Z pewnością można powiedzieć, że koloryzacja flamboyage daje bardzo naturalny efekt, który niezwykle cenią kobiety. Naturalne stylizacje w przypadku makijażu czy włosów są prawdziwym hitem już od kilku sezonów. Na czym dokładnie polega koloryzacja flamboyage? Komu pasują refleksy na prostych włosach? Czy można wykonać taki zabieg samodzielnie w domu? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w dalszej części artykułu!

Flamboyage – co to takiego?

Na czym dokładnie polega flamboyage blond? To najnowsza technika farbowania włosów, która sprawdza się zarówno latem, jak i zimą. Dzięki niej twoje kosmyki będą sprawiały wrażenie muśniętych słońcem. Jeśli twoim celem jest uzyskanie wielowymiarowego blondu, ta opcja będzie dla ciebie idealna. Aby uzyskać wymarzony kolor, najlepiej jest oczywiście udać się do sprawdzonego fryzjera. Wtedy będziesz mieć pewność, że doświadczony specjalista spełni wszystkie twoje oczekiwania, a efekt będzie zniewalający. Drugą z opcji jest samodzielne wykonanie takiej koloryzacji w domu. W dalszej części artykułu znajdziesz kilka wskazówek, jak przeprowadzić taki zabieg. 

Zastanawiasz się pewnie, jaka jest różnica między flamboyage, a sombre. Jest to zupełnie inny rodzaj koloryzacji. Efektem flamboyage są delikatne refleksy, a w przypadku sombre koloryzacja jest trochę mocniejsza. Jeśli lubisz tzw. efekt glow, koniecznie powinnaś zdecydować się na flamboyage blonde. Warto zaznaczyć, że tej koloryzacji nie rozpoczyna się od skóry głowy, gdyż efekt ma być naturalny, a odrosty zdecydowanie nie są pożądane. 

Flamboyage blonde – jaki efekt możesz uzyskać?

Czego możesz się spodziewać, jeśli zdecydujesz się na flamboyage? Efektem takiej techniki farbowania włosów jest naturalne rozjaśnienie włosów i nadanie im blasku. Dzięki temu będziesz wyglądać młodziej, a twoja twarz zostanie rozjaśniona. To jednak nie wszystko! Delikatne refleksy sprawią, że włosy będą wydawały się znacznie gęstsze i zdrowsze. Ta naturalna koloryzacja włosów jest przeznaczona dla kobiet, które nie lubią drastycznych zmian, ale chcą dodać sobie świeżości i subtelnie odmienić wygląd. Dobrze wykonana koloryzacja flamboyage powinna być właściwie niewidoczna. Chodzi o to, aby inne osoby nie były w stanie stwierdzić, czy włosy są farbowane, czy może jedynie rozjaśnione przez promienie słoneczne. 

Zobacz też:
Na ratunek suchym włosom!

Komu pasuje blond flamboyage?

Flamboyage to koloryzacja właściwie dla każdego, ponieważ można ją wykonać zarówno na ciemnych, jak i jaśniejszych włosach. Efekt w każdym przypadku będzie zniewalający. Zdecydowaną zaletą tej metody jest fakt, że włosy po zabiegu wyglądają bardzo naturalnie i właściwie nie widać, że były farbowane. Możesz skusić się na flamboyage bob, flamboyage na krótkich włosach, ale także na flamboyage na włosach długich. Niezależnie od tego, jaką fryzurę i kolor włosów posiadasz, możesz udać się do sprawdzonego, doświadczonego fryzjera i poprosić go o radę w kwestii koloryzacji. 

Flamboyage – koloryzacja włosów w domu

Przeprowadzając zabieg flamboyage w sprawdzonym salonie fryzjerskim, będziesz mieć pewność, że uzyskasz wymarzony efekt. Jeśli jednak wolisz go zrealizować w warunkach domowych,, nic nie stoi na przeszkodzie. Wcześniej musisz zaopatrzyć się w kilka niezbędnych produktów fryzjerskich. Co dokładnie będzie ci potrzebne? W twoim domowym salonie fryzjerskim musi się znaleźć farba w pożądanym odcieniu, pędzel, a także specjalne taśmy samoprzylepne do flamboyage. Zacznij od wyznaczenia pasm włosów, które będziesz farbować. Pamiętaj, aby nie rozpoczynać od czubka głowy, ponieważ koloryzacja ma wyglądać naturalnie. Następnie do wybranych przez ciebie pasm powinnaś przykleić taśmy i nanieść farbę. Dokładną instrukcję użytkowania danych pasków z pewnością znajdziesz na opakowaniu produktu. W zależności od wybranej farby odczekaj około 30 minut i zmyj ją. Nie ma w tym nic trudnego, jednak końcowy efekt zależy od umiejętności i sprawnego wyznaczania pasm do farbowania. Samodzielna koloryzacja w domu niesie zatem za sobą spore ryzyko.
Flamboyage to niezwykle ciekawa i efektowna technika farbowania włosów, która warta jest uwagi. Jeśli oddasz swoje włosy w ręce doświadczonego fryzjera, możesz mieć pewność, że końcowy kolor będzie idealny. Zdecyduj się na tę delikatną zmianę i odejmij sobie lat!

Zobacz też:
Kucyk na wesele – jak łatwo upiąć zjawiskową fryzurę ślubną? Wysoki koński ogon to wyjątkowo modna fryzura na wesele!
Powiązane artykuły: