Pvp in. poliwinylopirolidon to substancja o szerokim spektrum działania. Ze względu na swoje liczne właściwości, m.in. antystatyczne, bywa często wykorzystywanym składnikiem preparatów ograniczających elektryzowanie się włosów, nadających połysk i ułatwiających ich układanie. Stosowany bywa również na skórę. W preparatach przeznaczonych do pielęgnacji skóry wykazuje działanie nawilżające.

Pvp – zastosowanie substancji

Pvp to substancja antystatyczna, która ułatwia rozczesywanie włosów, zmiękcza i wygładza skórę i włosy dodając im blasku. To także substancja filmotwórcza, która jak każdy polimer wytwarza na włosach oraz skórze ochronny film, zabezpieczający przed nadmiernym odparowywaniem z nich wody zarówno z powierzchni skóry, jak i łodyg włosów. Pvp to również bezpieczny wypełniacz, który zwiększa objętość produktów kosmetycznych i lepiszcze, które scala poszczególne składniki w nich zawarte. Substancja stosowana w odpowiednich proporcjach w kosmetyce jest całkowicie bezpieczna dla człowieka.

Stosowanie produktów do włosów zawierających pvp pozwala zapobiegać ich elektryzowaniu się, ułatwia ich rozczesywanie i układanie, a także działa jak najlepszy nabłyszczać, dodając im blasku i zdrowego wyglądu. Z kolei wykorzystywanie preparatów z tym składnikiem do pielęgnacji skóry pomaga ją wygładzić i odpowiednio nawilżyć, chroniąc przed nadmiernym przesuszeniem.Powiązane artykuły:
Archiwum: wrzesień 2022
Zobacz też:
Polyquaternium-10 – co to jest?