Chwila nieuwagi podczas wykonywania czynności domowych i już – złamany paznokieć to coś, co może przydarzyć się każdemu. Problem może być szczególnie uciążliwy, jeśli zapuszczasz paznokcie. Jednak wcale nie musisz od razu skracać ich wszystkich. Możesz bowiem spróbować naprawić powierzchnię pękniętego paznokcia za pomocą kilku sprawdzonych metod. Przeczytaj nasz poradnik i wybierz najlepszą dla siebie!
Jak uratować złamany paznokieć klejem do tipsów?
Jednym ze sposobów na uratowanie pękniętej płytki jest zastosowanie kleju do tipsów. Produkt ten dostępny jest w buteleczce z pędzelkiem, co znacznie ułatwia jego aplikację. Musisz jedynie nałożyć dość grubą warstwę kleju w miejscu pęknięcia i poczekać aż wyschnie. W kolejnym kroku należy wyrównać powierzchnię kleju za pomocą delikatnego pilniczka, aby była jak najmniej widoczna, ale nie usuwać jej całkowicie. Następnie możesz już pomalować paznokcie na ulubiony kolor.
Torebka z herbaty na ratunek!
Naprawa złamanego paznokcia jest możliwa za pomocą torebki herbaty. Sposób ten wydaje się dziwny, jednak jest bardzo skuteczny. Potrzebujesz jedynie niewielkiego fragmentu torebki, dopasowanego do rozmiaru pęknięcia. Taki fragment umieść na płytce i posmaruj go lakierem bezbarwnym, dzięki czemu delikatny materiał dobrze przyklei się do powierzchni paznokcia. Po wyschnięciu tej warstwy nałóż lakier bezbarwny po raz kolejny, smarując już cały paznokieć. W kolejnym kroku możesz pokryć paznokcie lakierem kolorowym.
Jak naprawić złamany paznokieć hybrydą?
Za pomocą manicure’u hybrydowego możesz zabezpieczyć uszkodzone paznokcie na dwa sposoby. W ramach pierwszego po prostu wykonujesz stylizację dokładnie tak, jak gdyby nie doszło do uszkodzenia. Pamiętaj jednak, że nie jest to metoda trwała. Lakier hybrydowy tylko powierzchownie zabezpieczy szczelinę, a podczas wykonywania codziennych czynności pęknięcie będzie się powiększało.
Rekonstrukcja paznokcia bazą budującą
Drugą metodą naprawy płytki jest wykorzystanie budującej bazy hybrydowej i specjalnych form do przedłużania paznokci. Najpierw jednak musisz spiłować na krótko pęknięty paznokieć. Następnie możesz już przygotować wszystkie paznokcie do manicure’u hybrydowego tak jak zwykle. Kiedy już płytka jest wypolerowana i odtłuszczona, pod krótszym paznokciem umieść szablon, przedłuż go do długości pozostałych paznokci i utwardź warstwę w lampie. Następnie możesz już przejść do kolejnych etapów stylizacji, dokładnie tak, jak robisz to zazwyczaj.
Rekonstrukcja paznokcia żelem UV
Rekonstrukcję paznokcia możesz przeprowadzić nie tylko za pomocą budującej bazy hybrydowej, ale również żelu UV. Przebieg wygląda identycznie: najpierw paznokieć należy skrócić pilnikiem, później zmatowić i odtłuścić płytkę, a następnie umieścić pod nim formę do przedłużania i zbudować paznokieć. Co ciekawe nie musisz od razu wykonywać manicure’u żelowego na wszystkich paznokciach. Możesz jedynie przedłużyć ten złamany, budując jednocześnie całą płytkę, utwardzić poszczególne warstwy, odtłuścić i wyrównać powierzchnię polerką. Po takiej rekonstrukcji paznokcie, łącznie z tym uprzednio złamanym będą prezentowały się bardzo naturalnie – możesz pomalować je klasycznym lakierem lub po prostu pozostawić.
Uwaga!
Jeśli po raz pierwszy pracujesz na formach do przedłużania paznokci, polecamy wpisanie odpowiedniego hasła w YouTube. Znajdziesz tam wiele filmików, które pokazują krok po kroku, jak przedłużyć paznokieć na formie. Nie jest to czynność skomplikowana, jednak warto zobaczyć, jak to wygląda w praktyce.