Polyquaternium 7 to bazowy składnik produktów kosmetycznych, które można znaleźć w drogeriach. Zapobiega plątaniu się włosów i utracie wilgoci, pośrednio przywracając ich blask i nawilżenie. To bezpieczna substancja, która nie powinna powodować podrażnień.

PQ7, czyli cenny składnik produktów kosmetycznych

Polyquaternium 7 to kationowy polimer – jako syntetyczny składnik chemiczny stanowi dodatek do produktów higieny osobistej. Wykorzystuje się go ze względu na właściwości antystatyczne i błonotwórcze.

PQ7 zalicza się do grupy składników bazowych produktów do pielęgnacji włosów i skóry. Stworzona na ich powierzchni warstwa ochronna zabezpiecza przed przesuszeniem. Wykazuje właściwości antystatyczne – zapobiega elektryzowaniu się włosów i ułatwia rozczesywanie. Na włosy suche działa zmiękczająco, ułatwia prostowanie i zapobiega skręcaniu się włosów.

Polyquaternium-7 pozwala też zmodyfikować właściwości pieniące produktu, np. pianki do golenia. Poprawia stabilność piany, co sprawia, że powstaje kremowa pianka o odpowiednim poślizgu.

Polyquaternium-7 jako składnik kosmetyczny – w jakich kosmetykach?

Polyquaternium to przejrzysty płyn, który stosowany w produktach kosmetycznych zazwyczaj nie powoduje podrażnień. Może być używany w kondycjonujących szamponach i odżywkach do włosów oraz w takich produktach jak m.in.:

  • lakier utrwalający;
  • mydło do rąk;
  • płyn do kąpieli;
  • żel pod prysznic;
  • produkty do golenia.

Polyquaternium 7 – polimer na piękną skórę i włosy

Polyquaternium-7 jest popularnym polimerem poprawiającym kondycję skóry i włosów. Znajduje się w szamponach, mydłach, żelach pod prysznic czy piankach do golenia. 

Na powierzchni włosów i skóry PQ7 tworzy ochronną warstwę, dzięki której wilgoć nie zostaje odparowana. W ten sposób poprawia nawilżenie i nadaje zdrowy blask.Powiązane artykuły:
Zobacz też:
Cocamidopropyl Betaine (CAPB, kokamidopropylobetaina) – składnik szamponów. Jakie ma właściwości i zastosowanie?
Archiwum: marzec 2023