Wzór sweterka na paznokciach to hit ostatnich sezonów. Doskonale wpisuje się klimat chłodnych dni i cieplejszych ubrań. Paznokcie sweterkowe wbrew pozorom nie są trudne w wykonaniu. Bez problemu możesz wykonać modne jesienne mani sama, w domowym zaciszu. Przeczytaj i zainspiruj się do wykonania ich samodzielnie!

Paznokcie sweterkowe – co jest potrzebne?

Paznokcie sweterkowe to modny wzór na jesień. Aby jednak wykonać ten rodzaj zdobienia na paznokciach, będziesz potrzebować kilku rzeczy. Przed przystąpieniem do manicure przygotuj:

 • lakiery do paznokci – jeśli używasz klasycznych, wybierz odpowiedni kolor, jeśli hybrydowych – pamiętaj także o bazie i topie;
 • cleaner do odtłuszczania płytki;
 • lampę UV;
 • specjalną sondę do wykonania wzoru;
 • cienki pędzelek.

Sweterkowe paznokcie krok po kroku

Instrukcja wykonania sweterkowego wzoru jak całkiem prosta i nie powinna przysporzyć ci problemów. Potrzebna jest jedynie minimalna precyzja przy nakładaniu wzoru. Jak zatem zrobić sweterkowe paznokcie?

 1. Przygotuj paznokcie jak do klasycznego manicure – usuń skórki i spiłuj paznokcie na pożądaną długość, jeśli używasz lakieru hybrydowego, nie zapomnij zmatowić płytki i odtłuścić jej cleanerem.
 2. Nałóż bazę do hybrydy i utwardź ją przy pomocy lampy, jeśli stosujesz zwykły lakier – pomiń ten krok.
 3. Nałóż dwie warstwy wybranego przez siebie koloru, hybrydę należy utwardzać w lampie przez 30 sekund, zwykły lakier należy pozostawić do całkowitego wyschnięcia.
 4. Następnie przy pomocy sondy zacznij malować romby wzdłuż płytki, po wyschnięciu lub utwardzeniu, w zależności od lakieru w rombach zrób delikatnie kropki.
 5. Kolejnym krokiem jest wykonanie kropek wzdłuż rombów, a obok nich podłużnej linii, najlepiej posłużyć się pędzelkiem.
 6. Wzorek znowu utwardzamy w lampie lub zostawiamy do wyschnięcia.
 7. Na koniec nałóż bazę, dzięki czemu wypukły wzór zabezpieczysz przed zbyt szybkim ścieraniem.
 8. Dobrze sprawdza się matowy top przeznaczony do paznokci hybrydowych, doskonale podkreśla wzór.

Inne sposoby na zrobienie sweterka na paznokciach

Modne paznokcie sweterek można również wykonać przy pomocy tzw. paint żelu. Ta forma zdobienia jest zdecydowanie trwalsza i umożliwia osiągnięcie efektu trójwymiarowego. Stworzony w ten sposób wzór wystarczy nałożyć tylko raz, nie potrzeby nakładania drugiej warstwy.

Paznokcie sweterkowe doskonale prezentują się w każdym kolorze. Jeśli szukasz dodatkowych inspiracji, bez problemu znajdziesz ciekawe wzory w internecie. Jeśli jednak wątpisz w swoje zdolności manualne, możesz skorzystać z gotowych rozwiązań takich jak na przykład naklejki ze sweterkowym motywem. Dzięki nim również osiągniesz pożądany efekt i olśnisz znajomych. Możesz też udać się do profesjonalnego salonu, gdzie doświadczona kosmetyczka przygotuje na twoich paznokciach prawdziwe dzieło sztuki.

Zobacz też:
Najmodniejsze wzory paznokci hybrydowych na [cnt-year] – oryginalne zdobienia, modne połączenia i dużo ciekawych stylizacji

Najczęściej zadawane pytania

Jak się robi sweterki na paznokciach?

Paznokcie hybrydowe typu sweterek rozpocznij jak klasyczny manicure hybrydowy. Po przygotowaniu płytki paznokcia (przypiłowaniu i odtłuszczeniu cleanerem) nałóż bazę, a następnie dwie warstwy lakieru hybrydowego. Następnie za pomocą sondy namaluj romby wzdłuż płytki, a po ich utwardzeniu zrób w nich delikatnie kropki. Wykonaj też kropki wzdłuż rombów, a obok nich podłużne linie. Taki wzorek utwardź w lampie, a następnie nałóż na niego matowy top, który podkreśli efekt sweterka. Pamiętaj, że możesz stosować różne wzory „splotów” na swoich paznokciach.

Czym posypać sweterek na paznokciach?

Po namalowaniu wzorku sweterka na paznokciach możesz posypać płytkę proszkiem akrylowym i utwardzić wzór za pomocą lampy. Wystarczy to powtórzyć dwukrotnie, aby uzyskać trójwymiarowy efekt. Jeśli chcesz dodać paznokciom trochę błysku, możesz użyć pyłku syrenki.

Jaki kolor paznokci sweterek?

Możesz wybrać dowolny kolor paznokci malowanych we wzór sweterka. Pięknie prezentować się będą zarówno kolory pastelowe, jak i intensywne odcienie – bordowy, brąz, zieleń itp. Wzór ten najbardziej kojarzy się z sezonem jesienno-zimowym, dlatego na paznokciach króluje biel, czerwień, czy dyniowy pomarańczowy. Dlatego też najczęściej wybierane kolory kojarzą się właśnie z tym czasem. Powiązane artykuły:
Archiwum: listopad 2022