Rynek kosmetyczny jest coraz bogatszy. Co kilka miesięcy dowiadujesz się o nowych produktach, ich formule, przeznaczeniu. Do malowania brwi na półkach drogeryjnych możesz znaleźć:

Jak narysować brwi? Problem za krótkich brwi

Dobranie odpowiedniej długości i kształtu brwi to połowa sukcesu. Aby wyznaczyć odpowiednią długość i wiedzieć, jak narysować brwi, potrzebujesz dwóch długich wykałaczek lub pędzelków. Najpierw wyznacz początek. W tym celu przyłóż jeden z patyczków do wewnętrznego kącika oka i nosa równocześnie. Drugi patyczek poprowadź pod kątem, od nosa do zewnętrznego kącika oka. On pokaże, gdzie brwi powinny się kończyć. Za pomocą np. kredki możesz sobie zaznaczyć orientacyjne punkty na łuku brwiowym, które ułatwią ci ich narysowanie właściwym produktem.

jak malować brwi - problem za krótkich brwi

W celu podkreślenia brwi możesz stosować różnego rodzaju pomady i kredki. Cienie mogą okazać się mniej trwałe. Efekt nie będzie się utrzymywał przez cały dzień.

Długość brwi możesz wyznaczyć trwale, np. używając henny. Efekt będzie się utrzymywał średnio ok. 2 tygodnie. Innym, bardziej inwazyjnym sposobem, są brwi permanentne. Najprościej mówiąc, ich forma zostaje osiągnięta za pomocą barwnika zaaplikowanego pod skórę. 

Wypełnianie brwi – czym malować brwi prawidłowo? Kredka do brwi, pomada czy cienie do brwi?

Gdy osiągniesz odpowiednią długość brwi, możesz zabrać się za ich wypełnianie. Produkt, którego będziesz w tym celu używać, dobierz według swoich preferencji.

jak malować brwi - jak wypełniać brwi prawidłowo

Jak malować brwi kredką?

Kredka to najbardziej popularny produkt do malowania brwi. Stosowany przez nasze mamy i babcie. Dostępne są kredki zwykłe i wodoodporne. Za pomocą kredki możesz szybko skorygować kształt łuku, wypełnić ubytki we włoskach. Kredki do brwi dają bardzo naturalny efekt. Można je kupić już za ok. 10 zł.

Jak malować brwi cieniem?

Cienie do brwi zyskują przewagę nad innymi produktami dzięki temu, że ich efekt możesz stopniować. Od bardzo subtelnego i prawie niezauważalnego do mocniejszego. Jeden produkt zapewni ci rezultat na każdą okazję. Aby rozpocząć malowanie brwi cieniem, potrzebujesz dodatkowo pędzelka oraz szczoteczki, aby potem je wyczesać.

Jak malować brwi pomadą?

Pomady do brwi zyskały swoją popularność niedawno. Mają już wierną rzeszę fanów dzięki swoim świetnym właściwości. Pomada do brwi wyglądem przypomina mocno napigmentowany wosk zamknięty w słoiku. Malowanie brwi pomadą nie jest trudne, ale wymaga pewnej wprawy, aby efekt wyglądał naturalnie. Podobnie jak w przypadku cienia do brwi potrzebujesz cienkiego, skośnego pędzelka oraz grzebyczka.

Podkreślanie brwi maskarą

Mascara (tusze do brwi) najlepiej sprawdzą się u osób, które są zadowolone z ogólnego kształtu swoich brwi, mających jednak małe „ale” co do ich koloru i wyrazistości. Dostępnych jest wiele kolorów dopasowanych do różnych karnacji. Maskary do brwi często mają w sobie właściwości utrwalające.

Jak naturalnie przyciemnić brwi?

Matka natura, nie każdego jednak obdarzyła w wymarzone łuki, pełne ciemnych włosków. Istnieje wiele sposobów, by to zmienić. Od tych bardziej naturalnych, po te inwazyjne. Jeśli szukasz metody jak naturalnie przyciemnić brwi, możesz wypróbować olejku rycynowego. Preparat ten ma to do siebie, że działanie opiera na systematyczności i nie widać go od razu. Innym sposobem, który efekt da od razu jest henna, inaczej mówiąc farbowanie włosków. Możesz wykonać je sama lub z pomocą kosmetyczki.

Najczęstsze błędy przy wypełnianiu naturalnych brwi

 • Zbyt ciemny produkt
 • Aplikacja zbyt dużej ilości produktu do brwi
 • Nienaturalny efekt
 • Źle dobrany odcień (np. zbyt ciepły, zbyt zimny)
 • Rozmazane brwi w miejscu przedłużenia
 • Nieodpowiedni pędzelek, za mało precyzyjny
 • Wyschnięta pomada utrudniająca aplikację
Zobacz też:
Jak przyciemnić brwi bez wizyty u kosmetyczki?

Jak rozjaśnić brwi zbyt ciemno wykonane u kosmetyczki?

Zwykle jest tak, że każda wykonana henna, przez pierwsze dni jest ciemniejsza niż powinna. Czarny kolor stosuje się wyjątkowo rzadko, praktycznie wcale, ponieważ z reguły nie wygląda dobrze. Nie współgra z naszą słowiańską urodą. Dodaje się jednak go do innych odcieni. Jak rozjaśnić brwi po źle wykonanej hennie? Istnieje kilka domowych sposobów. Po pierwsze weź pod uwagę, że z czasem wszystko zejdzie. Z dnia na dzień będzie coraz lepiej. Zadziałaj od razu płynem do demakijażu. Nasącz wacik i przecieraj brwi kilka razy dziennie. Jeśli masz naturalny olej, również dobrze sprawdzi się w tym celu. Innym produktem, który możesz wykorzystać jest spirytus kosmetyczny.

Jak dbać o brwi?

jak malować brwi - jak dbać o brwi

Oprócz makijażu brwi bardzo ważne jest, abyś je pielęgnowała. Może to być odżywka stosowana kilka razy w tygodniu lub naturalny olej rycynowy. Produkty do malowania brwi mogą wysuszać skórę i włoski, dlatego tak ważne jest, aby o nie dbać.

Narzędzie do rysowania i wypełniania brwi

Dbaj o pędzelek oraz przyrząd do przeczesania brwi. Regularnie myj je np. wodą z mydłem, aby pozbyć się brudu. Nieodpowiednia pielęgnacja pędzelka podczas stosowania produktów spowoduje jego odkształcenia. Przyrząd będzie się nadawał do wyrzucenia.

jak malować brwi - narzędzie do rysowania iwypełniania

Henna do brwi, czyli kosmetyk na idealne brwi

Bardzo wiele kobiet (i nie tylko) korzysta z usługi hennowania brwi w gabinetach kosmetycznych. To bardzo wygodna metoda. Prawidłowo wykonana pozwala ci zapomnieć o malowaniu tego fragmentu twarzy. Trwałość henny jest bardzo indywidualną sprawą. U niektórych pozostaje nienaruszona przez dwa tygodnie, w innym przypadku ubytki pojawiają się już po kilku dniach. 

Koloryzację henną możesz też wykonać sama w domu. Wybierz w drogerii odpowiedni preparat do tego przeznaczony i działaj. Oto kilka rad, jak prawidłowo narysować brwi henną.

 1. Przygotuj stanowisko, na którym będziesz rozrabiać hennę. Zabezpiecz szafki np. ręcznikiem papierowym lub folią.
 2. Zrób demakijaż całej twarzy. Henna potrzebuje odtłuszczonej skóry, aby mogła dać lepszy efekt.
 3. Zabezpiecz okolice oka wazeliną lub tłustym kremem. W razie pojawienia się plam poza brwiami z łatwością je zmyjesz.
 4. W szklanym kieliszku przygotuj hennę. Jeśli jest w formie proszkowej, potrzebujesz dodatkowo wody utlenionej. Produkty żelowe oraz kremowe zazwyczaj sprzedawane są w gotowym komplecie. Po rozrobieniu szybko przejdź do aplikacji na brwi, ponieważ henna szybko gęstnieje.
 5. Najlepiej, jeśli hennę nałożysz równocześnie na obydwie brwi. Wtedy ich kształt będziesz mieć pod kontrolą. Zaczynaj od początku, następnie, jeśli określiłaś odpowiednią długość, zaznacz go henną. Później przejdź do wypełnienia i ostatnich szlifów.
 6. Hennę trzymaj na brwiach zgodnie z zaleceniami producenta. Zazwyczaj jest to ok. 10 min. Bywa też tak, że szybkie zabarwienie pojawia się po kilku minutach. Jeśli wiesz, że tak jest u ciebie, zmyj hennę wcześniej.
 7. Do zmywania użyj płatków kosmetycznych zwilżonych chłodną wodą. Wycieraj brwi, aż wacik będzie czysty.

Pamiętaj, że henna do brwi może powodować uczulenie. Zdarza się to bardzo często. Przed jej aplikacją wykonaj próbę uczuleniową. W niewidocznym miejscu nałóż produkt i odczekaj.

Brwi to oprawa naszej twarzy. Dbaj o nie i podkreślaj ich urodę odpowiednimi produktami. Kieruj się zasadą, że mniej znaczy więcej. Naturalny efekt to podstawa dobrego wyglądu na co dzień. Przerysowane brwi zostaw na inną okazję.Powiązane artykuły:
Archiwum: grudzień 2020