Już niedługo na polski rynek wchodzi niemiecka sieć Dm-drogerie markt. Wraz z nią w Polsce może się pojawić nowy, ekologiczny sposób dostawy produktów do klientów. Obecnie program działa pilotażowo w Niemczech.

Rowerem transportowym prosto pod drzwi klienta

Założeniem projektu jest dostarczanie zamówionych przez klientów produktów do domu, ale bez korzystania z usług kurierskich. Firmie zależy na wdrożeniu rozwiązania ekologicznego, dlatego zamówienia przewożone będą specjalnym rowerem transportowym.

W informacji na temat nowej usługi sieć poinformowała, że ekspresowa dostawa ma trafić do klienta tego samego dnia między godziną 18:00 a 21:00. Zakupy można zrobić przez aplikację sieci. Zapewniono również, że produkty dostarczone będą w torbach papierowych, które nadają się do ponownego przetworzenia.

Na razie tylko w Karlsruhe

Pilotażowy program na razie działa tylko w niemieckim mieście Karlsruhe. Od tego, jakie będą opinie klientów, zależy czy ta forma dostawy zostanie zaproponowana klientom sieci także w innych miastach.

Obecnie firma jest jednym z liderów na rynku niemieckim. W ubiegłym roku jej przychód wyniósł 8,5 mld euro. Rossmann w tym czasie mógł się pochwalić przychodem na poziomie 10,3 mld euro. Sieć DM posiada aż 4200 drogerii i obecna jest, poza Niemcami i Austrią, także na Węgrzech czy w Chorwacji.

Jak informowaliśmy już na naszym portalu, Dm-drogerie markt planują także wejście na rynek polski. Centrala firmy będzie się mieściła we Wrocławiu. Już teraz trwają poszukiwania pierwszych pracowników.

za: wiadomoscikosmetyczne.pl

Źródło zdjęcia: 4028mdk09 via Wikipedia, CC 3.0Powiązane artykuły:
Zobacz też:
Zdecydowana większość Polaków nadal kupuje środki do dezynfekcji. Co wybieramy najczęściej?
Archiwum: maj 2021