Stosowany na skórę DMSO łagodzi ból, pomaga poradzić sobie ze stanami zapalnymi, a nawet zahamować procesy starzenia się tkanek. Chcesz bezpiecznie wykorzystać cenne właściwości DMSO? Jak stosować na skórę roztwór tej substancji, jak często smarować zmienione chorobowo miejsca? Dowiedz się i zadbaj o bezpieczeństwo!
W jakim celu stosuje się DMSO na skórę?
Naukowcy odkrywają w ostatnich latach kolejne właściwości i zastosowania DMSO. Oprócz działania przeciwzapalnego i przeciwbólowego coraz lepiej znany jest korzystny wpływ, jaki ma dimetylosulfotlenek (to pełna nazwa tego związku organicznej siarki, MSM) na komórki skóry, np. podczas stosowania DMSO na trądzik czy zmarszczki.
Doceniane w medycynie i kosmetologii właściwości DMSO polegają na ułatwianiu substancjom czynnym wnikania w głąb skóry. Jest swego rodzaju nośnikiem, dzięki któremu składniki leków lepiej wchłaniają się do tkanek skóry i położonych głębiej.
Dimetylosulfotlenek działa nie tylko w połączniu z innymi substancjami aktywnymi. W przypadku stanów zapalnych (reumatoidalnego zapalenia stawów, choroby zwyrodnieniowej stawów), odleżyn, obrzęków, wrzodów czy podrażnień również można stosować DMSO w czystej postaci, bez dodatku środków łagodzących ból czy znieczulających.
Chcesz wypróbować działanie DMSO? Jak stosować na skórę roztwór tej substancji? Poniżej dowiesz się, czym się kierować, aby uniknąć skutków ubocznych.
DMSO – jak stosować na skórę? Przygotuj się do aplikacji
Zanim zaczniesz stosować DMSO miejscowo, upewnij się, że masz odpowiedni produkt. Przede wszystkim sprawdź stężenie – bez recepty sprzedaje się roztwór DMSO od 10 do 90%. Lepiej zacząć od mniejszych stężeń. W razie potrzeby możesz rozcieńczyć płyn lub żel z solą fizjologiczną.
Jesteś odpowiednio przygotowany do pierwszego użycia DMSO? Jak stosować na skórę ten składnik, by uniknąć reakcji alergicznych? Przede wszystkim sprawdź jego działanie na niewielkim fragmencie skóry. To ważne szczególnie wtedy, gdy stosujesz DMSO na twarz – tam uczulenie w postaci wysypki czy podrażnień może być szczególnie widoczne.
DMSO bez skutków ubocznych. Zadbaj o bezpieczeństwo!
DMSO można stosować bez większych obaw – pod warunkiem że zastosujesz się do ważnych zasad bezpieczeństwa. Nie powinno się przekraczać zalecanej dawki DMSO. Przy stosowaniu na skórę są to maksymalnie 3-4 aplikacje dziennie. To powinno wystarczyć, by złagodzić objawy zapalenia stawów czy problemy ze skórą.
Pamiętaj, że przy nieostrożnym używaniu DMSO możesz zauważyć niepokojące skutki uboczne – zawroty głowy, nudności, biegunka, podrażnienie, zaczerwienienie skóry. W takim wypadku od razu zaprzestań stosowania płynu lub żelu DMSO.
Z racji tego, że DMSO poprawia wchłanianie każdej substancji znajdującej się na skórze (także tych szkodliwych dla zdrowia), po aplikacji należy dokładnie umyć ręce.
Warto mieć świadomość, że wiele właściwości DMSO nie zostało jeszcze potwierdzonych. W celach leczniczych wykorzystuje się go przy zapaleniu pęcherza moczowego. Nie jest natomiast potwierdzona skuteczność działania tej substancji w przypadku zapobiegania nowotworom, leczenia raka czy niektórych chorób wywoływanych przez wirusy.
Wiedza na temat DMSO – jak stosować na skórę i jakie są właściwości tej substancji pomoże ci osiągnąć efekty, na które liczysz. Przekonaj się, że DMSO działa!