Długie i zadbane paznokcie są obiektem pożądania wielu kobiet. Dlaczego? Ponieważ wyglądają bardzo elegancko i stylowo, a do tego optycznie wyszczuplają dłonie i wydłużają palce. Przedłużanie paznokci jest zabiegiem niezwykle popularnym. Sprawdź, czy da się go wykonać samodzielnie w domu, czy lepiej udać się do kosmetyczki.

Dlaczego warto przedłużyć paznokcie?

Dlaczego warto przedłużyć paznokcie? Czy tipsy są jeszcze modne?

Nie każda kobieta ma jednak naturalnie silne i szybko rosnące paznokcie. Wiele pań narzeka na problemy z łamliwością lub wręcz niemożliwość zapuszczenia naturalnych paznokci. Poza tym wiele kobiet na co dzień woli krótsze paznokcie, a na długie decyduje się tylko przy specjalnych okazjach. Przedłużanie to doskonały sposób na to, aby mieć długie paznokcie bez czekania na nie tygodniami! 

Przedłużanie paznokci akrylem czy żelem? Szablony i metody

Dostępne są różne metody przedłużania paznokci, które w kilkadziesiąt minut zapewniają stylowy manicure. Zastanawiasz się, jak wyglądają różne metody i którą z nich wybrać? Zebraliśmy i porównaliśmy je dla ciebie!

Przedłużanie paznokci żelem

Przedłużanie paznokci żelem

Przedłużanie żelem to obecnie jedna z najczęściej stosowanych technik. Do przedłużenia stosowany jest żel budujący. Przed przystąpieniem do jego nałożenia musisz w odpowiedni sposób przygotować twoją naturalną płytkę paznokcia – skrócić, zmatowić i odtłuścić, a następnie nałożyć specjalną bazę, która zwiększa przyczepność żelu. Pamiętaj też o odsunięciu skórek!

Jest to rodzaj przedłużania na formie – do paznokci przykleja się specjalny szablon, który pozwala na zbudowanie na nim kształtu paznokcia żelem. Po tym, jak żel się utwardzi, forma jest zdejmowana. Szablony do przedłużania mają specjalne znaczniki, które ułatwiają pracę. 

Sam żel utwardzany jest światłem UV – potrzebna jest więc specjalna lampa do utwardzania paznokci. Proces nakładania żelu powtarza się kilkukrotnie, aż do uzyskania zadowalającego efektu. Paznokcie żelowe prezentują się doskonale, mają wysoki połysk i są wytrzymałe. Ceny przedłużenia paznokci metodą żelową nie są wysokie, a sam zabieg trwa około 2–3 godziny. Jak długo możesz cieszyć się efektami? Trzymają się do czterech tygodni. 

Paznokcie hybrydowe – przedłużanie bazą budującą

Manicure hybrydowy cieszy się dużą popularnością, wykonane w tej sposób paznokcie wyglądają naturalnie, a sam zabieg nie niszczy ich płytki. Do tego hybrydy zachwycają żywymi kolorami i trwałością. Wiesz, że przy manicure hybrydowym możesz również przedłużyć paznokcie? W tym celu stosowana jest specjalna baza do przedłużeń – może to być na przykład baza proteinowa albo wzmacniająca. To rozwiązanie nie pozwala jednak na bardzo mocne wydłużenie paznokci. 

Podobnie jak w przypadku żelu nowy kształt paznokcia formowany jest na szablonie. Można też przedłużyć paznokcie na szablonie wielorazowym wykonanym z metalu lub z plastiku. Bazę utwardza się w lampie UV lub LED, a następnie przystępuje do dalszych kroków wykonania hybrydy. Zabieg trwa około 12 godziny i kosztuje 70200 złotych.

Paznokcie przedłużane akrylem

Ten rodzaj przedłużenia paznokci to sposób na bardzo wytrzymałą stylizację. To materiał, który cechuje duża odporność – przedłużone paznokcie mogą wytrzymać naprawdę wiele, a podczas kolejnych wizyt zwykle tylko są lekko skracane i dopełniane. Nie ma więc potrzeby wykonywania zabiegu za każdym razem od początku. 

Naturalna płytka paznokci jest zmatowiona i malowana specjalną bazą kwasową, następnie nakłada się na nią akryl. Ma on konsystencję proszku. Bezpośrednio przed nałożeniem jest mieszany z liquidem i nakładany na paznokcie, a następnie formowany. Akryl wysycha samodzielnie w kontakcie z powietrzem, zajmuje to zwykle kilkanaście minut. Co około 23 tygodnie musi on zostać uzupełniony. Praca nie jest łatwa, więc do wykonania takiego manicure potrzebna jest doświadczona stylistka.

Przedłużanie paznokci tytanem

Chcesz przedłużyć paznokcie? Metoda tytanowego przedłużania paznokci, znana także jako metoda pudrowa, nie jest zbyt popularna, ale na pewno warto z niej skorzystać, jeśli tylko masz taką możliwość. Przedłużanie paznokci tytanem nie tylko pozwoli im nadać kształt, ale także je wzmocni. To rozwiązanie łączy w sobie naturalny wygląd manicure hybrydowego z wytrzymałością akrylu. 

Zobacz też:
Paznokcie ślubne – poznaj najmodniejsze trendy i inspiracje na manicure ślubny hybrydowy

Podczas przedłużania tą metodą nie stosuje się lampy. Na przygotowany do zabiegu paznokieć nakłada się primer, a następnie zanurza palec w pudrze tytanowym. Pudry występują w wersji naturalnej, jak i kolorowej – można więc uzyskać efekt trwałego manicure bez ryzyka odpryśnięcia. Cena tego zabiegu wynosi od 150 do nawet 400 złotych, a czas zabiegu to około 12 godziny. Zastosowanie tej metody gwarantuje piękny manicure przez ponad 4 tygodnie. 

Przedłużanie paznokci – manicure w domu czy u kosmetyczki?

Przedłużanie paznokci – w domu czy u kosmetyczki?

Czy paznokcie możesz przedłużyć samodzielnie w domu? A może lepiej udać się do kosmetyczki? W drogeriach czy sklepach internetowych możesz bez większych problemów znaleźć zestawy przeznaczone do samodzielnego przedłużania, ale nie zawsze jest to proste.

Największą trudnością podczas przedłużania jest zbudowanie odpowiedniej krzywej paznokcia – dzięki temu będzie on wytrzymały i nie złamie się szybko. Wymaga to dużo wprawy i umiejętności manualnych. Jak na pewno wiesz, samej sobie trudno jest nawet idealnie pomalować paznokcie obydwu dłoni, więc formowanie paznokcia jest jeszcze trudniejsze. 

Szczególne problemy może sprawiać technika akrylowa. Jeśli nie masz odpowiedniego przygotowania i doświadczenia, lepiej wybrać się do kosmetyczki, która zrobi to profesjonalnie! Najłatwiej zacząć z hybrydami.

Jak przedłużyć paznokcie w domu?

Jak przedłużyć paznokcie w domu?

Chcesz mimo wszystko przedłużyć paznokcie w domu? Przede wszystkim zacznij od zakupu zestawu dobrej marki, który będzie zawierał wszystko to, czego potrzebujesz. Pamiętaj także o blokach polerskich, pilnikach czy lampie UV. Nie zrażaj się też i dużo ćwicz, a jeśli możesz, zapisz się na szkolenie – im więcej wprawy nabierzesz, tym lepiej!

Najczęściej zadawane pytania

Jaka metoda przedłużania paznokci jest najlepsza?

Najczęściej wybieraną metodą przedłużania paznokci jest metoda żelowa. Podczas takiego zabiegu wydłuża się płytkę paznokcia za pomocą formy i żelu utwardzanego pod lampą LED. Jednak wybór najlepszej metody jest bardzo indywidualną kwestią. Niektóre panie wolą żel, a inne nie wyobrażają sobie innego sposobu niż akryl lub tytan.

Ile kosztuje samo przedłużanie paznokci?

Cena przedłużania zależy od wybranej metody. Koszt zabiegu akrylem waha się w granicach od 150 do 300 złotych, żelem od 120 do 150 złotych, a tytanem od 150 do nawet 400 złotych.

Kiedy nie przedłużać paznokci?

Przeciwwskazaniami do wykonywania zabiegu przedłużania paznokci mogą być: przebarwienia płytki paznokcia, łamliwość, drożdżyca, krucha płytka paznokcia i brodawki na paznokciach, które mogą świadczyć o zakażeniu wirusowym.

Jak długo można mieć paznokcie żelowe?

Efekty przedłużania paznokci metodą żelową utrzymują się do 4 tygodni.Powiązane artykuły:
Archiwum: listopad 2021