Dlaczego warto przedłużyć paznokcie?

Długie i zadbane paznokcie są obiektem pożądania wielu kobiet. Dlaczego? Ponieważ wyglądają bardzo elegancko i stylowo, a do tego optycznie wyszczuplają dłonie i wydłużają palce. 

Dlaczego warto przedłużyć paznokcie?

Nie każda kobieta ma jednak naturalnie silne i szybko rosnące paznokcie. Wiele pań narzeka na problemy z łamliwością lub wręcz niemożliwość zapuszczenia naturalnych paznokci. Poza tym wiele kobiet na co dzień woli krótszy manicure, a na długie paznokcie decyduje się tylko przy specjalnych okazjach. Przedłużanie paznokci to doskonały sposób na to, aby mieć długie paznokcie bez czekania tygodniami! 

Jak przedłużyć paznokcie?

Dostępne są różne metody przedłużania paznokci, które w kilkadziesiąt minut zapewniają stylowy manicure. Zastanawiasz się, jak wyglądają różne metody i którą z nich wybrać? Zebraliśmy dla ciebie te metody i porównaliśmy je!

Przedłużanie paznokci żelem

Przedłużanie paznokci żelem

Przedłużanie paznokci żelem to obecnie jedna z najczęściej stosowanych metod przedłużenia. Do przedłużenia stosowany jest żel budujący. Przed przystąpieniem do jego nałożenia musisz w odpowiedni sposób przygotować płytkę paznokci – skrócić, zmatowić i odtłuścić, a następnie nałożyć specjalną bazę, która zwiększa przyczepność żelu.

Jest to metoda przedłużania paznokci na formie – do paznokci przykleja się specjalny szablon, który pozwala na zbudowanie na nim kształtu paznokcia żelem. Po tym, jak żel się utwardzi, forma jest zdejmowana. Szablony do przedłużania paznokci mają specjalne znaczniki, które ułatwiają pracę. 

Sam żel utwardzany jest światłem UV – potrzebna jest więc specjalna lampa do utwardzania paznokci. Proces nakładania żelu powtarza się kilkukrotnie, aż do uzyskania zadowalającego efektu. Przedłużone żelem paznokcie prezentują się doskonale, mają wysoki połysk i są wytrzymałe. Ceny przedłużenia paznokci żelem nie są wysokie, a sam zabieg trwa około 2-3 godziny. Jak długo możesz cieszyć się efektami? Paznokcie trzymają się do czterech tygodni. 

Zobacz też:
Depilacja laserowa bikini – przygotuj się na lato!

Paznokcie hybrydowe – przedłużanie bazą budującą

Manicure hybrydowy cieszy się dużą popularnością, wykonane w tej sposób paznokcie wyglądają naturalnie, a sam zabieg nie niszczy płytki paznokci. Do tego hybrydy zachwycają żywymi kolorami i trwałością. Wiesz, że przy manicure hybrydowym możesz również przedłużyć paznokcie? W tym celu stosowana jest specjalna baza do przedłużeń – może to być na przykład baza proteinowa albo wzmacniająca. To rozwiązanie nie pozwala jednak na bardzo mocne wydłużenie paznokci. 

Podobnie jak w przypadku żelu nowy kształt paznokcia formowany jest na szablonie. Można też wykonać przedłużanie paznokci na szablonie wielorazowym wykonanym z metalu lub z plastiku. Bazę utwardza się w lampie UV lub LED, a następnie przystępuje do dalszych kroków wykonania manicure hybrydowego. Zabieg trwa około 1-2 godziny i kosztuje 70-200 złotych.

Paznokcie przedłużane akrylem

Przedłużenie paznokci akrylem to sposób na bardzo wytrzymały manicure. Akryl jest materiałem, który cechuje duża odporność – przedłużone paznokcie mogą wytrzymać naprawdę wiele, a podczas kolejnych wizyt zwykle tylko są lekko skracane i dopełniane. Nie ma więc potrzeby wykonywania zabiegu za każdym razem od zera. 

Naturalna płytka paznokci pod akryl jest zmatowiona i malowana specjalną bazą kwasową, następnie nakłada się na nią akryl. Ma on konsystencję proszku. Bezpośrednio przed nałożeniem akryl jest mieszany z liquidem i nakładany na paznokcie, a następnie formowany. Akryl wysycha samodzielnie w kontakcie z powietrzem, zajmuje to zwykle kilkanaście minut. Co około 2-3 tygodnie musi on zostać uzupełniony. Praca z akrylem nie jest łatwa, więc do wykonania takiego manicure potrzebna jest doświadczona stylistka paznokci.

Przedłużanie paznokci tytanem

Metoda tytanowego przedłużania paznokci, znana także jako metoda pudrowa, nie jest zbyt popularna, ale na pewno warto z niej skorzystać, jeśli tylko masz taką możliwość. Przedłużanie paznokci tytanem nie tylko pozwala nadać wymarzony kształt paznokci, ale także wzmocni je. To rozwiązanie łączy w sobie naturalny wygląd manicure hybrydowego z wytrzymałością akrylu. 

Zobacz też:
Na jaki sklep jubilerski się zdecydować?

Podczas przedłużania paznokci tą metodą nie stosuje się lampy. Na przygotowany do zabiegu paznokieć nakłada się primer, a następnie zanurza palec w pudrze tytanowym. Pudry występują w wersji naturalnej, jak i kolorowej – można więc uzyskać efekt trwałego manicure bez ryzyka odpryśnięcia. Cena tego zabiegu wynosi od 150 do nawet 400 złotych, a czas trwania około 1-2 godziny. Zastosowanie tej metody gwarantuje piękny manicure przez ponad 4 tygodnie. 

Przedłużanie paznokci – w domu czy u kosmetyczki?

Przedłużanie paznokci – w domu czy u kosmetyczki?

Czy paznokcie możesz przedłużyć w domu? A może lepiej udać się do kosmetyczki? W drogeriach czy sklepach internetowych możesz bez większych problemów znaleźć zestawy przeznaczone do samodzielnego przedłużania paznokci, ale nie zawsze jest to proste.

Największą trudnością podczas przedłużania jest zbudowanie odpowiedniej krzywej paznokcia – dzięki temu będzie on wytrzymały i nie złamie się szybko. Wymaga to dużo wprawy i umiejętności manualnych. Jak na pewno wiesz, samej sobie trudno jest nawet idealnie pomalować paznokcie obydwu dłoni, więc formowanie paznokcia jest jeszcze trudniejsze. 

Szczególne problemy może sprawiać technika akrylowa. Jeśli nie masz odpowiedniego przygotowania i doświadczenia, lepiej wybrać się do kosmetyczki, która zrobi to profesjonalnie! Najłatwiej zacząć z hybrydami.

Jak przedłużyć paznokcie w domu? 

Jak przedłużyć paznokcie w domu? 

Chcesz mimo wszystko przedłużyć paznokcie w domu? Przede wszystkim zakup zestaw dobrej marki, który będzie zawierał wszystko to, czego potrzebujesz. Pamiętaj także o bloczkach polerskich, pilnikach czy lampie UV. Nie zrażaj się też i dużo ćwicz, a jeśli możesz zapisz się na szkolenie – im więcej wprawy nabierzesz, tym lepiej!