Medycyna estetyczna korzysta z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, żeby w sposób jak najmniej inwazyjny i bezbolesny przeprowadzać zabiegi upiększające. Piękne usta, nawilżone i jędrne sprawiają, że cała twarz wygląda znacznie młodziej. Laserowe powiększanie ust pozwala uzyskać taki efekt w bardzo szybkim tempie. Jest to oferta dostępna w każdej klinice medycyny estetycznej i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Nie wymaga specjalnych przygotowań ani okresu rekonwalescencji.

Laser Fotona w medycynie estetycznej – jak działa

Do wykonywania tego typu zabiegu używa się innowacyjnego sprzętu. Wykorzystanie lasera erbowo-yagowego Fotona sprawia, że w sposób naturalny i trwały indukuje się regeneracje ust. Jego kontrolowane działanie polega na podgrzaniu wiązką lasera głębokich warstw czerwieni wargowej w celu stymulacji produkcji nowego kolagenu i elastyny. To powoduje, że usta są wyraźnie pełniejsze, odżywione i ujędrniane bez użycia igły i wypełniaczy. Zmarszczki wokół ust znikają, gdyż wiązka lasera powoduje odparowanie martwej tkanki i usunięcie bruzd.

Czego możesz się spodziewać w trakcie i po zabiegu

W trakcie zabiegu laserowego powiększania ust możesz spodziewać się lekkiego uczucia pieczenia. W celu minimalizacji ewentualnego dyskomfortu usta są chłodzone. Po naświetlaniu możliwe jest chwilowe zaczerwienienie i obrzęk skóry otaczającej wraz ze zbieleniem ust. Kilka dni po zabiegu skóra musi się złuszczyć i należy cierpliwie to przeczekać. Objawy te szybko znikają, a pacjentka zauważy zwiększenie objętości czerwieni wargowej. Ostatecznym efektem zabiegu można się cieszyć dopiero po całej serii. Zaleca się przeprowadzenie od 3 do 5 zabiegów, z tym że przed kolejnym należy odczekać 4 tygodnie.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu laserowego powiększania ust i zalecenia przed jego wykonaniem

Ryzyko powikłań jest minimalne między innymi dlatego, że przed zabiegiem odbywana jest konsultacja z pacjentem. Ewentualne przeciwwskazania, np. świeża opalenizna, choroby autoimmunologiczne, cukrzyca, zakrzepica, nowotwory, ciąża i okres laktacji, infekcje skórne i wirusowe (aktywna opryszczka), automatycznie wykluczają z zabiegu. Ponadto należy odstawić zioła i leki światłouczulające (sulfonamidy, tetracykliny, bratek, nagietek, dziurawiec).

Zobacz też:
Profhilo – liftingujący zabieg odmładzający na twarz. Jak się go przeprowadza? Jakie daje efekty? Wskazania do zabiegu

Laserowe powiększanie ust liplase to doskonała alternatywa dla osób, które nie mogą zdecydować się na zabieg igłowy, a także alergików uczulonych na wypełniacze zazwyczaj stosowane do ostrzykiwania ust. Ten przełomowy zabieg powoduje, że uzyskany efekt jest całkowicie naturalny. Wargi są odmłodzone, nawilżone i gładkie. Po prostu piękne.Powiązane artykuły: