Mają go takie gwiazdy jak Rihanna, Selena Gomez czy Hailey Bieber – tatuaż na obojczyku, bo o nim mowa, to jedna z popularniejszych ozdób na skórze wśród pań. Niezależnie od tego, czy jest malutki i ledwo widoczny, czy okazały i dostrzegalny na pierwszy rzut oka, stanowi niezwykle inspirujący i zmysłowy wzór. Jeżeli i ty chcesz mieć tatuaż na obojczyku, zapoznaj się z naszym artykułem. Znajdziesz w nim informacje o popularnych wzorach oraz dowiesz się, czy jego wykonanie jest bolesne.

Tatuaż obojczyk – ciekawe i modne wzory

Tatuaż pod obojczykiem – motywy zwierzęce

Bardzo ciekawym wzorem na tatuaż obojczyk są różnorodne motywy zwierzęce. Przy wyborze takiego wzoru możesz kierować się zarówno osobistymi upodobaniami, jak i głębszym znaczeniem, jakie dane stworzenie ma w naszej kulturze.

Bardzo popularnymi motywami są np. koty, ważki, jaskółki (tatuowane najczęściej ponad obydwoma obojczykami) oraz motyle. Wielbiciele mitycznych zwierząt często wybierają smoki. Szczególnie modne są te nawiązujące stylem do kultury japońskiej czy chińskiej.

Tatuaż na obojczyku – napisy

Nie ma bardziej seksownego wzoru niż misternie wytatuowany napis nad obojczykiem. Jego dużą zaletą jest nie tylko dobór treści, ale i czcionki – masz w tym naprawdę dużą dowolność. Do najczęściej tatuowanych napisów należą:

 • imiona bliskich osób;
 • ważne daty;
 • sentencje i cytaty;
 • fragmenty piosenek.
Zobacz też:
Wzory tatuaży – najpopularniejsze style i rodzaje. Jaki tatuaż wybrać?

Tatuaż nad obojczykiem – wzór kwiatów

Kwiatowe motywy często zdobią obojczyki. Chociaż cieszą się zainteresowaniem głównie ze strony kobiet, to coraz częściej wybierają je także panowie. Popularne są przede wszystkim czerwone róże, symbolizujące gorącą miłość. Popularny tatuaż na obojczyku to również motyw kwiatu lotosu, który oznacza delikatność i duchową równowagę.

Tatuaż ze znakiem zodiaku

Wzory związane z astrologią także zyskują na popularności. Szczególnie modne są wśród płci żeńskiej; damskie tatuaże pod obojczykiem z motywem znaku zodiaku (swoim lub bliskiej osoby) prezentują się naprawdę magicznie.

Tatuaż na obojczyku – czy boli?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o dyskomfort podczas tatuowania. Każdy człowiek na trochę inny prób bólu; to, co dla jednych będzie neutralnym odczuciem, innym wyda się nie do zniesienia.

W przypadku tatuażu obojczyka można spodziewać się pewnego dyskomfortu. Skóra w jego okolicy jest cienka i delikatna; ponadto ból może zostać spotęgowany w przypadku zetknięcia igły z kością obojczykową.

Co można zrobić, aby zmniejszyć ból?

Jeżeli obawiasz się dyskomfortu podczas tatuowania obojczyka, spróbuj postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami. Nie zniwelują one bólu, ale na pewno pomogą ci w przetrwaniu sesji.

 • Postaraj się o porządny sen na dzień przed sesją tatuażu; wypoczęty organizm dużo lepiej zniesie stres i ból.
 • Nawadniaj się i nawilżaj skórę w miejscu, w którym ma powstać tatuaż. Praca na odżywionej skórze jest łatwiejsza, a wzór prezentuje się znacznie ładniej.
 • Postaraj się umówić wizytę na rano. W godzinach porannych organizm wytwarza więcej adrenaliny, dzięki czemu ból nie będzie tak dotkliwy.
 • Przed wyjściem na sesję zjedz porządne śniadanie i postaraj się wziąć małą przekąskę na później.
 • Na co najmniej dzień przed poddaniem się tatuowaniu skóry nie pij alkoholu. W dniu sesji postaraj się także zrezygnować z porannej kawy.
 • Na 24 godziny przed sesją nie przyjmuj aspiryny ani innych środków, które mogą powodować rozrzedzanie krwi. Wzmożone krwawienie sprawi, że cała procedura znacznie się przedłuży.
 • Zabierz ze sobą do salonu tatuażu muzykę i słuchawki, książkę albo telefon z dostępem do internetu – cokolwiek, co pozwoli ci odciągnąć myśli od bólu.
 • Zapytaj swojego tatuatora o możliwość zastosowania znieczulającego żelu.
 • Jeśli ból staje się nie do zniesienia, poproś o krótką przerwę. Każdy profesjonalny tatuator to zrozumie!
Zobacz też:
Kolczyk w pępku – pielęgnacja. Przebieg i cena piercingu pępka

Tak więc, mimo że zrobienie tatuażu na obojczyku boli, nie warto nadmiernie się tym stresować. Odpowiednie zadbanie o swój komfort może znacząco zmniejszyć negatywne odczucia. Ponadto po zakończonej sesji zostaje się z wymarzonym, pięknym wzorem, który wywoła uśmiech na twarzy!

Tatuaż na obojczyk – zdjęcia

Powiązane artykuły: