Grzybica dotyczy nie tylko skóry i paznokci stóp, ale także dłoni. A tymczasem zdrowe paznokcie to nie tylko estetyczny wygląd, ale także zdrowe stopy. To także piękne dłonie potrzebne do wykonywania codziennych czynności, których nie wstydzisz się pokazać. Laserowe leczenie grzybicy paznokci to szansa na szybkie i skuteczne oraz bezbolesne wyleczenie infekcji grzybiczej i jej efektów ubocznych. Nawet jeśli od lat zmagasz się z grzybicą stóp lub dłoni nareszcie masz szansę na sukces dzięki nowoczesnym technologiom. Przeczytaj!

Podejrzewasz u siebie grzybicę stóp i paznokci? Nie pozwól na jej rozwój, reaguj szybko

laserowe leczenie grzybicy paznokci palec u stopy

Grzybicą można się zarazić w miejscach, gdzie stale utrzymuje się wilgoć i mają szansę namnażać się grzyby. Będzie to więc sauna, basen, hotelowa łazienka. W takich miejscach trzeba szczególnie uważać, żeby nie zarazić siebie, ale także nie narażać innych na ryzyko zarażenia. Zakażeniu dermatofitami sprzyjają też:

  • niedostateczna higiena osobista;
  • zakładanie obuwia i skarpet na mokrą stopę;
  • pocenie się stóp;
  • choroby zmniejszające odporność organizmu (cukrzyca, nowotwory);
  • zaniedbane skaleczenia;
  • używanie nieodkażonych przyrządów kosmetycznych;
  • osłabienie płytki paznokcia urazami lub lakierami.

Objawy infekcji grzybiczej

Pojawienie się najmniejszych zmian na stopach czy dłoniach nie powinno zostać zignorowane. Szybkie podjęcie leczenia umożliwi uniknięcia dalszego rozwoju objawów grzybicy i ich coraz uciążliwszych skutków ubocznych. Najpierw najczęściej pojawia się ciągły i uporczywy świąd, który niestety często jest bagatelizowany. Irytuje także brzydki zapach, który niweluje się dezodorantami do stóp. Niepokój wzmaga dopiero wyraźna zmiana kształtu (rogowacenie), barwy, rozwarstwianie się płytki. Całe zmienione chorobowo paznokcie są nieestetyczne i często bolesne.

Laser Lunula – niskoenergetyczny zimny laser wyjątkowo skuteczny w leczeniu grzybicy

laserowe leczenie grzybicy paznokci dłonie

Wykorzystanie wiązki lasera o różnej długości fal pozwala na precyzyjne celowanie w zmienione chorobowo miejsce bez uszkadzania innych tkanek. Terapia obejmuje zaledwie 4 zabiegi trwające po około 12 minut każdy. Laseroterapia paznokci polega na naświetlaniu płytki paznokciowej naprzemiennie wiązkami światła o różnej długości fal, które przenikają przez płytkę, nie niszcząc powierzchni paznokcia i macierzy. Fale o długości 405 nm działają bakteriobójczo i grzybobójczo, natomiast te o długości 635 nm pobudzają procesy immunologiczne do regeneracji.

Zobacz też:
Kolor paznokci – jaki wybrać w [cnt-year] roku? Sprawdź, jakie są modne lakiery do paznokci!

Terapia laserem Lunula dla kogo będzie najlepsza

laserowe leczenie grzybicy paznokci stopa

Pierwotnie do usuwania grzybicy używano laser neodymowo-yagowy, który działał przeciwgrzybiczo, ale jednocześnie niszczył płytkę paznokcia. Leczenie grzybicy paznokci laserem Lunula dodatkowo pobudza macierz paznokcia do regeneracji. W efekcie nowo wyrośnięte paznokcie będą wyraźnie zdrowsze i mocniejsze.

Laserowe leczenie grzybicy paznokci jest rozwiązaniem dla pacjentów, którym nie pomogła dotychczasowa kuracja płynami i żelami grzybobójczymi. Także dla osób, które obawiają się, lub nie mogą przyjmować doustnie leków przeciwgrzybiczych i bakteriobójczych ze względu na ich wpływ na wątrobę i cały organizm.

Jak przygotować się do zabiegu laserowego leczenia grzybicy paznokci?

laserowe leczenie grzybicy paznokci grzybica paznokci

Sam zabieg nie jest inwazyjny i tuż po jego zakończeniu można normalnie funkcjonować. Trzeba jednak przygotować się do zabiegu i odkazić posiadane obuwie, żeby zminimalizować ryzyko powtórnego zakażenia. Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja z dermatologiem lub podologiem, który zleci wykonanie badanie mykologiczne w celu potwierdzenia, że zmiany chorobowe wynikają właśnie z zakażenia grzybiczego.

Paznokcie u nóg dorosłego człowieka rosną długo, dlatego należy wyjątkowo dbać, żeby ich warstwa była zdrowa i silna. Zdarza się, że na paznokcie dłoni nakłada się warstwy kosmetyków, które nie przepuszczają światła i osłabiają zawartymi chemikaliami. Stąd prosta droga do chorób paznokci dłoni i stóp, które rzeczywiście coraz bardziej dręczą społeczeństwo. Na szczęście dzięki nowoczesnym technologiom bezpiecznym ratunkiem jest laserowe leczenie grzybicy paznokci.Powiązane artykuły:
Archiwum: czerwiec 2022