Na przedłużanie i zagęszczanie włosów niegdyś decydowały się jedynie gwiazdy, lecz aktualnie z tego zabiegu korzysta znacznie szersze grono osób. To przede wszystkim kobiety, które mają cienkie i rzadkie włosy. Odwiedź salon fryzjerski, gdzie w zaledwie kilka godzin możesz odmienić swój wygląd i cieszyć się wymarzoną długością włosów. Jeśli wybierzesz sprawdzonego fryzjera i nie masz żadnych przeciwwskazań, to nie grożą ci zniszczone włosy po przedłużaniu.
Czy zniszczone włosy po przedłużaniu to norma?
Na pewno niejednokrotnie słyszałaś, że zabieg doczepiania włosów bardzo niszczy prawdziwe kosmyki. Musimy jednak poinformować cię, że nie do końca jest to prawda. Oczywiście, zniszczone włosy po przedłużaniu mogą się zdarzyć, ale zwykle jest to efekt braku odpowiedniej pielęgnacji. Pamiętaj również, że przy tego typu zabiegu istnieje ryzyko pojawienia się alergii na poszczególne rodzaje łączeń. Poza tym metoda ściągania włosów „zgrzewanych” często prowadzi do uszkodzenia struktury włosów naturalnych, a nawet ich wyrwania z cebulkami, czego rezultatem są brzydkie prześwity.
Jeśli jednak wraz z fryzjerem zadbasz o dostosowanie metody przedłużania do kondycji włosów, a cały zabieg zostanie przeprowadzony fachowo i profesjonalnie, to możesz mieć pewność, że nie dojdzie do pogorszenia stanu twoich naturalnych włosów.
Na czym polega przedłużanie włosów?
Marzysz o długich, pięknych włosach, lecz brakuje ci cierpliwości do ich zapuszczania? W takim razie być może powinnaś rozważyć skorzystanie z usługi przedłużania w salonie fryzjerskim. To zabieg polegający na doczepieniu dodatkowych pasm do prawdziwych włosów. Wszystko odbywa się w taki sposób, aby doczepy w żadnym stopniu nie odróżniały się od naturalnych. To rewelacyjny sposób na przedłużenie włosów nawet o 60 cm, jednoczesne ich zagęszczenie i uzyskanie wymarzonej fryzury! Pamiętaj jednak, aby swoją ostateczną decyzję w tym zakresie zawsze skonsultować z doświadczoną fryzjerką.
Metody przedłużania włosów – 4 najlepsze sposoby
Czy wiesz, że istnieje nawet kilkanaście sposobów na przedłużenie włosów? Poniżej przedstawiamy ci kilka z nich!
Przedłużanie włosów metodą kanapkową
Ostatnimi czasy metoda kanapkowa zyskała ogromną popularność głównie dlatego, że jest to szybki sposób na doczepienie dodatkowych pasm. Jednocześnie to najbezpieczniejsza metoda, która pozwala zyskać piękne i gęste włosy. W tym przypadku pasma, które mają zostać dołączone, znajdują się na cienkich silikonowych taśmach, a następnie są one przyklejane przy nasadzie skóry głowy do pasm prawdziwych włosów klientki. Umożliwia to stworzenie płaskich, miękkich i lekkich połączeń, dzięki czemu przezroczyste paski są praktycznie niewidoczne. Nie jest to jednak metoda pozbawiona wad – efekt utrzymuje się zwykle od 3 do 6 tygodni.
Przedłużanie włosów metodą keratynową
Keratynowe przedłużanie włosów odbywa się na ciepło przy zastosowaniu keratynowych zgrzewek. Polega na doczepianiu sztucznych włosów przy pomocy specjalnego urządzenia, które działa na nie wysoką temperaturą – najczęściej to pistolet z keratynowymi wkładami lub zgrzewarka. To idealny sposób zwłaszcza dla pań, którym zależy na tym, aby ich fryzura nabrała nie tylko długości, ale również objętości. Koszt tego zabiegu waha się w okolicach 1000–3000 złotych – w zależności od wybranego salonu, a jego efekt utrzymuje się do 4 miesięcy.
Laserowe przedłużanie włosów
Inną możliwością jest dołączanie kosmyków za pomocą lasera. To innowacyjne rozwiązanie, które wraz z upływem czasu zdobywa coraz większą popularność. To precyzyjna metoda, która polega na łączeniu naturalnych pasm ze sztucznymi, a wszystko to odbywa się przy użyciu wiązki światła lasera i emitowanych fal akustycznych o wysokiej częstotliwości. Powstałe w ten sposób połączenie włosów jest właściwie niewyczuwalne pod palcami i nie do zobaczenia gołym okiem. Pasma włosów stworzone tą metodą utrzymują się nawet do pół roku!
Włosy przedłużane przy pomocy ultradźwięków
Kobiety bardzo często decydują się również na zabieg przedłużania włosów przy zastosowaniu ultradźwięków. To metoda doczepiania włosów, która polega na łączeniu naturalnych pasm z doczepianymi włosami za pomocą specjalnego urządzenia, nieco przypominającego prostownicę. Wspomniane urządzenie wydziela fale akustyczne o wysokich częstotliwościach, lecz nie emituje ciepła, dzięki czemu nie musisz obawiać się, że będziesz mieć zniszczone włosy po przedłużaniu. Rewelacyjny efekt utrzymuje się nawet do 6 miesięcy.
Pielęgnacja włosów po przedłużaniu – jak powinna wyglądać?
Bardzo ważne jest jednak to, abyś stosowała się do kilku prostych zasad, dzięki którym zniszczone włosy po przedłużaniu nie będą twoim problemem! Pamiętaj, aby:
- unikać czesania włosów na mokro;
- szczotkować włosy za pomocą szczotki o miękkim włosiu;
- nie przesadzać ze zbyt częstym myciem włosów;
- zrezygnować z używania szamponów z siarczanami;
- podczas mycia włosów korzystać z wody o niższej lub średniej temperaturze;
- produkty do pielęgnacji (np. olejki) nakładać jedynie od połowy długości, aż po same końcówki włosów;
- nie nagrzewać włosów przy nasadzie (czyli tam, gdzie są zgrzewy) podczas prostowania czy kręcenia włosów.
Oprócz tego powinnaś zrezygnować z kosmetyków silnie wysuszających takich jak np. mocne lakiery. Niewskazane są też produkty z zawartością alkoholu lub acetylenu, ponieważ wysuszają i doprowadzają do zmatowienia włosów. Unikaj również protein, silikonów, pentenolu i ceramidów, które mogą spowodować rozpuszczenie łączeń. Najlepsze polecane kosmetyki to takie, które intensywnie nawilżają, wygładzają i regenerują.
Nie zapominaj o stosowaniu się do powyższych porad, jeśli chcesz, aby twoje włosy po zdjęciu przedłużanych były w doskonałej kondycji!
Zniszczone włosy po przedłużaniu – jak je szybko odbudować?
Zdecydowałaś się na zabieg przedłużania lub zagęszczenia włosów, który spowodował, że twoje naturalne kosmyki zostały uszkodzone, stały się kruche, zmatowiałe i nie wyglądają najlepiej? To znak, że potrzebna im intensywna regeneracja. Do tego celu potrzebne będą ci kosmetyki zawierające substancje:
- uzupełniające ubytki w strukturze włosa – np. ekstrakt z nasion drzewa karob;
- odżywiające, pobudzające komórki skóry i ograniczające wypadanie włosów – np. wyciąg z kiełków pszenicy;
- wzmacniające cebulki – np. olej rycynowy, który sprawia, że włosy są błyszczące i miękkie w dotyku;
- silnie nawilżające, wygładzające i nadające blask – np. pantenol.
Przedłużanie włosów to zabieg, który może spowodować pewne zniszczenia w strukturze kosmyków, ale wcale nie musi! Wszystko zależy od tego, jaką wybierzesz metodę i gdzie wykonasz doczepy. Pamiętaj, że duży wpływ na to ma również pielęgnacja!