Mechanizm działania tej metody nie jest szczególnie skomplikowany. W zabiegu endermolift stosowany jest masaż próżniowy. Tkanki zostają pobudzone do produkcji elastyny i kolagenu. W efekcie skóra staje się napięta, rozświetlona i zagęszczona. Istotnym jest fakt, że taki zabieg jak ten, opóźnia procesy starzenia się skóry. Młody wygląd po zabiegu sprawia, że panuje spore zainteresowanie endermologią. Masaż twarzy za pomocą specjalnej głowicy znacznie poprawia wygląd skóry.

Dla kogo jest zabieg endermolift?

Ten mało inwazyjny lifting sprawdzi się idealnie w przypadku osób, które utraciły jędrność skóry, a ich cera stała się szara z oznakami zmęczenia. Przywrócona sprężystość i blask, to nie jedyne korzyści płynące z wykonania endermologii. W bezpieczny i estetyczny sposób, bez przerywania ciągłości naskórka, można wymodelować owal twarzy na wielu płaszczyznach. Efekt podwójnego podbródka można zmniejszyć, bądź zupełnie usunąć. Chcąc złagodzić obrzęki na twarzy oraz ją wygładzić, wybierz również zabieg, jakim jest endermolift. Nie tylko skóra z problemami powinna być poddana temu zabiegowi, ale również jest to idealny sposób, aby zapobiec wczesnym oznakom starzenia się skóry. Relaks, jaki towarzyszy tej metodzie, to jeden z wielu argumentów zachęcających do jej wypróbowania.

Endermolift – jak wygląda i ile trwa?

Odmłodzenie skóry twarzy, wypełnienie zmarszczek bądź inna wykonana czynność, dzięki endermolift alliance lpg składa się z kilku etapów. Przed udaniem się do gabinetu medycyny estetycznej bądź salonu kosmetycznego poznaj je wszystkie i dobrze zaplanuj swój czas.

Etapy zabiegu endermolift to:

 1. Konsultacja ze specjalistą – wybranie miejsc, które będą poddane zabiegowi, dobranie odpowiednią ilość spotkań.
 2. Oczyszczanie – dokładny demakijaż twarzy oraz inny z obszarów, na którym znajdzie się głowica urządzenia do endermologii.
 3. Zabieg – specjalna głowica jest przesuwana, masując skórę oraz powodując efekt próżni. W ten sposób tkanki są głęboko pobudzane do regeneracji oraz produkcji substancji takich jak kolagen, elastyna i kwas hialuronowy. Trwa 20–40 minut.
 4. Konsultacja na zakończenie – bezpośrednio po zabiegu specjalista ocenia efekty oraz planuje kolejne wizyty, dopasowując ich odpowiednią ilość.

Wskazania do zabiegu endermolift

Przed ustaleniem szczegółowych informacji odnośnie wskazań do zabiegu kosmetycznego należy skonsultować się ze specjalistą. Jest to bardzo ważny etap, na który należy poświęcić czas. Istnieją pewne wskazania w przypadku zabiegu, jakim jest endermolift.

Są to:

 • utracona jędrność skóry twarzy, szyi i dekoltu;
 • zmarszczki;
 • podwójny podbródek;
 • opadnięty owal twarzy;
 • opuchlizna i obrzęk okolicy oczu;
 • zasinienia pod oczami;
 • ziemista, szara cera pozbawiona blasku.
Zobacz też:
Wybielanie zębów w domu – znasz te metody?

Endermolift – przeciwwskazania

Trudno jest znaleźć zabieg kosmetyczny, do którego nie znalazłyby się przeciwwskazania. Na zabieg endermolift nie powinny zdecydować się szczególnie osoby:

 • w ciąży;
 • mające stany zapalne skóry (w tym opryszczkę);
 • z nowotworami;
 • z chorobami tarczycy;
 • po przebytym zawale serca;
 • posiadające rozrusznik serca;
 • chore na epilepsję;
 • z miażdżycą;
 • chorujące na stwardnienie rozsiane.

Endermolift – efekty

Ten bezbolesny zabieg działa na wielu płaszczyznach. Opóźnione procesy starzenia się skóry to jedna z wielu korzyści płynących z korzystania z urządzenie endermolift lpg. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że można w tak łatwy i przyjemny sposób ujędrnić i modelować skórę. Zmarszczki, jeśli już się pojawiły, ulegają spłyceniu. Przebarwienia posłoneczne czy potrądzikowe, a także rozszerzone naczynka ulegają znacznej redukcji lub całkowicie zanikają. Warto wiedzieć, że endermologia na twarz sprawia, że aż o 80% wzrasta produkcja kwasu hialuronowego. Ten naturalnie występujący składnik odpowiada za nawilżenie i zdrowy wygląd cery. Rysy twarzy stają się wyraźniejsze dzięki temu, że urządzenie dociera do głębokich warstw skóry, gdzie zaczyna być spalana tkanka tłuszczowa.

Jak często wykonywać zabieg endermolift?

Endermologia twarzy może być wykonywana w różnej częstotliwości. W celu tego ustalenia niezbędna jest konsultacja. Aby odmłodzić twarz, na której są delikatne, ledwo widoczne zmarszczki, efekt można dostrzec już po pierwszym zabiegu. Jeśli jednak bruzdy i zmarszczki są głębsze, wówczas wykonywane jest od kilku do kilkunastu zabiegów za pomocą masażu podciśnieniowego. Najczęściej jest to 1015 zabiegów wykonywanych co 24 dni. Każdy przypadek jest indywidualnie traktowany, zależnie od stanu skóry, stopnia zaawansowania i ewentualnych innych problemów skórnych, poza zmarszczkami. Po miesiącu od zakończenia pełnej kuracji, aby wzmocnić efekty zabiegu, zaleca się wykonanie zabiegu przypominającego. Należy również pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji zarówno w trakcie zabiegów, jak i po zakończonym czasie leczenia.

Podsumowanie

Podciśnienie, które jest używane w metodzie endermolift, poprawia gęstość skóry, jej ukrwienie, kontury twarzy oraz daje wiele korzyści. Efekty zabiegu endermolift utrzymują się do około sześciu miesięcy. Rekonwalescencja nie jest potrzebna, ponieważ jest to zabieg nieinwazyjny. Cena jednego zabiegu to koszt około 130 zł.Powiązane artykuły:
Archiwum: maj 2022