Niezależnie od tego, czy chcesz zrobić wrażenie na swojej walentynce, czy po prostu wpasować się w romantyczny nastrój Święta Zakochanych, paznokcie z serduszkami to zawsze dobry pomysł na stylizację! Zapoznaj się z poniższym tekstem i zobacz najciekawsze propozycje oraz dowiedz się, jak prosto i szybko namalować serduszka na paznokciach.

Manicure w serduszka – walentynkowy klasyk

Święto Zakochanych jest idealną okazją do tego, żeby zdobienia paznokci przyjęły formę symbolu miłości, jakim są serduszka. Walentynkowe paznokcie mogą zostać pokryte w całości, w większych lub mniejszych rozmiarach, jeżeli lubisz przykuwać wzrok. Jeżeli natomiast wolisz subtelniejsze stylizacje, ozdób pojedyncze paznokcie – najlepiej, jeżeli będą to te w serdecznym lub małym palcu.

Paznokcie na walentynki – co oprócz czerwieni?

Modne walentynkowy manicure kojarzy się głównie z ognistym, czerwonym lakierem, ewentualnie delikatnym różem. Jeżeli jednak wolisz oryginalność zamiast czerwonych paznokci, wybierz inne inspiracje.

 • paznokcie czarne z serduszkiem w kolorze czerwonym lub złotym będą sprawiać wrażenie zarówno romantycznych, jak i eleganckich;
 • french manicure na walentynki ozdobiony malutkimi czerwonymi lub białymi serduszkami to idealny wybór dla wielbicielek klasyki;
 • obecnie szalenie modne są jasne kolory, jak beż, kremowy lub biały. W połączeniu z dyskretnym, złotym, srebrzystym albo czerwonym serduszkiem twoje paznokcie walentynkowe będą prezentowały się zjawiskowo!

Paznokcie z serduszkami – jak je zrobić?

Istnieje kilka sposobów ozdabiania paznokci motywem serduszek:

 • szybkim oraz prostym sposobem jest zakupienie specjalnych szablonów; te jednak często się przesuwają, powodując rozmazywanie się lakieru;
 • inną opcją jest wykorzystanie stempelków z wybranym przez siebie wzorem;
 • niektóre drogerie oferują bardzo ładne i niedrogie naklejki z różnorodnymi motywami – serduszka na pewno także się tam znajdą.

Jak namalować serduszka na paznokciach?

Jeżeli mimo wszystko chcesz nauczyć się rysować serduszko samodzielnie, poniższa instrukcja krok po kroku powinna ci w tym pomóc:

 1. Zaopatrz się w sondę do ozdabiania paznokci.
 2. Zamocz koniec sondy w wybranym lakierze.
 3. Wykonaj na powierzchni paznokcia kropki.
 4. Weź cienki pędzelek.
 5. Połącz kropki w taki sposób, aby utworzyło się z nich serce.
 6. Zaczekaj, aż wzór wyschnie i zastosuj top. Voila!

Paznokcie z serduszkami – podsumowanie

Jak widać, manicure walentynkowy może przyjmować bardzo różnorodne formy. W przyszłe Święto Zakochanych postaw na paznokcie z serduszkami!

Zobacz też:
Kocie oko – paznokcie, które są gorącym trendem! Jak wykonać efekt kociego oka na paznokciach?


Powiązane artykuły:
Archiwum: kwiecień 2022