Zalety cieniowanych włosów 

Włosy cieniowane sprawiają, że nasze kosmyki są pełne naturalnej objętości, odbite od nasady oraz o wiele bardziej podatne na układanie. Modelowanie tak ściętych włosów może sprawić nam dużo przyjemności, ponieważ za każdym razem mamy możliwość uzyskania innego rezultatu. W przypadku posiadaczek cienkich i rzadkich włosów profesjonalnie wykonane cieniowanie pozwoli zwiększyć objętość, podnieść włosy u nasady i nadać fryzurze świeżego, naturalnego wyglądu. Natomiast posiadaczki kręconych włosów będą mogły cieszyć się dodatkowym wzmocnieniem naturalnego skrętu pasm, co nadaje lokom więcej wyrazistości. 

Cieniując włosy, należy pamiętać o tym, aby zachować odpowiednie proporcje pomiędzy poszczególnymi warstwami kolejnych pasm włosów. Zbyt duże lub za małe odległości mogą doprowadzić do tego, że cała fryzura będzie wyglądać nieestetycznie, a włosy nie znajdą swojego idealnego ułożenia. 

Jak zadbać o cieniowane włosy? 

Bardzo ważne jest to, aby poddać cieniowane włosy odpowiedniej pielęgnacji. Pomoże to nam w utrzymaniu zdrowych i mocnych włosów, które nawet w czasie stylizacji nie ulegną zniszczeniu. W jaki sposób możemy zatroszczyć się o nasze włosy? 

Pierwszym krokiem nędzy wybór odpowiednich kosmetyków i preparatów dbających o nasze włosy. Większość z nas zapewne zdaje sobie sprawę, że w zależności od typu naszych włosów powinniśmy wybierać kosmetyki przeznaczone dla włosów niskoporowatych, średnioporowavych czy wysokoporowatych.  

Niskoporowate włosy, poddane zabiegowi cieniowania, nie wymagają nadmiernej pielęgnacji – ważne jest to, aby ich nie obciążyć. Dlatego w przypadku tego typu włosów nie powinniśmy stosować kosmetyków z wysoką zawartością emolientów i protein.  Włosy średnioporowate są najbardziej podatne na uszkodzenia, dlatego w ich przypadku pamiętajmy o kompleksowej kuracji, złożonej z protein, emolientów i humektantów, zatrzymujących wilgoć. Natomiast do włosów wysokoporowatych, a więc tych kruchych, cienkich i łamliwych, najlepiej sprawdzą się kosmetyki, które będą nie tylko nawilżać, ale również wzmacniać. Warto skorzystać z bogatych preparatów keratynowych i olei wielonienasyconych. 

Zobacz też:
Pielęgnica – sposób na piękne włosy!

W przypadku włosów cieniowanych dodatkowo ważne jest to, aby zadbać o końcówki. Jeśli je zaniedbamy, mogą zacząć się rozdwajać, co w przypadku omawianego cięcia sprawi, że włosy będę wyglądać tak, jakby były zniszczone na całej długości. 

Jak odpowiednio zadbać o końcówki naszych włosów? Nie wszyscy wiedzą, że włosy, niezależnie od typu, powinny być podcinane ostrymi nożyczkami, które nie zmiażdżą końcówek i pozwolą im na zdrowy wzrost. Regularne podcinanie końcówek sprawia, że włosy są lepiej dotlenione, a co za tym idzie – rosną szybciej. 

Dodatkowa pielęgnacja włosów cieniowanych 

Ponieważ do pielęgnacji warto podchodzić holistycznie, również w przypadku włosów powinniśmy spojrzeć na nie całościowo. To, w jakim stanie są nasze włosy, zależy nie tylko od zewnętrznej, ale również wewnętrznej pielęgnacji. Nasza dieta i żywieniowe przyzwyczajenia są niezwykle ważne, ponieważ witaminy i minerały, których dostarczamy naszemu organizmowi, wspierają prawidłowy rozwój i piękny wygląd włosów. Niedobory poszczególnych substancji mogą sprawić, że nasze włosy tracą swój naturalny blask. Dlatego pamiętajmy o dodatkowej suplementacji i korzystajmy z takich produktów jak na przykład Vitapil – suplement diety zawierający składniki wspomagające zachować zdrowe włosy i skórę głowy. Dzięki bogatemu składowi Vitapil uzupełnia wszelkie niezbędne substancje, a my możemy cieszyć się piękną fryzurą każdego dnia. Powiązane artykuły:
Archiwum: wrzesień 2021