Dobrze znana również w Polsce firma Uber Eats podjęła współpracę z Estée Lauder Companies, producentem produktów do pielęgnacji skóry, makijażu, zapachów i pielęgnacji włosów. Kosmetyki będzie można odebrać tego samego dnia.

Na razie tylko w USA

Niestety, usługa obecnie prowadzona jest tylko w Stanach Zjednoczonych. Uber Eats dotychczas współpracował z firmą The Body Shop, ale rozszerzył swoje portfolio po podjęciu współpracy ze wspomnianym już producentem.

O nowym rozwiązaniu Ubera informuje serwis Premium beauty News. Na razie kierowcy będą dostarczać produkty marek Jo Malone i Origins, których właścicielem jest właśnie ELC. Jeśli nowy sposób zamawiania kosmetyków okaże się strzałem w dziesiątkę, być może dostępnych marek będzie więcej.

Pomysł Uber Eats jest oczywiście związany z pandemią koronawirusa oraz nowymi potrzebami klientów. Zamiast wybierać się do drogerii, będzie można odebrać kosmetyki bez potrzeby wychodzenia z domu.

Dostawa kosmetyków tego samego dnia nie tylko z Uberem

Jak już informowaliśmy na naszym portalu, ciekawe rozwiązanie wprowadziła w niemieckim Karlsruhe sieć drogerii Dm-Drogerie markt. Firma umożliwia swoim klientom z tego miasta także zamawianie kosmetyków na odległość z dostawą tego samego dnia. Pomysł połączono także z myśleniem ekologicznym. Dostawę zrealizują specjalne rowery transportowe. Dzięki temu firma chce ograniczać emisję spalin.

Również i to rozwiązanie na razie jest w formie testów. Jeśli spotka się z ciepłym przyjęciem, sieć rozważy wprowadzenie go także w innych niemieckich miastach. Możliwe też, że w przyszłości spotkamy je także w Polsce – firma przygotowuje się właśnie do wejścia na nasz rynek.

za: wiadomoscikosmetyczne.pl, premiumbeautynews.comPowiązane artykuły:
Zobacz też:
Dzień Matki coraz bliżej. Oto 5 sprawdzonych prezentów dla naszych mam
Archiwum: maj 2021