Oczywiście, możesz udać się do profesjonalnego salonu i wybrać dowolną stylizację paznokci. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby spróbować swoich umiejętności w domu. Pamiętaj, że praktyka czyni mistrza. Pierwsze wykonanie może nie być idealne, ale z czasem z pewnością twoje żelowe paznokcie staną się obiektem zazdrości koleżanek!

Czym są żelowe paznokcie?

Położenie żelu na paznokcie to jedna z metod przedłużania płytki paznokcia i nadania im pożądanego kształtu. To świetny pomysł dla kobiet, które cenią sobie trwałość. Zastanawiasz się, ile wytrzymują żelowe paznokcie? Powinno się je uzupełniać co około 3 do 5 tygodni, wtedy uzupełnia się odrost. Możesz wykonać je na dwa sposoby: na szablonie lub na tipsie. 

Ta metoda przedłużania lub utwardzania paznokci bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku kobiet, których naturalna płytka jest bardzo cienka i łamliwa. Jeśli zaliczasz się do tego grona, nie musisz już rezygnować z długich i eleganckich paznokci! Nie ma też ryzyka, że zniszczysz swoją płytkę – oczywiście tylko w sytuacji, gdy manicure wykonany jest prawidłowo. Cała procedura nie jest trudna i z pewnością można się nauczyć robienia żelowych paznokci. Jednak musisz pamiętać, że jest to czasochłonne zajęcie, szczególnie na początku twojej przygody. 

paznokcie żelowe czym są

Paznokcie żelowe — jakie akcesoria będą niezbędne?

Zdecydowałaś już, że będziesz robić żelowe paznokcie w domu? Pierwszym krokiem jest zebranie odpowiedniego sprzętu. Musisz zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria, które będą ci potrzebne do wykonania pięknej stylizacji swoich paznokci. Akcesoria do żelowych paznokci to:

  • lampa UV,
  • pilniki,
  • bloki polerskie,
  • szalony lub tipsy, klej do tipsów, gilotyna do tipsów,
  • cleaner do paznokci,
  • primer,
  • odpowiedni żel,
  • pędzelek do nakładania żelu,
  • oliwka do skórek.

To podstawowe akcesoria, dzięki którym wykonasz żelowy manicure. Jeśli jednak chcesz uzyskać konkretny kolor, możesz na żel nałożyć lakier do paznokci hybrydowych

Żelowe paznokcie – jak przygotować dłonie?

Zanim przystąpisz do przedłużania paznokci, musisz zadbać o dłonie, paznokcie i skórki. Twoja płytka nie powinna być zbyt długa, dlatego musisz obciąć lub spiłować paznokcie pilniczkiem. Następnie, korzystając z bloku polerskiego lub frezarki, musisz zmatowić płytkę. Wielu kobietom największą trudność sprawia pielęgnacja skórek. Pamiętaj, że nie powinno się ich wycinać, bo mogą powstawać rany, szczególnie jeśli nie masz w tym dużego doświadczenia. Skórki powinno się odsuwać specjalnym patyczkiem. 

Ostatni etap przygotowania paznokci do nałożenia żelu to użycie cleanera, czyli specjalnego odtłuszczacza do paznokci. Do tego celu przydać Ci się mogą także waciki bezpyłowe. Jeśli płytka twoich paznokci jest dość problematyczna, czyli cienka, szybko się łamie, nałóż na nią primer. Tak przygotowane paznokcie są gotowe do dalszej stylizacji! Nie pomijaj żadnego z wymienionych etapów, bo przez to nałożony żel może być nietrwały, a twój wysiłek pójdzie na marne. 

Jak się robi paznokcie żelowe krok po kroku?

paznokcie żelowe jak się robi

Czas na najważniejszy punkt programu. Wiesz już, jakie akcesoria będą niezbędne i jak przygotować paznokcie do stylizacji. Teraz krok po kroku dowiesz się, jak zrobić manicure żelowy. To proste zadanie, jednak wymaga sporo czasu i skupienia. Masz do wyboru dwie drogi. Możesz wykonać manicure żelowego na szablonie lub paznokcie żelowe na tipsie. Zdecydowanie bardziej popularna jest pierwsza metoda, w której żel nakłada się bezpośrednio na swój paznokieć. 

Zobacz też:
Paznokcie z cyrkoniami – inspiracje na manicure i zdobiony kryształkami

Najpierw wykonaj wszystkie czynności wymienione we wcześniejszym fragmencie tekstu. Gdy już to zrobisz, nałóż szablony na paznokcie, a następnie pierwszą warstwę żelu budującego i utwardź ją w lampie UV. Takich warstw powinno być aż 3, aby manicure był doskonały. Każda z warstw powinna być cienka. To, jak długo powinnaś utwardzać każdą warstwę żelu w lampie UV, zależy przede wszystkim od wybranego żelu – z pewnością na stronie producenta danego produktu znajdziesz taką informację. Zwykle trwa to od 2 do 3 minut. Przy nakładaniu żelu staraj się robić to bardzo dokładnie, tak aby nie zachodził na skórki. To bardzo ważne, ponieważ zalewanie skórek spowoduje, że pod warstwę żelu dostanie się powietrze i bardzo krótko trzymał. Po drugiej warstwie należy odpowiednio spiłować paznokcie, nadając im pożądany kształt. Możesz już oczywiście zdjąć szablon z paznokci. Po każdej warstwie przemyj paznokcie cleanerem. 

Jeśli wybierzesz metodę nakładania żelu na tipsy, postępuj analogicznie, jednak najpierw przyklej przy użyciu specjalnego kleju tipsy i utnij je gilotyną na odpowiednią długość.

Jak zdjąć paznokcie żele?

Kobiety bardzo często boją się żelu na paznokciach, ponieważ nie wiedzą, czy poradzą sobie z jego ściągnięciem, gdy już ta forma stylizacji im się znudzi i zapragną wrócić do swoich naturalnych paznokci. Ściąganie paznokci żelowych to nic trudnego, choć również wymaga czasu, szczególnie jeśli chcesz zrobić to sama w domu. 

Najlepiej udać się do salonu i zdjąć żel u specjalisty, ponieważ bardzo łatwo możesz zniszczyć płytkę, jeśli zrobisz to nieumiejętnie, podobnie jak w przypadku hybryd. Jednym ze sposobów, z których możesz skorzystać w domu, jest piłowanie żelu pilnikami.

Zacznij usuwać żel pilnikiem, natomiast im bliżej do płytki rób to bardziej ostrożnie! Łatwo możesz uszkodzić macierz, z której później wyrastająca płytka może być zdeformowana. Na samym końcu użyj polerki. Po takim zabiegu, paznokcie często bywają zniszczone i osłabione. Zadbaj o nie na wielu płaszczyznach.

Ten sposób pochłonie dużo czasu i wymaga szczególnej delikatności, żeby nie zniszczyć płytki. Dlatego zarezerwuj sobie czas i zaopatrz się w dużą dawkę cierpliwości lub udaj się do kosmetyczki. 

paznokcie żelowe jak zdjąć

Wykonanie paznokci żelowych samodzielnie w domu to nic trudnego. Potrzebujesz do tego kilku niezbędnych elementów, acetonu, trochę czasu i precyzji. Spróbuj swoich sił w tej dziedzinie, a kto wie, może odkryjesz w sobie talent i stanie się to twoją nową pasją? Nie ma na co czekać!Powiązane artykuły:
Archiwum: marzec 2021