Zabiegi na włosy

Jakie zabiegi medyczne polecane są do walki z wypadającymi włosami?

Masz już wiele kosmetyków przeciw wypadaniu włosów, ale żaden nie przyniósł oczekiwanych rezultatów? Poznaj skuteczne zabiegi medyczne, dzięki którym zapomnisz o tej dolegliwości! Zapraszamy do lektury!

Wypadanie włosów może być spowodowane różnymi czynnikami. Oprócz stosowania właściwej pielęgnacji czy kuracji witaminowej warto także zdecydować się na polecane zabiegi medyczne. Sprawdź, które metody są skuteczne!

Karboksyterapia – skuteczny sposób na wypadające włosy

Jednym z zalecanych zabiegów przeciw wypadaniu włosów jest karboksyterapia. Polega na wprowadzeniu pod skórę głowy dwutlenku węgla, który odznacza się działaniem dotleniającym i antyoksydacyjnym (wpływa na poprawę stanu skóry głowy). Zaletą zabiegu jest to, że nie wymaga specjalnego przygotowania. Wystarczy tylko umyć głowę. Nie wiąże się on również z rekonwalescencją. Niektórzy mogą odczuwać chwilowy dyskomfort zaraz po zakończonym zabiegu, ale nie utrzymuje się on długo. W celu uzyskania najlepszych efektów zalecane jest wykonanie kilku serii zabiegów.

Osocze bogatopłytkowe na wypadające włosy

Coraz popularniejsza staje się terapia osoczem bogatopłytkowym. Polega na pobudzeniu wzrostu włosów poprzez wstrzyknięcie w skórę głowy osocza, które uzyskuje się wcześniej z pobranej krwi pacjenta. Zabieg wykonywany jest pod znieczuleniem, ponieważ jest dość bolesny. Jednak jego efekty są rewelacyjne, więc warto się na niego zdecydować. Już po 2 seriach można zauważyć, jak włosy stają się grubsze, mocniejsze i – co najważniejsze – przestają nadmiernie wypadać. Dla jeszcze lepszych rezultatów warto przez jakiś czas po zakończonej serii zabiegów stosować ampułki na wypadanie włosów.

Infuzja tlenowa przeciw łysieniu

Kolejnym polecanym rozwiązaniem jest zabieg infuzji tlenowej. Polega on na tym, że przy pomocy wysokiego ciśnienia do głębszych warstw skóry wprowadzany jest wysoko cząsteczkowy tlen. W ten sposób przyspiesza się różne procesy regeneracji. Dostarczany tlen wpływa korzystnie na przemianę materii, co z kolei sprawia, że poprawia się ukrwienie skóry, i szybkość przekazywania składników odżywczych do mieszków włosowych. Zabieg infuzji tlenowej nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Jest on bezpieczny i może być wykonywany przez kobiety w ciąży.

Zobacz też:
Leczenie włosów ogniem. Na czym polega ta innowacyjna metoda regeneracji włosów?

Zabieg mezoterapii igłowej skóry głowy i włosów

Jednym z najskuteczniejszych zabiegów przeciw wypadaniu włosów jest mezoterapia igłowa. Dzięki niej można poradzić sobie nie tylko z nadmiernym wypadaniem włosów, lecz także z łysieniem czy też ze słabymi, wolno rosnącymi i kruchymi kosmykami. Zabieg polega na dostarczeniu cennych substancji aktywnych do włosów poprzez mikroiniekcje (nakłucia). Jego zaletą jest to, że nie sprawia bólu. Można jedynie odczuwać niewielki dyskomfort, ale nie trwa on długo. Pierwsze efekty da się zauważyć już po około 2 tygodniach od pierwszego zabiegu. Polecane jest wykonywanie zabiegów przypominających.

Czy warto stosować kosmetyki przeciw wypadaniu włosów?

Poza zabiegami bardzo ważne jest także stosowanie specjalnych kosmetyków przeznaczonych do walki z nadmiernym wypadaniem włosów. Są to między innymi:

Warto wykonywać zabiegi przeciw wypadaniu włosów. Ich efekty z pewnością zadowolą i zaskoczą niejedną osobę. Należy tylko pamiętać, aby ich wykonanie skonsultować wcześniej z lekarzem. Wszelkie wątpliwości można także wyjaśnić ze specjalistą, tuż przed rozpoczęciem zabiegu!Powiązane artykuły:

Dodaj komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne wpisy: