Kończy się czas, kiedy drogerie Rossmann nie miały w Polsce większej konkurencji. Na polski rynek wchodzi największy konkurent wspomnianej sieci, Dm drogerie markt.

Centrala Dm drogerie markt we Wrocławiu

Jak informują media, centrala firmy w Polsce zostanie otwarta we Wrocławiu. Trwa już rekrutacja pracowników potrzebnych do stworzenia sieci sklepów w naszym kraju.

Spekulacje na temat wejścia sieci do Polski pojawiały się już od pewnego czasu. Największy konkurent Rossmanna na niemieckim rynku teraz będzie z nim walczył także o polskich klientów.

Sieć już szuka pracowników

Jak czytamy, obecnie firma poszukuje pracowników na stanowiska: manager regionalny, kierownik sklepy czy SAP application supervisor. Oferty dotyczą właśnie Wrocławia. Aplikacje składać trzeba w języku niemieckim.

Jak informuje serwis Wiadomości Kosmetyczne, potwierdzeniem wejścia na rynek w Polsce są informacje zawarte we wspomnianych ogłoszeniach. W jednym z nich napisano:

„Z myślą o wejściu na polski rynek poszukujemy Managera Regionalnego”.

Kierownik sklepu musi wykazać się wykształceniem kierunkowym lub przynajmniej trzyletnim doświadczeniem zawodowym w handlu detalicznym, najlepiej w sektorze drogeryjnym. Wymagana jest również bardzo dobra znajomość języka niemieckiego, co najmniej na poziomie C1.

Niemiecka sieć, która podbiła wiele krajów Europy

Jak przypomina serwis, sieć Dm drogerie markt ma swoją siedzibę w Karlsruhe w Niemczech. W swoim asortymencie posiada kosmetyki, zdrową żywność, artykuły gospodarstwa domowego czy medyczne. Jak więc widać, jest to asortyment bardzo mocno zbliżony do tego, co możemy znaleźć w sieci Rossmann. Dm posiada obecnie aż 3500 sklepów w aż 12 krajach Europy. Ekspansję firma rozpoczęła w latach 90tych, kiedy to otwarte zostały sklepy w Czechach czy na Słowacji.

Za: wiadomoscikosmetyczne.pl

Źródło zdjęcia: 4028mdk09 via Wikipedia, CC 3.0Powiązane artykuły:
Zobacz też:
Przez pandemię Polacy nadal mniej wydają na kosmetyki
Archiwum: kwiecień 2021