Akcesoria do pielęgnacji

Frezarka do paznokci – czym jest i jak wybrać najlepszą?

Czy wiesz, czym jest frezarka do paznokci? Do czego służy ten niepozorny sprzęt i jak wybrać najlepszą frezarkę do paznokci?

Frezarka do paznokci – co to takiego?

Frezarka to niewielki sprzęt wielofunkcyjny, który powinna mieć każda kobieta, która pragnie samodzielnie dbać o swoje paznokcie – chociaż od czasu do czasu. Do frezarki dołączone są (lub można nabyć osobno) różnego typu nakładki i frezy, dzięki którym można dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc. Do takich zalicza się przede wszystkim spód czy wał paznokcia. Frezarek można używać w różnorodnych celach, o czym za chwilę, co jednak bardzo istotne, świetnie sprawdzają się nawet w przypadku bardzo grubych i twardych paznokci. Jak wiemy, w takich sytuacjach zwykły pilniczek nie daje sobie rady, dlatego konieczne jest zaangażowanie poważniejszego sprzętu.

Do czego służy frezarka?

Frezarkę można wykorzystywać przy rozmaitych zadaniach. Do najczęstszych zastosowań frezarki zalicza się:

 1. skrócenie naturalnych lub sztucznych paznokci,
 2. wymodelowanie płytki, aby nadać jej odpowiedni kształt, np. owalu, migdała czy prostokąta,
 3. usunięcie skórek, odcisków i nagniotków,
 4. usuniecie resztek starego żelu czy manicure,
 5. polerowanie akrylu,
 6. opiłowanie paznokci żelowych i akrylowych,
 7. wykonanie wgłębień do mocowania ozdoby,
 8. ściągnięcie manicure hybrydowego.

Frezarka do paznokci – jak działa?

Zasadniczo frezarka jest bardzo prosta w obsłudze, powinna poradzić sobie z tym każda z nas. Aby wdrożyć jedną z wymienionych wyżej funkcji, koniecznie jest przyłączenie do frezarki odpowiedniej nakładki określanej także jako frez. Same nakładki wizualnie przypominają wkłady do długopisu z różnymi końcówkami. Najlepiej, aby były wykonane z trwałego stopu stali z obsypem z kruszywa diamentowo-szafirowego, co gwarantuje ich trwałość oraz skuteczne działanie. Na rynku dostępne są też „delikatniejsze” frezy.

Do najczęstszych frezów do frezarek zalicza się:

 1. frez mandrel – pozwala na nałożenie nakładki ściernej o dowolnej gradacji,
 2. frez cylindryczny – pozwala skracać paznokcie i nadawać im wybrany kształt,
 3. frez stożkowy – sprawdza się w okolicach skórek,
 4. frez wrzecionowaty – przystosowany do precyzyjnego usuwania fragmentów żelu i akrylu,
 5. frez igła – ściąga żel i akryl, a także matuje progi tipsa, świetny do precyzyjnej pracy.
Zobacz też:
Szczoteczka soniczna do twarzy – hit czy kit?

Frezarka do paznokci – jak wybrać?

Przeglądając dostępne na rynku modele, powinnaś wziąć pod uwagę kilka podstawowych czynników, które w głównej mierze decydują o faktycznych walorach użytkowych i łatwości obsługi sprzętu. Na pierwszym miejscu znajduje się wygoda użytkowania. Głowica frezarki musi być dopasowana i niezbyt ciężka, abyś bez trudu mogła nią operować. Sprawdź też, jaka jest długość kabla oraz jego grubość.

W czasie pracy wytwarzane będą szkodliwe pyły, np. z resztek lakieru, ozdób czy żelu. Oczywiście nie można ich wdychać, dlatego bardzo przydatny jest pochłaniacz pyłów, który natychmiast je usunie. Zazwyczaj znajduje się on w urządzeniach z wyższej półki. Ponadto zwróć uwagę na takie parametry jak moc czy liczba obrotów na minutę. Frezarka niskiej jakości może nie sprostać stawianym przed nią zadaniom. Warto też pamiętać, że sprzęt powinien pracować cicho, przy dłuższym użytkowaniu hałas może być męczący. Na koniec dobrze wspomnieć o nożnym pedale ułatwiającym regulację pracy oraz ilości i rodzajach frezów dołączonych do opakowania.Powiązane artykuły:

Dodaj komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne wpisy: