Oczywiście, możesz udać się do profesjonalnego salonu i wybrać dowolną stylizację paznokci. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby spróbować swoich umiejętności w domu. Pamiętaj, że praktyka czyni mistrza. Pierwsze wykonanie może nie być idealne, ale z czasem z pewnością twoje żelowe paznokcie staną się obiektem zazdrości koleżanek!

Czym są paznokcie żelowe?

Położenie żelu na paznokcie to jedna z metod przedłużania płytki paznokcia i nadania im pożądanego kształtu. To świetny pomysł dla kobiet, które cenią sobie trwałość. Zastanawiasz się, ile wytrzymują paznokcie żelowe? Powinno się je uzupełniać co około 3 do 5 tygodni. Możesz wykonać je na dwa sposoby: na szablonie lub na tipsie. 

Ta metoda przedłużania lub utwardzania paznokci bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku kobiet, których naturalna płytka jest bardzo cienka i łamliwa. Jeśli zaliczasz się do tego grona, nie musisz już rezygnować z długich i eleganckich paznokci! Nie ma też ryzyka, że zniszczysz swoją płytkę – oczywiście tylko w sytuacji, gdy manicure wykonany jest prawidłowo. Cała procedura nie jest trudna i z pewnością można się nauczyć robienia paznokci żelowych. Jednak musisz pamiętać, że jest to czasochłonne zajęcie, szczególnie na początku twojej przygody. 

Paznokcie żelowe — jakie akcesoria będą niezbędne?

Zdecydowałaś już, że będziesz robić paznokcie żelowe w domu? Pierwszym krokiem jest zebranie odpowiedniego sprzętu. Musisz zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria, które będą ci potrzebne do wykonania pięknej stylizacji swoich paznokci. Akcesoria do paznokci żelowych to:

  • lampa UV,
  • pilniki,
  • bloki polerskie,
  • szalony lub tipsy, klej do tipsów, gilotyna do tipsów,
  • cleaner,
  • primer,
  • odpowiedni żel,
  • pędzelek do nakładania żelu,
  • oliwka do skórek.
Zobacz też:
Pękająca skóra na dłoniach – jak chronić dłonie przed bólem i rankami?

To podstawowe akcesoria, dzięki którym wykonasz paznokcie żelowe. Jeśli jednak chcesz uzyskać konkretny kolor, możesz na żel nałożyć lakier hybrydowy. 

Żelowe paznokcie – jak przygotować dłonie?

Zanim przystąpisz do wykonywania paznokci żelowych, musisz zadbać o dłonie, paznokcie i skórki. Twoja płytka nie powinna być zbyt długa, dlatego musisz obciąć lub spiłować paznokcie pilniczkiem. Następnie, korzystając z bloku polerskiego, musisz zmatowić płytkę. Wielu kobietom największą trudność sprawia pielęgnacja skórek. Pamiętaj, że nie powinno się ich wycinać, bo mogą powstawać rany, szczególnie jeśli nie masz w tym dużego doświadczenia. Skórki powinno się odsuwać specjalnym patyczkiem. 

Ostatni etap przygotowania paznokci do nałożenia żelu to użycie cleanera, czyli specjalnego odtłuszczacza do paznokci. Do tego celu przydać Ci się mogą także waciki bezpyłowe. Jeśli płytka twoich paznokci jest dość problematyczna, czyli cienka, szybko się łamie, nałóż na nią primer. Tak przygotowane paznokcie są gotowe do dalszej stylizacji! Nie pomijaj żadnego z wymienionych etapów, bo przez to nałożony żel może być nietrwały, a twój wysiłek pójdzie na marne. 

Jak się robi paznokcie żelowe?

Czas na najważniejszy punkt programu. Wiesz już, jakie akcesoria będą niezbędne i jak przygotować paznokcie do stylizacji. Teraz krok po kroku dowiesz się, jak się robi paznokcie żelowe. To proste zadanie, jednak wymaga sporo czasu i skupienia. Masz do wyboru dwie drogi. Możesz wykonać paznokcie żelowe na szablonie lub paznokcie żelowe na tipsie. Zdecydowanie bardziej popularna jest pierwsza metoda, w której żel nakłada się bezpośrednio na swój paznokieć. 

Najpierw wykonaj wszystkie czynności wymienione we wcześniejszym fragmencie tekstu. Gdy już to zrobisz, nałóż szablony na paznokcie, a następnie pierwszą warstwę żelu i utwardź ją w lampie UV. Takich warstw powinno być aż 3, aby manicure był doskonały. Każda z warstw powinna być cienka. To, jak długo powinnaś utwardzać każdą warstwę żelu w lampie UV, zależy przede wszystkim od wybranego żelu – z pewnością na stronie producenta danego produktu znajdziesz taką informację. Zwykle trwa to od 2 do 3 minut. Przy nakładaniu żelu staraj się robić to bardzo dokładnie, tak aby nie zachodził na skórki. To bardzo ważne, ponieważ zalewanie skórek spowoduje, że pod warstwę żelu dostanie się powietrze i paznokcie będą się bardzo krótko trzymały. Po drugiej warstwie należy odpowiednio spiłować paznokcie, nadając im pożądany kształt. Możesz już oczywiście zdjąć szablon z paznokci. Po każdej warstwie przemyj paznokcie cleanerem. 

Zobacz też:
Jak zdjąć hybrydę? Skuteczne i bezpieczne sposoby na ściąganie manicure hybrydowego

Jeśli wybierzesz metodę nakładania żelu na tipsy, postępuj analogicznie, jednak najpierw przyklej przy użyciu specjalnego kleju tipsy i utnij je gilotyną na odpowiednią długość.

Jak zdjąć paznokcie żele?

Kobiety bardzo często boją się żelu na paznokciach, ponieważ nie wiedzą, czy poradzą sobie z jego ściągnięciem, gdy już ta forma stylizacji im się znudzi i zapragną wrócić do swoich naturalnych paznokci. Ściąganie paznokci żelowych to nic trudnego, choć również wymaga czasu, szczególnie jeśli chcesz zrobić to sama w domu. 

Najlepiej udać się do salonu i zdjąć żel u specjalisty, ponieważ bardzo łatwo możesz zniszczyć płytkę, jeśli zrobisz to nieumiejętnie. Jednym ze sposobów, z których możesz skorzystać w domu, jest piłowanie żelu pilnikami. Ten sposób pochłonie dużo czasu i wymaga szczególnej delikatności, żeby nie zniszczyć płytki. Dlatego zarezerwuj sobie czas i zaopatrz się w dużą dawkę cierpliwości lub udaj się do kosmetyczki. 

Wykonanie paznokci żelowych samodzielnie w domu to nic trudnego. Potrzebujesz do tego kilku niezbędnych elementów, trochę czasu i precyzji. Spróbuj swoich sił w tej dziedzinie, a kto wie, może odkryjesz w sobie talent i stanie się to twoją nową pasją? Nie ma na co czekać!