Jeśli zależy ci na eleganckim, estetycznym wyglądzie, powinnaś zadbać o systematyczną regulację brwi. Ich kształt może w rewelacyjny sposób wpłynąć na wygląd twarzy. Dodaje jej wyrazistości i dopełnia makijaż oka.

Obecnie masz w czym wybierać. Dostępnych jest coraz więcej przyrządów do bezbolesnej regulacji brwi. Może ci się wydawać, że to coś bardzo prozaicznego, sprawia jednak kobietom wiele problemów. Z tego powodu często oddają się w ręce specjalistki w salonie kosmetycznym.

Jaką maszynkę do brwi wybrać?

Trymer do brwi idealny wyglad w kilka sekund Jaki przyrzad do regulacji brwi wybrac

Jedną z najważniejszych różnic pomiędzy tradycyjną pęsetą a trymerem do brwi jest sposób, w jaki usuwasz włoski. Za pomocą pęsety po prostu je wyrywasz lub czasami przez przypadek łamiesz. Golarka do brwi nie wyrywa włosów, tylko je ucina – skraca.

Regularne wyrywanie włosów powoduje osłabienie cebulki. Możesz to zaobserwować, jeśli używasz depilatora do depilacji ciała. Po jakimś czasie owłosienie staje się rzadsze i jaśniejsze. O ile na nogach efekt ten jest pożądany, na brwiach już niekoniecznie. A co jeśli zechcesz zapuścić brwi i nadać im inny kształt, gdy zmieni się moda i twoje preferencje? No właśnie, wtedy może nie być to możliwe. 

Depilator do brwi jest droższy niż pęseta. Musisz za niego zapłacić od kilkunastu złotych wzwyż. Zatem – czy warto?

Trymer do brwi – sprawdź, czy jest dla ciebie!

Wybieraj trymer o małych gabarytach, który idealnie zmieści się np. w podróżnej kosmetyczce. Użytkowanie również będzie przyjemniejsze, jeśli urządzenie będzie cicho pracowało. Na baterie czy na prąd? Musisz odpowiedzieć sobie sama na to pytanie. Jeśli jesteś miłośniczką miesięcznych wakacji pod namiotem, a zależy ci na schludnym wyglądzie – trymer zasilany bateriami będzie lepszym rozwiązaniem.

Zalety stosowania trymera do regulacji brwi

 1. Możliwość nadawania kształtu brwiom.
 2. Delikatne zagęszczenie włosków.
 3. Bezbolesność.
 4. Szybkość wykonania.

Wady stosowania trymera do brwi

 1. Widoczność czarnych punkcików po depilacji (naprawdę musisz się dobrze przyjrzeć, aby je dostrzec).
 2. Wielkość urządzenia.
 3. Konieczność pamiętania o wymianie baterii.
Zobacz też:
Nitkowanie brwi – jak wygląda regulacja brwi nitką w zaledwie 5 minut? Podpowiadamy, jak wykonać ten zabieg krok po kroku

Jak szybko regulować brwi za pomocą trymera?

Trymer do brwi idealny wyglad w kilka sekund Jak regulowac brwi za pomoca trymera

Możesz używać trymera, gdy chcesz zagęścić swoje brwi po nieudanej regulacji. Włosy spokojnie będą rosły, a ty nie będziesz się martwić, że ten obszar na twojej twarzy wygląda nieestetycznie. Maszynka do brwi może zagościć w twojej łazience również na stałe.

Sama czynność trwa naprawdę krótko. Szybko dojdziesz do wprawy. Naciągnij delikatnie brwi i zdecydowanym, ciągłym ruchem poprowadź trymer po skórze. Dzięki małym rozmiarom głowicy narzędzie jest bardzo precyzyjne. Jeśli zajdzie potrzeba, powtórz czynność. To wszystko. Prawda, że proste? Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z depilatorem do brwi, oto kilka rad dla ciebie. Bądź ostrożny i delikatny. Uważaj na pozostałą część brwi oraz na rzęsy – szczególnie te dłuższe, doklejane.

SOS dla brwi

Jeśli systematyczna i długoletnia regulacja brwi spowodowała w nich ubytki, możesz spróbować kilku patentów, aby je wzmocnić. Może być tak, że nie uda się uratować tych wyrywanych. Jednak pozostałe na pewno ulegną wzmocnieniu.

 • Co kilka miesięcy zażywaj suplementy z witaminami z grupy B, biotyną.
 • Aplikuj na brwi olej rycynowy. Regularne stosowanie wyraźnie je zagęści oraz nieznacznie przyciemni.
 • Stosuj gotowe odżywki przeznaczone do regeneracji brwi.
 • Wprowadź do swojej diety więcej warzyw i owoców.

Wiesz już, jak usunąć niepotrzebne włoski i stylizować brwi za pomocą trymera. Jak widzisz, stosowanie trymera do brwi w pielęgnacji ma więcej zalet niż wad. To wygodna opcja dla osób, które śledzą z zapałem nowiny z działu beauty i mody, lubią bawić się makijażem i często zmieniać wizerunek. Pamiętaj, że kształt brwi jest naprawdę ważny – potrafi zmienić optycznie rysy twarzy.Powiązane artykuły:
Archiwum: grudzień 2020