Jedną z takich metod powiększania piersi, która cieszy się rosnącą popularnością są naturalne tabletki na powiększenie biustu zawierające fitoestrogeny roślinne. W tym artykule odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania odnośnie tej metody.

Omówimy działanie tabletek na powiększenie piersi, czy stosowanie tabletek może powodować skutki uboczne oraz jakie składniki powinny znajdować się w wysokiej jakości preparatach na większy biust. Sprawdzimy także gdzie najlepiej kupić tego typu produkty oraz czy tabletki antykoncepcyjne również mogą być pomocne w zwiększaniu rozmiaru piersi.

Jak działają tabletki na powiększenie piersi?

Działanie preparatów na powiększenie biustu polega przede wszystkim na dostarczaniu do organizmu składników bogatych w fitoestrogeny, czyli roślinne odpowiedniki żeńskich hormonów – estrogenów. To one odpowiadają za wzrost rozmiaru piersi oraz poprawę ich jędrności i pełności.

Fitoestrogeny w organizmie kobiety zachowują się w sposób zbliżony do estrogenów. Według producentów tabletek, podniesienie ich poziomu powoduje stymulację gruczołów piersiowych do wzrostu zapewniając tym samym zarówno zwiększenie rozmiaru biustu jak i nadanie mu większej pełności.

Wyższy poziom hormonów może także powodować zatrzymywanie wody a tym samym wpływać w pewnym stopniu na wielkość piersi.

Niektóre dostępne na rynku tabletki na powiększanie biustu jak choćby probreast plus sprzedawane są w zestawie z kremem o miejscowym działaniu na tkanki piersi.

Kremy również oddziałują na produkcję hormonów i pobudzają gruczoły piersiowe do wzrostu, jednak przede wszystkim zapewniają ujędrnienie piersi i naturalny efekt push-up. Zwiększają bowiem produkcję kolagenu i elastyny, które w naturalny sposób unoszą biust.

Jakie tabletki na powiększenie biustu są warte uwagi?

Na rynku dostępnych jest wiele produktów mających zapewnić wzrost rozmiaru piersi co może sprawiać spore trudności w trakcie podejmowania decyzji.

Warto wziąć pod uwagę, że działanie preparatów na powiększenie biustu dostępnych bez recepty jest dokładnie takie samo. Mają one dostarczyć naturalnych składników bogatych w fitohormony oraz witaminy pobudzające syntezę kolagenu (np. witamina c). Dlatego w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na skład interesującego nas produktu, gdyż to on odpowiadać będzie za skuteczność tabletek.

Poniżej znajduje się lista składników, które obfitują w fitoestrogeny roślinne. Jeśli interesujące nas tabletki na powiększenie biustu zawierają wymienione składniki (im więcej tym lepiej) w rozsądnych dawkach to oznacza, że jest to produkt warty uwagi.

Jakie składniki tabletek mogą wpłynąć na powiększenie biustu?

Biorąc pod uwagę, że tabletki powiększające piersi bazują przede wszystkim na roślinnych odpowiednikach estrogenów tak w dobrych preparatach powinny znaleźć się składniki jak kozieradka (bogate źródło fitoestrogenów), chmiel czy koper włoski.

Obecnie na rynku popularnością cieszą się takie preparaty jak probreast plus, boombreast czy perfect bust. Jeśli zwrócimy uwagę na listę substancji aktywnych znajdujących się we wspomnianych preparatach zauważymy że zawierają one co najmniej kilka z wspomnianych poniżej ziół.

Popularne składniki tabletek na większy biust:

 • nasiona kozieradki pospolitej
 • koper włoski
 • chmiel
 • czerwona koniczyna
 • ekstrakt z szyszek chmielu
 • kmin rzymski
 • dziki pochrzyn
 • korzeń dzięgla chińskiego
 • czarnuszka
 • mniszek lekarski
 • palma sabałowa (saw palmetto)
 • witamina c
 • witamina e

Producenci tabletek przekonują, że fitoestrogeny mogą wpłynąć korzystnie zarówno na rozmiar piersi jak i poprawę ich jędrności oraz pełności. Mają one jednak również inne zastosowanie.

Często wykorzystuje się je w celu łagodzenia objawów menopauzy gdyż są bezpieczniejsze od estrogenów i nie powodują tylu skutków ubocznych. Przyjmowanie fitohormonów w okresie klimakterium może zmniejszyć objawy menopauzy jak zaburzenia snu, uderzenia gorąca czy rozdrażnienie.

Bezpieczeństwo stosowania

Producenci zapewniają, że tabletki na powiększanie piersi zawierają jedynie naturalne substancje dzięki czemu nie powodują skutków ubocznych dla zdrowia.

Rzeczywiście dostępne na rynku preparaty zawierają jedynie składniki pochodzenia naturalnego jak ekstrakty roślinne czy witaminy, które są dobrze przebadane i w dużym stopniu bezpieczne. Nie oznacza to jednak, że nie istnieją żadne przeciwwskazania do ich bezpiecznego przyjmowania i w żadnych wypadku nie wystąpią skutki uboczne.

Nie należy stosować preparatów służących powiększaniu piersi jeśli występuje u nas nadwrażliwość na któryś ze znajdujących się w nich składników (możliwość wystąpienia reakcji uczuleniowej). Tabletek na powiększenie biustu nie powinny stosować również kobiety w ciąży i matki w okresie karmienia piersią.

Przeciwwskazaniem mogą być również niektóre schorzenia jak choćby niedrożność dróg moczowych (dziki pochrzyn) oraz przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych i hamujących agregację płytek krwi (dzięgiel chiński). W przypadku wątpliwości czy nasz stan zdrowia pozwala stosować tabletki na porost piersi zawsze należy skontaktować się z lekarzem.

Zobacz też:
Czy Twoja skóra jest nadwrażliwa? 10 sygnałów, które mogą o tym świadczyć

Przeciwwskazania są uzależnione od wybranego przez nas produktu na wzrost piersi i znajdujących się w nim składnikach aktywnych.

Gdzie znaleźć opinie lekarzy i użytkowników na temat tabletek na powiększenie biustu?

Opinie na temat działania tabletek na powiększenie piersi najczęściej znaleźć można na strona producentów. W niektórych przypadkach na opinie kobiet można trafić również na forach dyskusyjnych lub w komentarzach pod recenzjami lub rankingami produktów.

Z oczywistych względów nie ma co liczyć na zdjęcia przed i po kuracji konkretnym preparatem na forach publicznych. Jedynie zdjęcia pokazujące efekty kuracji dostępne są na stronach produktów.

Natomiast lekarze niechętnie wypowiadają się na temat działania suplementów diety a do tej grupy zaliczają się tabletki na powiększanie biustu dostępne bez recepty. Nie znajdziemy więc wielu opinii lekarzy w internecie, zarówno na forach czy w branżowych portalach.

Czy tabletki antykoncepcyjne mogą powiększyć piersi?

Pigułki antykoncepcyjne choć są w stanie powiększyć piersi mogą również powodować wystąpienie skutków ubocznych jak plamienia, bóle głowy, spadek libido czy mdłości. Nie jest to więc polecana metoda w celu powiększenia piersi i nie powinno stosować się jej na własną rękę bez konsultacji z lekarzem.

Z czego wynikają zmiany w rozmiarze piersi w trakcie kuracji tabletkami antykoncepcyjnymi? Pigułki hormonalne dostarczają estrogenu i progesteronu. Wspomniane hormony powodują wzrost biustu (szczególnie estrogen) poprzez zatrzymanie płynów fizjologicznych co sprawia, że piersi są bardziej nabrzmiałe a tym samym zwiększa się rozmiar biustu.

Tabletki hormonalne nie zawierają natomiast żadnych substancji nasilających produkcję kolagenu czy elastyny przez co ich działanie nie wpływa na jędrność piersi czy ich uniesienie (efekt push-up).

Należy również pamiętać, że większe piersi uda się nam zachować jedynie w trakcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych. Po ich odstawieniu wielkość piersi wróci do stanu wyjściowego.

Najczęściej zadawane pytania

Czy ćwiczenia na mięśnie klatki piersiowej mogą powiększyć biust?

Ćwiczenia co prawda nie powiększają piersi, mogą jednak rozbudować istotne mięśnie znajdujące się pod biustem czyli mięsień piersiowy większy i mięsień piersiowy mniejszy. Nie mają one wpływu na tkanki piersi, mogą natomiast wypchnąć nieco biust i powiększyć go optycznie.

Czy tabletki na powiększenie biustu działają?

Niestety nie ma na dzień dzisiejszy badań, które mogłyby by potwierdzić działanie tabletek na powiększenie i ujędrnienie biustu. W tej sytuacji pozostaje nam opierać się na opiniach kobiet publikowanych w internecie a także deklaracjach producentów. W przypadku produktów jak boombreast czy probreast plus pierwsze efekty mają pojawić się już po kilku tygodniach stosowania.

Jak stosować tabletki na zwiększenie rozmiaru biustu?

Tabletki należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta. Choć zawierają naturalne składniki tak i one w nadmiarze mogą powodować działania niepożądane. Do każdego produktu dołączona jest ulotka, która zawiera dokładne instrukcje odnośnie ilości przyjmowanych kapsułek. Skuteczność kuracji powiększającej według producentów uzależniona jest od indywidualnych predyspozycji oraz regularności stosowania.

Czy potrzebuje recepty aby kupić tabletki na większy biust?

Wiele pań zastanawia się czy aby kupić tabletki na powiększenie piersi potrzebuje recepty?

Dostępne na rynku preparaty na wzrost biustu to suplementy diety, które zawierają fitoestrogeny a nie syntetyczne hormony. Do ich zakupu nie jest więc potrzebna recepta.

Czy tabletki na porost biustu można kupić w aptece?

Tabletki na powiększanie biustu choć należą do kategorii suplementów diety nie są dostępne w sprzedaży w aptekach.

Gdzie kupić tabletki na powiększenie piersi bez recepty?

Aby mieć pewność, że stosowane przez nas tabletki na powiększenie piersi są oryginalne najlepiej zamawiać je na stronie producenta danego preparatu.

Podsumowanie

Tabletki na powiększenie biustu to z pewnością interesująca metoda mająca zapewnić zarówno poprawę rozmiaru piersi jak i wpłynąć korzystnie na wygląd piersi (pełny i jędrny biust).

W preparatach tego typu znajdują się m.in. naturalne ekstrakty z nasion kozieradki, nasion kopru włoskiego czy chmielu o wysokiej zawartości fitoestrogenów, które mają stymulować gruczoły piersiowe do wzrostu. Plusem jest również to, że nie zawierają sztucznych hormonów co przekłada się na bezpieczeństwo ich stosowania.

Panie, które liczą na spektakularne lub natychmiastowe efekty powinny wybrać raczej inne metody powiększania piersi jak wypełnienie biustu kwasem hialuronowym czy implanty piersiowe. Nawet najlepszy suplement diety wymaga bowiem systematycznego stosowania i nie daje gwarancji uzyskania w pełni satysfakcjonującego efektu.

Powiązane artykuły:

Archiwum: styczeń 2023