Jeśli zależy ci na eleganckim, estetycznym wyglądzie, powinnaś zadbać o systematyczną regulację brwi. Ich kształt może w rewelacyjny sposób wpłynąć na wygląd twarzy. Dodaje jej wyrazistości i dopełnia makijaż oka.

Obecnie masz w czym wybierać. Dostępnych jest coraz więcej przyrządów do bezbolesnej regulacji brwi. Może ci się wydawać, że to coś bardzo prozaicznego, sprawia jednak kobietom wiele problemów. Z tego powodu często oddają się w ręce zaufanej kosmetyczki.

Jaki przyrząd do regulacji brwi wybrać?

Jedną z najważniejszych różnic pomiędzy tradycyjną pęsetą a trymerem do brwi jest sposób, w jaki usuwasz włoski. Używając pęsety, po prostu je wyrywasz lub czasami przez przypadek łamiesz. Golarka do brwi nie wyrywa włosów, tylko je ucina – skraca.

Regularne wyrywanie włosów powoduje osłabienie cebulki. Możesz to zaobserwować, jeśli używasz depilatora do depilacji ciała. Po jakimś czasie owłosienie staje się rzadsze i jaśniejsze. O ile na nogach efekt ten jest pożądany, na brwiach już niekoniecznie. A co jeśli zechcesz zapuścić brwi i nadać im inny kształt, gdy mieni się moda i twoje preferencje? No właśnie, wtedy może nie być to możliwe. 

Depilator do brwi jest droższy niż pęseta. Musisz za niego zapłacić od kilkunastu złotych wzwyż. Zatem – czy warto?

Trymer do brwi – czy jest dla ciebie?

Wybieraj trymer o małych gabarytach, który idealnie zmieści się np. w podróżnej kosmetyczce. Użytkowanie również będzie przyjemniejsze, jeśli urządzenie będzie cicho pracowało. Na baterie czy na prąd? Musisz odpowiedzieć sobie sama na to pytanie. Jeśli jesteś miłośniczką miesięcznych wakacji pod namiotem, a zależy ci na schludnym wyglądzie – baterie będą lepszym rozwiązaniem.

Zobacz też:
Serum nawilżające – charakterystyka i ciekawostki

Zalety stosowanie trymera do brwi

 • Możliwość zmiany kształtu brwi 
 • Delikatne zagęszczenie włosków
 • Bezbolesność
 • Szybkość wykonania

Wady stosowania trymera do brwi

 • Widoczność czarnych punkcików po depilacji (naprawdę musisz się dobrze przyjrzeć, aby je dostrzec)
 • Wielkość urządzenia
 • Konieczność pamiętania o wymianie baterii

Jak regulować brwi za pomocą trymera?

Możesz używać trymera, gdy chcesz zagęścić swoje brwi po nieudanej regulacji. Włosy spokojnie będą rosły, a ty nie będziesz się martwić, że ten obszar na twojej twarzy wygląda nieestetycznie. Maszynka do brwi może zagościć w twojej łazience również na stałe.

Sama czynność trwa naprawdę krótko. Szybko dojdziesz do wprawy. Naciągnij delikatnie brwi i zdecydowanym, ciągłym ruchem poprowadź trymer po skórze. Dzięki małym rozmiarom głowicy narzędzie jest bardzo precyzyjne. Jeśli zajdzie potrzeba, powtórz czynność. To wszystko. Prawda, że proste? Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z depilatorem do brwi, oto kilka rad dla ciebie. Bądź ostrożny i delikatny. Uważaj na pozostałą część brwi oraz na rzęsy – szczególnie te dłuższe, doklejane.

SOS dla brwi

Jeśli systematyczna i długoletnia regulacja brwi spowodowała w nich ubytki, możesz spróbować kilku patentów, aby je wzmocnić. Może być tak, że nie uda się uratować tych wyrywanych. Jednak pozostałe na pewno ulegną wzmocnieniu.

 • Co kilka miesięcy zażywaj suplementy z witaminami z grupy B, biotyną.
 • Aplikuj na brwi olej rycynowy. Regularne stosowanie wyraźnie je zagęści oraz nieznacznie przyciemni.
 • Stosuj gotowe odżywki przeznaczone do regeneracji brwi.
 • Wprowadź do swojej diety więcej warzyw i owoców.

Jak widzisz, stosowanie trymera do brwi w pielęgnacji ma więcej zalet niż wad. To świetna opcja dla osób, które śledzą z zapałem nowiny z działu beauty i mody, lubią bawić się makijażem i często zmieniać wizerunek. Pamiętaj, że kształt brwi jest naprawdę ważny – potrafi zmienić optycznie rysy twarzy.

Zobacz też:
Lwia zmarszczka – co to jest, dlaczego powstaje i jak się jej pozbyć?
Powiązane artykuły: