Dlaczego chcesz zmyć hennę z brwi?

No właśnie. Dlaczego chcesz usunąć hennę z brwi lub rzęs? Powodów może być kilka. Być może to twój pierwszy zabieg koloryzacji brwi i myślałaś, że efekt będzie nieco inny? A może odcień preparatu został nieodpowiednio dobrany i wygląda nienaturalnie? Na szczęście nic straconego. Możesz w dość łatwy sposób zmyć hennę ze skóry i włosków lub rozjaśnić ją, nie wywołując przy tym podrażnień wrażliwej skóry oka.

Jak usunąć hennę z brwi w gabinecie kosmetycznym?

Tutaj problem zbyt ciemnych brwi można rozwiązać od razu. W gabinetach zazwyczaj są dostępne profesjonalne preparaty, które usuwają barwnik ze skóry i włosków. Najlepiej zastosować je od razu po nieudanej procedurze. Inną propozycją jest spirytus kosmetyczny, który kosmetolog powinien nałożyć na wacik i przytrzymać kilka chwil na łuku brwiowym.

Czym zmyć hennę w domu?

O nieudaną koloryzację brwi i rzęs w zaciszu domowym jest o wiele łatwiej. Jej prawidłowe przeprowadzenie wymaga pewnej wiedzy i wprawy np. w nakładaniu, w nadaniu odpowiedniego kształtu. W drogeriach dostępnych jest wiele tego typu produktów – w formie żelowej, kremowej, aż po klasyczną hennę w proszku. 

Zbyt ciemne brwi możesz rozjaśnić, używając ciepłej wody z mydłem. Najlepiej wykonać to od razu, gdy zobaczysz, że efekt cię nie zadowala. Im szybciej, tym lepiej. Namydl dłonie i pocieraj przez kilka minut. Rób to ostrożnie, tak aby mydło nie podrażniło okolicy oka.

Kolejnym sposobem na to, jak usunąć hennę z brwi, jest użycie płynu do demakijażu. Najlepsze będzie mleczko, ale sprawdzi się też płyn micelarny. Nałóż na wacik, przyłóż do brwi na kilkanaście sekund, następnie delikatnie pocieraj. Przemyj wodą.

Oliwa i wszystko, co tłuste, to też dobry sposób na zmycie henny. Nałóż odrobinę na wacik i przyłóż do brwi. Za ciemny odcień powinien nieco zblednąć.

Inną, bardziej kontrowersyjną rzeczą jest.. pianka do golenia. Wiemy, jak to brzmi, natomiast z wielu źródeł, a także z własnego doświadczenia możemy zapewnić, że potrafi uratować sytuację. Pianki do golenia mają właściwości rozjaśniające, więc najpierw wypróbuj na niewielkim fragmencie brwi.

Jak zmyć hennę ze skóry?

Hennę ze skóry zmywa się takimi samymi sposobami, jak z włosów. Najpierw dokładnie umyj brudne miejsce ciepłą wodą z mydłem. Jeśli to nie pomoże, spróbuj spirytusu, produktu do demakijażu, oliwki lub pianki do golenia. 

W gabinetach kosmetycznych, w celu ochrony skóry przed zabarwieniem, stosuje się tłuste preparaty na farbowaną okolicę. Najlepiej, jeśli będzie to wazelina, ale może być też bardzo tłusty krem, w zależności od tego co mamy w kosmetyczce.

Tego nie próbuj!

Zdajemy sobie sprawę, że źle wykonana i nienaturalna koloryzacja brwi może zepsuć humor i wygląd. Zalecamy jednak szczególną ostrożność podczas dobierania preparatów do usuwania henny z brwi. Pod żadnym pozorem nie przecieraj brwi wodą utlenioną! Białe brwi są passe. Nie stosuj również dawnych sposobów naszych babć tj. resztki papierosa. Pamiętaj, że okolica oczu jest najbardziej wrażliwą i podatną na alergię częścią twarzy. Należy ją traktować wyjątkowo łagodnie. Radzimy także zrezygnować z usuwania henny pumeksem,na przykład usuwając tatuaż, ponieważ może to podrażnić skórę.

Zobacz też:
Płyn do demakijażu oczu – ranking [cnt-year]

Jak aplikować hennę, by nie była za ciemna?

Wybierając produkt do koloryzacji brwi, kieruj się zasadą, że lepiej za jasne niż za ciemne. Za jasny kolor można podreperować np. kredką lub cieniem. Z ciemniejszym jest trudniej. Pamiętaj też, że po wykonaniu zabiegu w zaciszu domowym (i nie tylko) brwi potrzebują 2-3 dni, aby uzyskać odpowiedni kolor. Dlatego najlepiej zaplanować takie procedury na piątkowy wieczór. Szczególnie jeśli robisz to po raz pierwszy. 

Jako Polki mamy jasny typ urody. Większości z nas nie będzie dobrze w odcieniach czarnych. Oczywiście, są wyjątki. Wybieraj kolory brązowe, grafitowe, możesz je również mieszać. Najtrwalsza będzie henna proszkowa. Ona najlepiej i najtrwalej barwi skórę, jeśli chcesz nadać brwiom odpowiedni kształt.

Henna brwi w domu – krok po kroku

Abyś nie potrzebowała szukać sposobów na to, czym zmyć henny ze skóry i włosów, stosuj się do kilku poniższych rad. Dokładny sposób wykonania zależy poniekąd od rodzaju produktu, jaki wybierasz. Henny żelowe lub kremowe, zakupione w drogerii, zazwyczaj mają w zestawie wszystko, co niezbędne. W przypadku proszkowych, potrzebujesz dodatkowo wody utlenionej.

  1. Wykonaj demakijaż całej twarzy albo brwi. Skóra musi zostać odtłuszczona, aby henna mogła odpowiednio zadziałać.
  2. W szklanym kieliszku przygotuj hennę według wskazówek producenta.
  3. Zacznij nakładać hennę – nie możesz tego robić zbyt wolno, bo zacznie zastygać. W celu przyciemnienia łuku trzymaj się naturalnego kształtu. Jeśli natomiast chcesz zmienić kształt, wyznacz miejsca, w którym brwi powinny się zaczynać i kończyć. Potrzebujesz do tego dwóch patyczków, wykałaczek lub długiego pędzelka. Jeden przyłóż od wewnętrznego kącika oka i krawędzi nosa – wyznaczy początek łuku. Drugi poprowadź po skosie od zewnętrznego kącika oka do nosa – tutaj brwi powinny się kończyć.
  4. Najlepiej rysuj dwie brwi jednocześnie, wtedy będziesz mieć pewność, że ich kształt będzie taki sam. 
  5. Po upływie odpowiedniego czasu (zazwyczaj ok. 10 min) przemywaj brwi wacikiem nasączonym chłodną wodą do momentu, aż będzie czysty.

Jak przyciemnić brwi inaczej niż henną?

Reakcja alergiczna na hennę jest wbrew pozorom bardzo częsta. Dotyczy z reguły skór szczególnie nadwrażliwych, ale nie zawsze. Oczywiście, że istnieją alternatywne metody, jednak nie tak trwałe. Chyba, że mówimy o brwiach permanentnych. Jak przyciemnić brwi w łatwy sposób? Możesz o to zadbać oczywiście w codziennym makijażu. Dostępnych jest wiele produktów, których zadaniem jest zmiana odcienia łuku brwiowego. Może to być cień, kredka, a także popularne teraz pomady. Te ostatnie pozwalają nadać brwiom odpowiedni kształt, zachowując przy tym naturalność. Nie zapominaj o utrwalającym żelu, często bezbarwnym. On będzie trzymał kształt Twoich brwi w ryzach.Powiązane artykuły:
Archiwum: styczeń 2021