Kriolipoliza cooltech to zabieg, który stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnego odsysania tłuszczu. Jest bezbolesny, a co najważniejsze – całkowicie bezpieczny. Kriolipoliza daje dobre efekty, a w niektórych przypadkach nawet jeden zabieg pomaga pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Dowiedz się jak przebiega zabieg i czy wymaga specjalnych przygotowań.

Kriolipoliza Cooltech – co to za zabieg?

Kriolipoliza Cooltech to zabieg polegający na redukcji tkanki tłuszczowej. Zabieg kriolipolizy cooltech polega na kontrolowanym użyciu niskich temperatur na miejsca w których zgromadził się nadmiar tłuszczu. Urządzenie CoolTech wytwarza niskie temperatury, do zabiegu potrzebne jest od minus 8 do minus 10 stopni. W wyniku działania minusowej temperatury dochodzi do naturalnej śmierci komórek tłuszczowych. Po zabiegu przez ok. 8 tygodni martwe tkanki są usuwane z organizmu przez wątrobę. Aby zabieg był skuteczny, musi trwać ok. 70 minut.

CoolTech to urządzenie medyczne, które zostało stworzone do przeprowadzania zabiegów medycyny estetycznej. Dzięki zastosowaniu generatorów zimna zabieg kriolipolizy jest całkowite bezinwazyjny. Różnej wielkości aplikatory umożliwiają przeprowadzenie zabiegów na wielu częściach ciała.

Kriolipoliza – przebieg zabiegu

Zabieg kriolipolizy jest całkowicie bezpieczny, jednak aby został prawidłowo przeprowadzony, musi go wykonać odpowiednio przeszkolona pielęgniarka. W pierwszej kolejności ustala się obszar zabiegowy. Pielęgniarka dokładnie ogląda i sprawdza, czy nie ma żadnych przeciwskazań do przeprowadzenia zabiegu. Następnie przygotowuje wybrany region ciała. Zazwyczaj wystarczy jedynie odkryć brzuch, lub zabezpieczyć ręcznikami pozostałe obszary ciała, by nie zabrudzi ich żelem stosowanym w trakcie zabiegu.

Następnie na wybrany obszar ciała pielęgniarka nakłada specjalny żelowy plaster. Jego rola jest niezwykle istotna, gdyż dzięki niemu nie dochodzi do odmrożeń ciała. Kolejnym krokiem jest przyłożenie głowic w wybrane miejsce i zassanie tkanki.Ten etap nazywany jest fazą zassania, które jest możliwe dzięki specjalnemu podciśnieniu wytwarzanemu w głowicy. W drugim etapie, czyli fazie chłodzenia dochodzi do wymrażania nadmiaru tłuszczu przez generatory chłodzenia CoolTech. Aby uzyskać najlepsze efekty, czas zabiegu powinien wynosić 70 minut. Po tym czasie pielęgniarka usuwa głowicę i rozmasowuje miejsce zabiegu. Po dokładnym wytarciu żelu zabieg jest zakończony.

W wyniku wymrażania dochodzi do uszkodzenia komórek tłuszczowych, które są wrażliwe na niskie temperatury. Komórki tłuszczowe w wyniku apoptozy zostają w naturalny sposób usunięte z organizmu. W miejscu poddanym działaniu niskiej temperatury tworzy się stan zapalny, który umożliwia usuwanie tłuszczu. Czas jaki organizm potrzebuje na pozbycie się uszkodzonych komórek jest kwestią indywidualną, lecz zazwyczaj nie przekracza 6-8 tygodni.

Zabieg kriolipolizy – efekty zabiegu

Cooltech Kriolipoliza daje trwałe i widoczne rezultaty. Efekty przynosi poprzez zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej. Około 20-30% tkanki tłuszczowej zassanej do głowicy zostanie trwale usunięte. Pierwsze efekty widoczne są po ok.2-3 tygodniach, choć różnicę można dostrzec nawet po 4 dniach. Wtedy dochodzi do rozluźnienia tkanki tłuszczowej. Po zabiegu rzeczywista redukcja tkanki wynosi od 25-45%. Daje to w rezultacie nawet kilka centymetrów w obwodzie. Ostateczny efekt działania kriolipolizy CoolTech można ocenić po ok. 2 miesiącach od zabiegu.

Redukcja tkanki tłuszczowej – zalecenia po wymrażaniu

Pacjent po przeprowadzonym zabiegu usuwania tkanki tłuszczowej powinien w szczególności dbać o odpowiednie nawodnienie ciała. Dzięki temu ułatwi, oraz przyspieszy proces usuwania uszkodzonych komórek tłuszczu przez wątrobę. Bezpośrednio po zabiegu należy unikać opalania wybranego obszaru. Nie zaleca się także stosowania diet odchudzających, które mogą dodatkowo obciążyć wątrobę. Dobrze jest przynajmniej raz w miesiącu wykonać drenaż limfatyczny, by ułatwić usunięcie martwych tkanek.

Zobacz też:
Vaser lipo – nowoczesna metoda odsysania tkanki tłuszczowej. W jaki sposób działa zabieg liposukcji?

Jak przygotować się do zabiegu kriolipolizy Cooltech?

Przez zabiegiem kriolipolizy pacjent kierowany jest na konsultację lekarską. Dzięki temu, możesz rozwiać wszelkie watpliwości, a lekarz szczegółowo odpowie na twoje pytania. Należy też przestrzegać następujących zaleceń:

 • 2-3 dni przed zabiegiem dobrze nawadniaj organizm, wskazane jest picie nawet 3 litrów płynów dziennie;
 • unikaj używek które dodatkowo obciążają wątrobę tj. kawa czy alkohol, zastosuj lekkostrawna dietę;
 • przed zabiegiem kriolipolizy dobrze jest wykonać przynajmniej jeden drenaż limfatyczny, który oczyści układ limfatyczny;
 • przed zabiegiem dobrze jest wypocząć;
 • do 14 dni po zabiegu kriolipolizy nie należy korzystać z solarium, ani zbyt długo przebywać na słońcu.

Ile zabiegów kriolipolizy należy wykonać?

W niektórych przypadkach wystarczy jeden zabieg kriolipolizy. Co ważne, efekty wymrażania tkanki tłuszczowej są trwałe, bez efektu jo-jo. W razie konieczności, zabieg można powtórzyć po okresie 4-6 tygodni w tym samym miejscu, oraz do 2 tygodni na innym obszarze ciała. Maksymalnie zaleca się wykonanie 3 zabiegów, a więc cały proces obejmuje 12 tygodni.

Przeciwskazania do wykonania kriolipolizy

W niektórych przypadkach istnieją przeciwskazania do przeprowadzenia zabiegu. Do najważniejszych należą:

 • otwarte rany;
 • ciąża i okres kamienia piersią;
 • rozrusznik serca;
 • choroby związane z niewydolnością nerek;
 • choroby nowotworowe;
 • choroby krwi;
 • cukrzyca;
 • nadwaga i otyłość;
 • choroba Raynauda;
 • zaburzenia krążenia o charakterze miejscowym;
 • krioglobulinemia.

Jakie obszary ciała można poddać kriolipolizie?

Redukcja komórek tłuszczowych poprzez zamrażanie daje dobre efekty na poszczególnych częściach ciała:

 • brzuch;
 • uda (bryczesy);
 • boczki;
 • plecy;
 • łydki;
 • ramiona;
 • podbródek.

Jak wygląda skóra po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest nieco zaczerwieniona, można też doświadczać zaburzenia czucia w miejscu zassania skóry. Może również pojawić się lekkie uczucie bólu, zbliżone do tego, którego doświadczamy po wejściu z mrozu do ciepłego miejsca. Obszar po zabiegu może być tkliwy, ze względu na wywołany stan zapalny. Uczucie to mija w przeciągu kilku dni.

Kriolipoliza Cooltech gwarantuje doskonałe efekty. Skuteczność zabiegu została potwierdzona zarówno badaniami, jak i opiniami pacjentek. Dzięki zamrożeniu komórek tłuszczowych dochodzi do ich obumarcia, a następnie wydalenia w procesie apoptozy. Dużą zaletą tej metody jest brak dolegliwości bólowych, oraz możliwość szybkiego powrotu do codziennych aktywności. Ceny za jeden zabieg wahają się od 800 do 1100 zł za jeden zabieg. Maksymalnie zaleca się wykonanie trzech zabiegów w odstępach kilkutygodniowych. Efekt zabiegu jest trwały, jednak dla utrzymania dobrej kondycji warto zadbać o dietę.Powiązane artykuły:
Archiwum: sierpień 2022