Naturalne specyfiki często okazują się najlepsze. Olejek z drzewa herbacianego stosowany na włosy i skórę stanowczo potwierdza tę regułę. O jego cudownych właściwościach można mówić długo, z kolei zastosowanie w pielęgnacji okazuje się bardzo proste. Poznaj właściwości tego naturalnego specyfiku i sprawdź nasze przepisy na domowe kosmetyki z olejkiem herbacianym roli głównej.

Olejek z drzewa herbacianego na włosy – jak działa?

Pozyskiwany z drzewa herbacianego olejek wykazuje wiele cennych właściwości, które czynią go bezkonkurencyjnym składnikiem kosmetyków, leków oraz niektórych środków czystości. Jego ogromną zaletą jest również świeży, intensywny zapach. Dzięki temu jego stosowanie jest jeszcze bardziej przyjemne.

Olejek z drzewa herbacianego – łupież

Olejek herbaciany działa przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo i przeciwwirusowo. Z tego powodu wykorzystuje się go do produkcji preparatów przeciwgrzybiczych. Powyższe właściwości sprawiają, że olej herbaciany zastosowany na włosy i skórę głowy pomoże uporać się z łupieżem, którego przyczyną często bywają właśnie grzyby.

Olejek herbaciany do włosów przetłuszczających się

Czy wiesz, że podrażniona skóra głowy daje znać o swojej wrażliwości na wiele różnych sposobów? Poza bólem i pieczeniem może również produkować więcej sebum, przez co włosy szybko się przetłuszczają. Właściwości przeciwzapalne olejku herbacianego są w tym zakresie nieocenione. Dzięki niemu, szybko załagodzisz podrażnienia skóry głowy i uporasz się z problemem tłustych włosów.

Olejek herbaciany a wypadanie włosów

Powodów wypadania włosów jest wiele. Często jest to wywołane podrażnieniem skóry głowy i chorobami rozwijającymi się w konsekwencji tego stanu rzeczy. Dodatkowo niewłaściwa pielęgnacja, oparta o kosmetyki zapychające pory i oblepiające włosy, sprawia, że wszelkie kuracje nawilżająco-regenerujące nie mogą przedostać się do włosa i cebulek. Działając oczyszczająco, antyseptycznie i przeciwzapalnie, olejek herbaciany pomaga uporać się z powyższymi problemami. Reguluje pracę gruczołów i przywraca właściwe pH skóry i włosów. Dzięki temu przyczynia się do zatrzymania wypadania włosów i tworzy świetne warunki do ich prawidłowego wzrostu.

Jak stosować olejek z drzewa herbacianego na włosy?

Jak wspomnieliśmy na początku, olej herbaciany na włosy jest wyjątkowo łatwy w użyciu. Możesz wzbogacić o jego działanie produkty do pielęgnacji, które na co dzień stosujesz. Będzie również świetną bazą do domowych kosmetyków na włosy.

Szampon i odżywka z olejkiem herbacianym

Dodaj kilka kropli olejku z drzewa herbacianego do stosowanej na co dzień odżywki lub szamponu do włosów. Użyj kosmetyku jak zwykle. Świetne efekty przyniesie jego regularne stosowanie.

Zobacz też:
Olej z czarnuszki na włosy – naturalny środek, który warto stosować w pielęgnacji! Poznaj efekty olejowania włosów olejem z czarnuszki

Mgiełka do włosów z olejkiem herbacianym

Do 100 ml wody dodaj kilka kropli olejku herbacianego i przelej mieszankę do butelki z atomizerem. Spryskaj włosy. Taka mgiełka jest nie tylko cenna pod względem właściwości, ale może być również użyta jako naturalne perfumy.

Maseczka z olejkiem z drzewa herbacianego na włosy

Zmieszaj kilka kropli olejku herbacianego z olejem, którego najczęściej używasz do włosów. Może to być na przykład olej kokosowy lub oliwa z oliwek. Tak przygotowany domowy kosmetyk nałóż równomiernie na włosy i pozostaw na minimum 30 minut. Po tym czasie dokładnie umyj włosy.

Masaż głowy z olejkiem herbacianym

Połącz odrobinę oleju kokosowego z kilkoma kroplami olejku herbacianego. Dokładnie wymieszaj. Opuszkami palców rozprowadzaj olej po skórze głowy i jednocześnie ją masuj. Jest to świetna kuracja przeciw łupieżowi oraz przetłuszczaniu się kosmyków. Wykonany w jej trakcie masaż pobudzi krążenie, co świetnie działa na porost włosów. 

Kto nie powinien stosować olejku herbacianego?

Z olejku herbacianego w pielęgnacji włosów powinny zrezygnować kobiety w ciąży. Nie powinno się go stosować u małych dzieci. Uczulenie na ten olejek również stanowi przeciwwskazanie do jego używania. Jeśli nie masz w tej kwestii pewności, zrób próbę uczuleniową. Nałóż odrobinę olejku na skórę w zgięciu łokcia i pozostaw na 48 godzin. Jeśli nie wystąpiło pieczenie lub zaczerwienienie, możesz używać go do pielęgnacji włosów. Olejek z drzewa herbacianego nie jest przeznaczony do spożycia.

Olejek herbaciany na włosy – efekty

Przy regularnym stosowaniu olejku z drzewa herbacianego na włosy, prezentują się one zdrowo, są miękkie w dotyku i błyszczące. Można zauważyć szybszy ich wzrost i zmniejszoną ilość wypadających włosów. Problem łupieżu w czasie kuracji olejkiem herbacianym również powinien ustąpić. Widać także znaczną różnicą w wyglądzie wrażliwej skóry głowy. Olejek herbaciany przyniesie ukojenie bólu, pieczenia, swędzenia i zredukuje jej zaczerwienienie.
Ze względu na właściwości olejek herbaciany to cenny produkt, który warto mieć w swoim domu. Świetnie działa na włosy, ale również na skórę. Często stanowi natychmiastową pomoc w dolegliwościach skóry głowy oraz leczeniu wyprysków na twarzy i chorób grzybiczych. Warto jednak pamiętać, że mimo ogólnego bezpieczeństwa stosowania, nie każdy powinien go używać.



Powiązane artykuły:
Archiwum: październik 2021