Zdrowe i zadbane dłonie to dla wielu synonim kobiecości. Warunki pracy, klimat, używanie detergentów ma niebagatelny wpływ nie tylko na ich wygląd, ale i stan samej płytki. Teraz możesz łatwo przywrócić im zdrowie. Z pomocą przychodzą kosmetyki, w tym serum do paznokci. Czy wiesz, co to jest i jak go poprawnie używać? 

Serum do paznokci – co to jest? 

Wszelkiego rodzaju serum i eliksiry zdominowały rynek kosmetyczny. Wyróżniają się skoncentrowaną formułą i obecnością związków aktywnych. A co najważniejsze – naprawdę działają. W serum do paznokci znajdziesz przede wszystkim takie substancje jak: 

Kolagenowe serum do paznokci – hit w pielęgnacji!

Kolagen to związek, o którym na pewno słyszałaś. Naturalnie występuje w tkance łącznej człowieka. Pełni m.in. funkcję podporową. Serum kolagenowe do paznokci to kosmetyk, który w wyraźny sposób wpłynie na ich kondycję. Możesz się spodziewać przede wszystkim: 

  • regeneracji płytki, która została odkształcona; 
  • szybszego gojenia;
  • odżywienia i dogłębnego nawilżenia; 
  • zdrowej płytki, mniej podatnej na wystąpienie chorób paznokci.

Serum na paznokcie – sposób aplikacji

Większość producentów opracowuje własną metodę aplikacji serum do paznokci. Z reguły nakłada się je codziennie lub co drugi dzień. Możesz spotkać produkty w formie lakieru, które tworzą na paznokciu twardą warstwę. Drugą opcją jest serum w formie np. olejowej, wymagające wsmarowania w płytkę. 

Serum na paznokcie – gdzie kupić?

Dobrej jakości serum na paznokcie znajdziesz w wybranych aptekach oraz drogeriach. Sklepy internetowe to także świetne miejsce na zakupy! Koszt wymienionych kosmetyków zaczyna się od 20 zł.

Zobacz też:
Serum z witaminą C – ranking najlepszych serum

Branża kosmetyczna opracowuje coraz to nowsze produkty i technologie. Warto z nich korzystać. Nie zawsze idzie to w parze z wysoką ceną, a serum do paznokci jest tego przykładem.Powiązane artykuły:
Archiwum: luty 2022