Wybielanie miejsc intymnych – komu poleca się ten zabieg? Sprawdź, jakie są metody wybielania okolic intymnych!

Niektórzy zauważają u siebie w okolicach intymnych nieestetyczne przebarwienia, które nie są związane z żadnym problemem zdrowotnym. W takim wypadku zastosowanie znajduje wybielanie miejsc intymnych. Na czym to polega? Dowiedz się!

wybielanie miejsc intymnych

Wybielanie miejsc intymnych to idealne rozwiązanie w przypadku różnego rodzaju przebarwień występujących w okolicach sromu. Znacząco poprawia estetykę ciała i eliminuje kompleksy wpływające na jakość życia seksualnego. Choć tego typu zabieg jest pewną nowością, to cieszy się rosnącą popularnością. Nie każdy jednak może zdecydować się na jego wykonanie. Przeczytaj, kto najczęściej decyduje się na wybielanie warg sromowych i czemu to służy!

Dlaczego niektórzy decydują się na wybielanie miejsc intymnych?

wybielanie miejsc intymnych białe majtki

Zdecydowanie najczęściej na wybielanie miejsc intymnych decydują się osoby, dla których ciemniejsza barwa skóry w tych obszarach jest sporym defektem wizualnym, stanowiącym przyczynę kompleksów w życiu codziennym. Dla wielu przebarwienia skóry w strefach intymnych są też powodem mniejszego komfortu psychicznego podczas stosunków. Zwykle tego rodzaju problemy są spowodowane znacznym nagromadzeniem się barwnika – melatoniny. Poza tym warto wspomnieć również o tym, że popularności wybielania okolic intymnych sprzyja coraz szersze rozpowszechnianie określonych kanonów piękna czy większe zainteresowanie seksem oralnym i analnym.

Wybielanie miejsc intymnych a domowe sposoby

wybielanie miejsc intymnych lupa

W sieci nie brakuje rozwiązań na domowe wybielanie miejsc intymnych. Zdecydowanie jednym z najbardziej znanych produktów, które rzekomo mają w tym pomóc, jest kwasek cytrynowy. Wystarczy wcierać go w skórę okolic intymnych. Podobno skuteczne są też okłady z kurkumy. Musimy jednak cię rozczarować, ponieważ żadna z tych metod nie jest skuteczna. Zdecydowanie odradzamy ci korzystanie z porad internetowych, ponieważ prowadzą do podrażnień okolic intymnych. Pamiętaj, że najlepszym sposobem na wszelkiego rodzaju przebarwienia w strefach intymnych są zabiegi oferowane przez profesjonalne gabinety medycyny estetycznej.

Jak wygląda wybielanie miejsc intymnych za pomocą lasera?

Najpopularniejszą metodą na wybielanie miejsc intymnych jest laseroterapia. Tę powszechnie wykorzystuje się do rozjaśniania przebarwień na ciele, także tych znajdujących się w okolicach narządów płciowych. Jest w pełni bezpieczna, choć istnieje kilka przeciwwskazań takich jak m.in. ciąża, nowotwór skóry, cukrzyca czy obniżona odporność organizmu. Laserowe wybielanie bazuje na naświetleniu obszaru zabiegowego wiązką lasera, co powoduje, że dane miejsce ulega rozjaśnieniu, a dodatkowo okolice intymne stają się odmłodzone i ujędrnione.

wybielanie miejsc intymnych plaża

Ile jest potrzebnych zabiegów i ile kosztuje laserowe wybielanie?

Aby wybielanie warg sromowych przyniosło efekty, konieczne jest wykonanie przynajmniej kilku (około 34 serie) zabiegów w odstępach 34 tygodnie. Bywają one trochę bolesne, lecz bez obaw – podczas stosuje się krem znieczulający. Jeśli natomiast chodzi o cenę, to warto podkreślić, że laserowe wybielanie nie jest zbyt drogie – za jeden zabieg trzeba zapłacić ok. 500 zł.

Czy kremy wybielające okolice intymne są skuteczne?

wybielanie miejsc intymnych czerwone majtki

Bezpieczną alternatywą dla zabiegów oferowanych przez gabinety medycyny estetycznej mogą być wyłącznie kremy wybielające miejsca intymne. Działanie tego typu substancji wybielających jest mocno zbliżone do peelingu chemicznego. Krem wybielający okolice intymne dostępny jest w większości drogerii czy aptek. Wybielanie miejsc intymnych kremem pozwala na szybkie rozjaśnienie skóry, bez konieczności narażania się na wysokie koszty. Większość tego typu produktów zawiera m.in. glicerol, glicerynę, kwas kojowy oraz aloes. Wiedz jednak, że powinieneś unikać kosmetyków zawierających hydrochinon, ponieważ związek ten może mieć działanie rakotwórcze!

Wiesz już, czym jest wybielanie miejsc intymnych i jak możesz pozbyć się nieestetycznych przebarwień zlokalizowanych w strefach intymnych. My polecamy ci zabieg w gabinecie medycyny estetycznej, ponieważ ten sposób jest najskuteczniejszy i przede wszystkim nie stanowi żadnego zagrożenia dla twojego zdrowia.Powiązane artykuły:

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Podobne artykuły w kategorii: Zabiegi na ciało