Diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate to rodzaj filtra chemicznego wykorzystywanego w produktach przeznaczonych do ochrony skóry przed szkodliwym promieniowaniem UV. Substancja ta pochłania promieniowanie o różnej częstotliwości fal. Zabezpiecza więc przed działaniem promieniowania UVA i UVB. Ponadto dodana do produktu, chroni go przed szkodliwym działaniem światła, umożliwiając zachowanie wszystkich jego walorów.

Diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate – właściwości i zastosowanie

Diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate to substancja pochodzenia chemicznego, która w produktach kosmetycznych wykorzystywana jest jako filtr ochronny, zabezpieczający skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Dzięki zdolności pochłaniania fal światła ultrafioletowego o różnej częstotliwości, doskonale chroni zarówno promieniowaniem UVA i UVB, czyli dwoma najbardziej niebezpiecznym dla człowieka rodzajami promieniowania. Pozwala to na zapewnienie skutecznej ochrony przed fotostarzeniem się skóry, a także rozwojem groźnych chorób skóry wywołanych promieniowaniem ultrafioletowym, w tym nowotworu skóry – czerniaka.

Diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate zawarty w produktach kosmetycznych, pełni jeszcze jedną ważną funkcję. Otóż chroni je przed szkodliwym działaniem światła, którego wpływ przyczynia się do utraty właściwości danego produktu, co w bezpośredni sposób przyczynia się do przedłużenia jego trwałości i przydatności do użytku.

Diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate to popularny filtr chemiczny, który chroni skórę przed promieniowaniem typu UVA i UVB, tym samym zabezpieczając przed fotostarzeniem się skóry i ograniczając ryzyko rozwoju chorób skóry. Dodatkowo chroni kosmetyki przed działaniem światła, przedłużając ich trwałość. Powiązane artykuły:
Archiwum: październik 2022
Zobacz też:
Benzyl Alcohol (fenylometanol, alkohol benzylowy) – składnik kosmetyków