Walka o biały uśmiech nie musi oznaczać wielkich wydatków na profesjonalne zabiegi w gabinecie stomatologicznym. Odpowiednia pielęgnacja jamy ustnej oraz regularne korzystanie z tradycyjnych metod wybielania zębów w domu to podstawowe zasady, których przestrzeganie zapewni ci piękny uśmiech.

Jak wybielić zęby w domu?

Na czym polega skuteczne wybielanie zębów w domu? Ten proces wcale nie jest skomplikowany. Żółte zęby mogą stać się przyczyną kompleksów i sprawić, że zaczniesz uśmiechać się rzadziej. Chcesz uniknąć takiej sytuacji? Sprawdź proste i skuteczne patenty na domowe wybielanie zębów.

Istnieje wiele tanich i ogólnodostępnych produktów, dzięki którym wybielanie zębów w domu jest bardzo prostym zadaniem. Poznaj domowe sposoby na wybielanie zębów!

W walce o białe zęby pomogą ci m.in.: 

 • kurkuma;
 • olej. rzepakowy, słonecznikowy lub lniany;
 • olej kokosowy;
 • aktywny węgiel;
 • soda oczyszczona ;
 • ocet jabłkowy.

Jak wybielić zęby kurkumą?

Wybielanie zębów w domu to nic trudnego, mogą ci w tym pomóc produkty, które masz w kuchni. Kurkuma to przyprawa znana ze swoich przeciwzapalnych właściwości oraz charakterystycznej barwy, dzięki której możesz zabarwić na żółto ryż lub sos. A wiesz, że ten barwiący dodatek do potraw dobrze sprawdza się w walce z przebarwieniami zębów? 

Kurkumę możesz dodać do swojej pasty do zębów lub przygotować naturalny kosmetyk, w którym przyprawa ta połączy się z olejem kokosowym i olejkiem miętowym. Jak to działa?

Pasta z kurkumą ściera ze szkliwa zanieczyszczenia, dzięki czemu pomaga poprawić barwę zębów. Chcesz korzystać z takiego wsparcia? Pamiętaj o tym, by z kurkumy nie korzystać zbyt często, gdyż możesz nasilić problemy z żółtymi zębami. Jeśli masz problemy z wrażliwymi dziąsłami lub rankami w jamie ustnej, zrezygnuj z tej metody wybielania zębów w domu. Dlaczego? Bo kurkuma to dość ostra przyprawa, która nie tylko ściera, ale i podrażnia delikatną skórę.

Olej jako wybielacz do zębów? 

Rozpoczynasz domowe wybielanie zębów? Koniecznie musisz dowiedzieć się, jak wybielić zęby! To proste! Dobre efekty przyniesie ci płukanie ust olejem, który nie tylko czyści jamę ustną z bakterii, ale też korzystnie wpływa na barwę szkliwa. Dodatkowo płukanie ust olejem może być korzystne dla ogólnego stanu zdrowia. Wiadomo przecież, że wiele poważnych chorób zaczyna się w jamie ustnej, która każdego dnia narażona jest na kontakt z bakteriami. Dzięki olejom możesz się ich pozbyć szybko i skutecznie.

Jak korzystać z płukanek?

Jeśli chcesz skorzystać z takiego sposobu na wybielanie zębów w domu, postępuj w następujący sposób:

 • weź do ust 2 łyżeczki oleju (np. słonecznikowego, lnianego lub rzepakowego);
 • zamknij usta i płucz usta tak, by olej mógł dotrzeć do wszystkich zakamarków;
 • gdy w ustach nagromadzi się sporo śliny, wypluj olej i sięgnij po nową łyżkę, powtarzając płukanie jeszcze raz;
 • na koniec przepłucz jamę ustną wodą.

Zabieg taki wykonuj na czczo lub przynajmniej godzinę po posiłku. Przed wlaniem oleju do ust możesz napić się wody, dzięki czemu zwiększy się ilość śliny. Sam proces płukania powinien trwać około 15 minut. Tyle wystarczy, by przy regularnym korzystaniu z oleju poprawić wygląd zębów. 

Jak korzystać z oleju kokosowego?

Wybielanie zębów  domu jest proste! Oprócz płukanek pomogą ci zabiegi z wykorzystaniem oleju kokosowego. I w tym przypadku wybielanie zębów w domu staje się bardzo proste. Najlepiej korzystać z takiego oleju tak, jak z pasty do zębów. Jeśli chcesz zwiększyć jej skuteczność, możesz dodać odrobinę sody oczyszczonej lub olejku eterycznego (np. miętowego). 

Olej kokosowy w bezpieczny dla zdrowia i szkliwa sposób wybieli twoje zęby, a jednocześnie wzmocni dziąsła i zmniejszy ryzyko rozwoju próchnicy. Substancja ta sprawdzi się też bardzo dobrze wtedy, gdy twoje dziąsła zostaną dotknięte stanem zapalnym i będą potrzebowały dodatkowego wsparcia.

Aktywny węgiel w walce o biały uśmiech

Wybielanie zębów olejem to czasochłonny proces. Nie masz cierpliwości? Zastanawiasz się, jak szybko wybielić zęby w domu? Sięgnij po aktywny węgiel. Dzięki niemu pozbędziesz się osadów, które na zębach pozostawiła kawa lub herbata, a tym samym unikniesz problemów z żółknącymi zębami. 

Jak korzystać z węgla? To proste! Wystarczy kupić go w aptece, sproszkować odpowiednią ilość i połączyć z odrobiną wody. Taka pasta do zębów to prosty sposób na wybielanie zębów w domu. Nie bez powodu cieszy się dużą popularnością. 

Oczyszczanie zębów sodą

Soda oczyszczona to uniwersalny środek do zadań specjalnych. Dzięki niej zadbasz o porządek w kuchni oraz pozbędziesz się przykrego zapachu z lodówki. Moc sody doceniają też osoby preferujące domowe sposoby na wybielanie zębów. Jest to skuteczny środek ścierający, który pomoże ci w walce z powierzchniowymi zanieczyszczeniami zębów. Sięgając po niego, zachowaj jednak ostrożność. Zbyt częste korzystanie z sody może doprowadzić do uszkodzenia szkliwa, a to oznacza początek poważniejszych problemów z zębami.

Ocet jabłkowy 

Wybielanie zębów w domu ułatwi ci również ocet jabłkowy. Jak z niego korzystać? Wystarczy, że przygotujesz roztwór ze szklanki wody i ½ łyżeczki octu jabłkowego. Każdego ranka po wyszczotkowaniu zębów przepłucz jamę ustną takim roztworem. Na co możesz liczyć? Na uwolnienie szkliwa od osadu i zmniejszenie przebarwień. Przy okazji ocet jabłkowy pomoże ci pozbyć się z jamy ustnej wielu bakterii, a to oznacza mniej problemów z próchnicą i chorobami dziąseł. 

Owoce w walce o białe zęby

Dla dobra zębów warto docenić owoce. Możesz je jeść, a przy okazji wybielać zęby w prosty i przyjemny sposób. Dobre efekty przyniesie ci pocieranie zębów:

 • skórką z pomarańczy;
 • skórką z banana;
 • truskawką;
 • odrobiną soku z cytryny.

Wiesz już, jak wybielić zęby domowym sposobem. Umiesz też uniknąć problemów z przebarwieniami. Korzystając z prostych metod oczyszczania zębów, możesz zadbać o ich wygląd, a jednocześnie uniknąć poważniejszych problemów w przyszłości. Pamiętaj jednak, że niektóre domowe środki wybielające mogą podrażniać szkliwo i dziąsła, zatem korzystając z nich, musisz zachować umiar.