Zadbane stopy są wizytówką człowieka. Czy wiesz, co to jest pedicure frezarkowy? Czy można go wykonać samemu w domowym zaciszu? W naszym artykule przygotowaliśmy dla ciebie niezbędne informacje, które pozwolą ci lepiej poznać tę popularną procedurę. 

Czym jest pedicure frezarkowy? Charakterystyka zabiegu

pedicure frezarkowy wsytające stopy spod nakrycia

Pedicure to zabieg, który dotyczy stóp. Jego celem jest pozbycie się wszelkich problemów w postaci np. zrogowaciałego naskórka. Obejmuje on także płytkę paznokciową. Podczas wykonywania pedicure jest ona dokładnie opracowywana pod kątem kształtu. Nieestetyczne skórki zostają wycięte lub odsunięte.

Termin pedicure frezarkowy pochodzi od urządzenia, które jest podczas niego wykorzystywane. Frezarka to elektryczny przyrząd o zróżnicowanych mocy oraz końcówkach. Z pomocą szybkiego obrotu ścieralnej głowicy kosmetyczka w łatwy i skuteczny sposób opracowuje stopy oraz paznokcie.

Wskazania do pedicure frezarkowego

pedicure frezarkowy zabieg

Pedicure frezarką to rodzaj pedicure’u, który jest dostępny w praktycznie każdym salonie. Profesjonaliści wykorzystują frez podczas wykonywania pedicure u prawie każdego klienta, bo ułatwia oraz znacznie przyspiesza pracę.

Szczególne wskazania do pedicure frezarkowego to:

 • twarda skóra pięt – oporna na działanie kosmetyków i klasycznej tarki;
 • odciski, nagniotki oraz modzele;
 • wysuszony i martwy naskórek;
 • problematyczna płytka paznokci – np. wrastające paznokcie.

Pedicure frezarkowy – przeciwwskazania

Z każdym zabiegiem kosmetycznym powiązane są określone przeciwwskazania. Pedicure frezarkowy nie może zostać wykonany, jeśli:

 • na stopach zaobserwowano zmiany o podłożu grzybiczym;
 • pojawiły się brodawki bądź inne niezidentyfikowane zmiany skórne;
 • cierpisz na zaburzoną krzepliwość krwi;
 • masz cukrzycę;
 • między poszczególnymi palcami można zaobserwować wyraźne pęknięcia naskórka;
 • występują stany alergiczne;
 • masz trwające stany zapalne skóry.

Pedicure frezarkowy krok po kroku

pedicure frezarkowy frezowanie

Zastanawiasz się jak wygląda schemat pedicure frezarkowego? Krok po kroku opisaliśmy dla ciebie przebieg zabiegu w gabinecie kosmetycznym.

 1. Kosmetyczka przeprowadza skrupulatny wywiad i ogląda stopy, aby wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu.
 2. Kolejnym krokiem jest moczenie stóp w zmiękczającej soli. Ma to na celu rozpulchnienie naskórka, który stanie się łatwiejszy do usunięcia.
 3. Po 15 minutach profesjonalista może przejść do opracowania stóp. Z pomocą frezarki usuwane są wszelkie zgrubienia i stwardnienia na skórze. W tym celu wykorzystuje się głowice o różnej ścieralności, które wygładzają skórę stóp.
 4. Następnie uwaga skupia się na płytce paznokcia, która musi mieć odpowiedni kształt. Skórki pozostają wycięte lub odsunięte – według preferencji klienta.
Zobacz też:
Tarka do stóp – tani gadżet, który odmieni twój pedicure

Pedicure frezarkowy przygotuje je do każdego rodzaju lakieru – zarówno tradycyjnego, jak i lakieru hybrydowego. 

Jak zrobić pedicure frezarką w domowym zaciszu?

pedicure frezarkowy ładne stopy z kwiatkami

Wiele osób zupełnie zrezygnowało ze standardowych gadżetów do pielęgnacji stóp, np. tarki, na rzecz frezarki. Oczywiście da się wykonać zabieg samemu w domu, pod warunkiem że będziesz miał frezarkę. Urządzenie to występuje w wielu wariantach. To do użytku w warunkach domowych ma niższe parametry oraz jest tańsze. Sam pedicure frezarkowy wykonany samodzielnie w domu przebiega tak samo, jak zabieg przeprowadzony w gabinecie kosmetycznym.

Frezarka do paznokci – cena i dostępność

W obecnych czasach zakup frezarki do użytku domowego nie sprawia żadnej trudności. Można ją nabyć np. przez Internet. Warto zwrócić uwagę na jej parametry. Jeśli nie jesteś profesjonalistą, zbyt wysokie obroty mogą wyrządzić twojej skórze więcej szkody niż pożytku. Frezarki do wykorzystania w domu z reguły są warte kilkaset złotych.

Pedicure frezarkowy to zabieg, z którego warto korzystać. Regularnie wykonywany, przyczyni się do poprawy jakości skóry na stopach. Kiedy wiesz już, jak zrobić pedicure frezarką w domu, możesz skorzystać również z tej opcji.Powiązane artykuły:
Archiwum: luty 2022