Skóra człowieka to jeden z narządów o ogromnej powierzchni. Pełni szereg rozmaitych funkcji, w tym oczywiście estetyczną. Jej pielęgnacja jest konieczna, aby utrzymać zdrowie, ale także promienny i młody wygląd. Skóra pod oczami różni się od reszty twarzy. Jest zdecydowanie bardziej wymagająca. W naszym artykule dowiesz się, jak ją skutecznie nawodnić i zapobiec wczesnemu pojawieniu się zmarszczek.

Skóra pod oczami – dlaczego jest taka wymagająca?

Mogłoby się wydawać, że skóra zbudowana jest tak samo na każdym obszarze. Oczywiście jest to prawda, jednak nie do końca. Okolica oczu jest tego doskonałym przykładem. Przede wszystkim jest zdecydowanie cieńsza w stosunku do pozostałych partii twarzy. Posiada mniejszą ilość filamentów odpowiedzialnych za jej strukturę m.in. kolagenu i elastyny. Tkanka podskórna występuje tu w bardzo ograniczonym zakresie. W okolicy oczu można mieć często do czynienia ze skórą wrażliwą, przesuszoną, odwodnioną. Bardzo szybko widoczne są zmarszczki. To wszystko powinno skłonić cię do odpowiedniej pielęgnacji.

Najczęstsze problemy okolicy oczu

W związku ze swoją budową skóra wokół oczu bywa problematyczna. Tylko nieliczni mogą poszczycić się jej nienagannym wyglądem, nic przy tym nie robiąc. Większość kobiet boryka się z:

  • suchą i odwodnioną skórą;
  • cieniami pod oczami;
  • zmarszczkami mimicznymi;
  • wiotkością;
  • zmęczonym spojrzeniem.

Pielęgnacja skóry pod oczami

To wspaniale, że przykładasz tak ogromną wagę do pielęgnacji ciała i twarzy. Nie zapominaj przy tym o okolicy oczu. Jesteśmy przekonani, że systematyczna aplikacja określonych produktów, przyniesie zdumiewające rezultaty. Po jakie kosmetyki powinnaś sięgnąć?

Kremy pod oczy

Krem to element obowiązkowy dla odwodnionej skóry pod oczami. Powinien znaleźć się w każdej kosmetyczce. To właśnie od niego warto rozpocząć przygodę z pielęgnacją skóry wokół oczu. Na rynku dostępnych jest wiele różnych wariantów. Przede wszystkim należy go dopasować do aktualnych potrzeb skóry. Sucha i wyraźnie odwodniona będzie potrzebowała substancji wiążących wodę np. kwasu hialuronowego i mocznika. Kolejną kwestią jest zatrzymanie wody w naskórku. W tym celu wykorzystuje się doskonałe właściwości emolientów.

Zobacz też:
Regeneracja skóry – w tym tkwi sekret zdrowej cery!

Serum pod oczy

Serum pod oczy należy do silnie skoncentrowanych kosmetyków. W odróżnieniu od kremu zawiera w sobie aktywne związki, a te są w stanie wniknąć w głąb skóry. Znajdziesz tutaj specjalne nośniki, dzięki którym jest to możliwe. Do substancji tych należy zaliczyć przede wszystkim retinol, witaminę C i inne autorskie technologie. Odwodniony naskórek wykazuje wiele niekorzystnych objawów, m.in. szybciej się starzeje i widać na nim zmarszczki. Odpowiednia dawka aktywnego eliksiru będzie świetnym dopełnieniem pielęgnacji.

Kosmetyki na okolicę oczu – prawidłowa aplikacja

Skóra wokół oczu jest bardzo wrażliwa i delikatna. Aplikując kosmetyki, musisz mieć to na uwadze. W tym celu używaj dłoni i palca serdecznego lub środkowego, ponieważ mają najmniejszy nacisk. Nabierz niewielką ilość produktu, a następnie wklepuj od części wewnętrznej do zewnętrznej strony. Możesz wykonywać przy tym koliste ruchy, tuż nad górną powieką. Kremu używaj codziennie, natomiast serum możesz stosować kilka razy w tygodniu.

Skóra pod oczami w gabinecie kosmetycznym

Odwodniona i silnie wysuszona skóra pod oczami to częsty powód wizyty w gabinecie kosmetycznym. Obecnie istnieje ogromna ilość procedur, które są w stanie ci pomóc zawalczyć o jej piękno. Bardzo popularne są klasyczne zabiegi z tzw. kosmetyki białej, które nie są inwazyjne. Ich skuteczność oparta jest na profesjonalnych kosmetykach i wysoko skoncentrowanych związkach aktywnych. Najpowszechniejszym jest oczywiście kwas hialuronowy o różnych wielkościach cząsteczek.

Masz dość ciągle przesuszonej skóry pod oczami? Najwyższy czas odpowiednio o nią zadbać. Zaopatrz się w odpowiedni krem i serum do zadań specjalnych. Ich regularne stosowanie wystarczy, aby przywrócić skórze młodość i świetliste spojrzenie.Powiązane artykuły:
Archiwum: październik 2022