Obrzęk i zaczerwienienie mogą pojawić się podczas zapalenia stawów, w wyniku urazów lub np. ukąszenia przez owady. W każdym z takich przypadków warto spróbować stosowania DMSO na opuchliznę. Ten środek szybko zmniejszy ból i przywróci tkanki do prawidłowego stanu.
Odkryj właściwości lecznicze DMSO
Dimetylosulfotlenek (dimethyl sulfoxide), czyli DMSO, to organiczny związek siarki (MSM). Odkryto go przypadkowo – jako substancję powstającą z miazgi drzewnej podczas produkcji papieru. DMSO staje się coraz popularniejszym suplementem stosowanym zarówno w kosmetyce, jak i medycynie. Ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe, co wykorzystuje się m.in. do łagodzenia objawów choroby zwyrodnieniowej stawów. Warte uwagi są także właściwości DMSO związane z przyspieszaniem gojenia się ran i korzystnym wpływem na stan skóry. Wiele osób stosuje DMSO na opuchliznę, podrażnienia, zmiany spowodowane łuszczycą czy alergiami. Używanie DMSO na twarz pomaga także w leczeniu trądziku i hamowaniu procesów starzenia się tkanek skóry.
Warto podkreślić, że wbrew temu, co można przeczytać na niektórych stronach, DMSO nie chroni przed rakiem ani nie pomaga w leczeniu nowotworów. Potwierdzone jest jedynie skuteczne działanie dimetylosulfotlenku w jako środka przeciwzapalnego stosowanego przy zapaleniu pęcherza.
Jak działa DMSO na opuchliznę?
Skuteczność w łagodzeniu stanów zapalnych, bólu czy problemów skórnych DMSO zawdzięcza swoim właściwościom – substancja skutecznie przenika przez tkanki organizmu, ułatwiając dodatkowo wchłanianie innych składników aktywnych zawartych w lekach czy kosmetykach. Jest to pomocne podczas stosowania DMSO na opuchliznę wywołaną np. stanami zapalnymi lub urazami. Odpowiednia dawka DMSO nie tylko przyspiesza powrót tkanek do normalnego stanu, ale także łagodzi ból towarzyszący obrzękom.
Bezpieczne stosowanie DMSO na opuchliznę
Na skórę bardzo rzadko stosuje się DMSO w czystej postaci. Najczęściej używa się roztworu w odpowiednim stężeniu. Na rynku są dostępne płyny i żele DMSO w formie roztworów. W przypadku stosowania DMSO na opuchliznę wystarczy roztwór 70-procentowy lub słabszy. W razie potrzeby możesz rozcieńczyć preparat, mieszając go z wodą destylowaną lub solą fizjologiczną.
W przypadku opuchlizny DMSO stosuje się nie doustnie, ale miejscowo na skórę (dowiedz się więcej – DMSO – jak stosować na skórę). Najlepiej robić to nie częściej niż 3-4 razy dziennie. Jedną z zalet stosowania DMSO jest szybkie działanie – smarowanie skóry dimetylosulfotlenkiem zmniejsza obrzęk już w ciągu kilku dni.
Gdy zaczynasz używać roztworu DMSO, zwróć uwagę, czy nie występują u ciebie reakcje alergiczne i skutki uboczne. Uważaj przede wszystkim na zaczerwienienie i podrażnienie skóry, a także na niestrawność, biegunkę, wymioty.
Chcesz szybko pozbyć się opuchlizny? Wypróbuj skuteczny środek i dołącz do zwolenników DMSO!