Nawet jeśli dbasz o regularne i prawidłowe nawilżanie skóry, to ta i tak może być bardzo sucha. Przesuszona skóra to problem, który dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Bardzo często towarzyszą jej także inne objawy takie jak np. świąd, zaczerwienienie lub podrażnienie. Całe szczęście istnieje wiele sposobów na to, aby przywrócić skórze odpowiednie nawilżenie. Przeczytaj najpierw, jakie są najczęstsze przyczyny przesuszonej skóry!

Przesuszona skóra – przyczyny

Przesuszona skóra jest wynikiem zaburzeń jej funkcji barierowej. W sytuacji, gdy brakuje lipidów odpowiedzialnych za hamowanie utraty wody, skóra traci wilgoć i bardzo szybko staje się wysuszona. Powinieneś jednak wiedzieć, że do takiego stanu przyczynia się mnóstwo czynników, wśród których warto wspomnieć przede wszystkim o:

  • czynnikach środowiskowych (np. silny wiatr, czy klimatyzacja);
  • nieprawidłowym odżywianiu się;
  • piciu niewystarczającej ilości wody;
  • wahaniach hormonalnych w organizmie;
  • chorobach (np. niedoczynność tarczycy);
  • stosowaniu niektórych leków doustnych;
  • niewłaściwej pielęgnacji skóry. 

Jak dbać o przesuszoną skórę?

Pielęgnacja przesuszonej skóry obejmuje przede wszystkim stosowanie odpowiednich kosmetyków stworzonych do skóry suchej. Codziennie dbaj o dokładne oczyszczanie i nawilżanie skóry. Stosuj wysokiej jakości krem nawilżający (zadbaj o to, aby zawierał aktywne składniki takie jak np. kwas hialuronowy) i serum. Nie zapominaj też o ochronie przed promieniowaniem UV. Raz na jakiś czas dobrze byłoby wykonać peeling, dzięki czemu nawilżający preparat będzie mógł głęboko wniknąć w skórę. Niestety przesuszona skóra to dość duży problem, na który nie zawsze działają domowe sposoby. Jeśli pielęgnacja nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, to rozważ profesjonalne zabiegi. 

Jakie zabiegi na przesuszoną skórę?

Obecnie medycyna estetyczna może zaproponować mnóstwo zabiegów nawilżających i ujędrniających skórę. Jeśli twoim problemem jest przesuszona skóra, to szczególnie powinieneś się nimi zainteresować. 

Zobacz też:
Leczenie żylaków kończyn dolnych – czym są i jak sobie z nimi radzić?

Sporą popularnością cieszą się zabiegi mezoterapii igłowej, mikrodermabrazji, czy zabiegi, które odbywają się z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego

W każdym przypadku najlepiej sprawdzi się inny zabieg, dlatego, zanim zdecydujesz się na któryś z nich, to udaj się na konsultację lekarską. Wraz ze specjalistą ustalisz optymalny plan terapii, dzięki czemu już niedługo twoja skóra będzie wyglądała niebywale pięknie i świeżo!

Przesuszona skóra to dość wymagający przeciwnik, ale bez obaw – poradzisz sobie z nim! Wypróbuj nasze powyższe metody, a jesteśmy pewni, że nieprzyjemne odczucia związane z tym problemem takie jak np. uczucie ściągnięcia czy pieczenie szybko odejdą w zapomnienie!Powiązane artykuły:
Archiwum: sierpień 2022