Sposobów walki z cellulitem jest kilka. Do tych najbardziej skutecznych, a przez to najczęściej wybieranych bez wątpienia należą dieta i aktywność fizyczna. Rola pielęgnacji w zakresie poprawy wyglądu skóry i zmniejszenia widoczności cellulitu często bywa bagatelizowana. To duży błąd. Ponieważ właściwa i systematyczna pozwala w realny sposób poprawić kondycję skóry, a przez to również jej wygląd. Bardzo dobrze też sprawdza się w zakresie walki z cellulitem. Wbrew powszechnej opinii pielęgnacja w walce z cellulitem wcale nie musi polegać tylko i wyłącznie na profesjonalnych zabiegach przeprowadzanych w gabinetach kosmetycznych. Równie skuteczna może bowiem okazać się ta domowa. Warunkiem jest jednak systematyczność prowadzonych i działać i właściwy dobór wykorzystywanych do tego celu produktów pielęgnacyjnych.
Peeling i masaż, czyli podwójna broń w walce z cellulitem
Domowa pielęgnacja w walce z cellulitem powinna przede wszystkim opierać się na dwóch rodzajach zabiegów – masażu i peelingu. Obydwa poprawiają mikrokrążenie i usprawniają krążenie krwi i limfy, przeciwdziałając w ten sposób powstawaniu obrzęków i zastojów. Ponadto ujędrniają i uelastyczniają skórę, poprawiają jednocześnie jej gładkość. Dzięki ich systematycznemu wykonywaniu, poprawie ulega ogólna kondycja skóry, a tym samym również jej wygląd. Peeling dodatkowo złuszcza martwy naskórek, ułatwiając składnikom zawartym w produktach stosowanych w kolejnych etapach pielęgnacji wnikanie w głąb powierzchni skóry, co zwiększa ich skuteczność.Ze względu na formę oraz właściwości warto połączyć obydwa zabiegi – peeling i masaż i wykonywać je jednocześnie. Na jaki peeling się zdecydować?
Kofeina w walce z cellulitem – sprawdź jej skuteczność
Walcząc z pomarańczową skórką warto wypróbować peeling kawowy na cellulit, który za sprawą kofeiny doskonale pobudza krążenie, poprawiając jędrność i sprężystość skóry. Można sięgnąć po gotowy kosmetyk, zawierający w swoim składzie kofeinę, lub przygotować peeling samodzielnie w domu. Do tego celu świetnie nadają się fusy z kawy, pozostałe po jej zaparzeniu. Wystarczy połączyć je z oliwą z oliwek, by otrzymać nawilżający peeling kawowy, doskonale złuszczający martwe komórki naskórka. Dzięki zawartości oliwy, peeling odżywi skórę, skutecznie ją przy okazji nawilżając. Do peelingu kawowego można dodać też odrobinę cynamonu, który podobnie jak kofeina wykazuje działanie pobudzające i wspomagające proces krążenia krwi. Nie należy jednak przesadzać z jego ilością, gdyż cynamon działa silnie rozgrzewająco. Dodanie go w nadmiarze mogłoby podrażnić skórę, wywołując pieczenie i silnie odczuwany dyskomfort.
Domowy peeling kawowy należy wmasować w ciało okrężnymi ruchami. Aby spotęgować efekt masażu, można wykorzystać do tego celu szorstką rękawicę. Następnie całe ciało należy dokładnie opłukać i nałożyć na nie dopasowany odpowiednio do potrzeb skóry balsam.