Trądzik to często występująca przewlekła choroba skóry, której bardzo trudno się pozbyć. Wbrew pozorom nie pojawia się jedynie u nastolatków, ale także u osób dorosłych. Jej głównym objawem są wykwity skórne mające zwykle charakter zapalny. Można je dostrzec przede wszystkim na czole i nosie. U niektórych pokazują się pryszcze na żuchwie. Przeczytaj, jakie mogą być przyczyny opisywanych zmian na żuchwie!

Skąd się biorą pryszcze na żuchwie?

Gdy dostrzegłeś, że pojawiły się u ciebie pryszcze na żuchwie, to możesz podejrzewać, że odpowiadają za nie hormony. U nastolatków mogą być objawem trądziku młodzieńczego i zmian hormonalnych. Takie zmiany bardzo często pojawiają się też u kobiet w ciąży. Na występowanie pryszczy na żuchwie wpływają również inne czynniki takie jak np. niezdrowa dieta, palenie papierosów, nieodpowiednia higiena, a nawet alergia skórna. 

Czy da się zapobiegać pryszczom na żuchwie?

Pryszcze na żuchwie wyglądają bardzo nieestetycznie, dlatego warto wiedzieć, jak można im zapobiegać. Aby zmniejszyć ryzyko powstawania tego typu wyprysków, warto przede wszystkim zadbać o odpowiednią pielęgnację. Każdego dnia sięgaj po specjalne kosmetyki – żele, toniki i peelingi przeznaczone do skóry trądzikowej. Wskazane jest również unikanie używek i nadmiernego stresu. Zmiany muszą zajść także w diecie – nie powinno brakować w niej owoców i warzyw, a poza tym unikaj fast-foodów, czy napojów gazowanych. 

Jak możesz zwalczyć trądzik na żuchwie?

Bardzo często pryszcze na żuchwie są bolesne, a to jeden z powodów, dla których warto skutecznie je usunąć. Najpierw warto zadbać przede wszystkim o prawidłową pielęgnację. Stosuj produkty naturalne i delikatne zawierające kwas salicylowy, aloes oraz cynk. Niezbędne jest też codzienne oczyszczanie skóry i złuszczanie przy pomocy peelingów. Najlepiej, aby były to dermokosmetyki lub preparaty typowo lecznicze. Poza tym odradza się maskowanie trądziku na brodzie poprzez makijaż, co wynika z tego, że powoduje to zapychanie ujść gruczołów łojowych i może być przyczyną powstawania kolejnych zmian skórnych. 

Zobacz też:
Krosty na nogach – jak z nimi walczyć? Sprawdź, jak możesz je leczyć i jakie są ich przyczyny!

Jakie zabiegi na trądzik na żuchwie oferuje medycyna estetyczna?

Gdy pielęgnacja skóry ze zmianami trądzikowymi na żuchwie w domu nie przynosi oczekiwanych efektów, warto rozważyć profesjonalne zabiegi proponowane przez medycynę estetyczną. Możesz zdecydować się m.in. na:

Dowiedziałeś się już, skąd się biorą pryszcze na żuchwie i jak możesz skutecznie się ich pozbyć. Nie panikuj zatem, gdy zauważysz brzydkie zmiany skórne na swojej twarzy, a czym prędzej wdroż odpowiednie działania, dzięki którym niebawem znów będziesz cieszyć się gładką skórą!Powiązane artykuły:
Archiwum: sierpień 2022