Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine (inaczej Bemotrizinol, Tinosorb S) to syntetyczny filtr przeciwsłoneczny. Na rynku europejskim pojawił się w 2001 roku po akceptacji przez UE. Jest to filtr chemiczny wyróżniający się efektywnością i bezpieczeństwem działania.

Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine – działanie

Bemotrizinol jako chemiczny filtr absorbujący promieniowanie słoneczne można stosować jako stabilizator dla innych filtrów organicznych i nieorganicznych. Jest wysoko fotostabilny i nie wykazuje zdolności penetrujących.

Ten organiczny filtr UV (UVA i UVB) to doskonała pielęgnacja skóry. Chroni ją przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym, a jednocześnie absorbuje promienie UV. Dzięki temu pod wpływem światła kosmetyk nie traci swoich właściwości.

Zgodnie z zaleceniami Komitetu Naukowego ds. Bezpieczeństwa Konsumentów (SCCS) bezpieczne stężenie substancji to 10%.

W jakich produktach znajdziemy ten składnik kosmetyczny?

Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine to składnik kosmetyków z filtrem UV. Mogą to być balsamy, kremy, olejki czy mgiełki, które należy stosować do celów ochrony przed promieniowaniem słonecznym.

Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine – nowoczesny filtr UV

Bemotrizinol pochłania promieniowanie słoneczne, chroniąc naszą skórę oraz kosmetyk. Jako filtr UV nowej generacji wykazuje się kompatybilnością z innymi filtrami i dużą fotostabilnością.

Znajduje się na liście substancji promieniochronnych dozwolonych do stosowania w produktach kosmetycznych. Maksymalne dopuszczalne stężenie wynosi 10%.Powiązane artykuły:
Archiwum: marzec 2023
Zobacz też:
Alpha-Isomethyl Ionone – co to jest?