Proces starzenia postępuje szybciej od 25 roku życia, gdy organizm produkuje coraz mniej kolagenu. Włókna kolagenowe stanowią podporę dla naszej skóry, ubytki w tej strukturze powodują, że traci ona jędrność i elastyczność, zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki. Dzięki medycynie estetycznej można znacząco opóźnić ten proces. Jedną z metod jest Nithya, kolagenowa terapia odmładzająca.

Nithya – kuracja odmładzająca

Obecność kolagenu w skórze wpływa na jędrność, elastyczność, nawilżenie oraz gęstość skóry. Gdy z wiekiem zmniejsza się jego ilość, skóra staje się bardziej podatna na rozciąganie. Pojawiają się też pierwsze zmarszczki. Aby maksymalnie opóźnić ten proces powstała kuracja Nithya, która zawiera kolagen typu I nowej generacji. Kolagen typu I jest biostymulatorem, który wspomaga i uruchamia naturalne procesy regeneracyjne w skórze. 

Nithya przeznaczona jest do zabiegów na twarz, z powodzeniem można ją stosować w delikatnych rejonach takich jak okolice oczu, ust, szyi i dekolcie. Sprawdza się również do zabiegów na ciało. Oprócz działania przeciwzmarszczkowego, Nithya stosowana jest w leczeniu wszelkiego rodzaju blizn i rozciągniętej skórze (np. w wyniku ciąży).

Przebieg zabiegu

Nithya to zabieg mezoterapii, a więc polega na podaniu preparatu za pomocą iniekcji. aby zabieg był w pełni bezbolesny stosuje się maść znieczulającą. Po zabiegu wykonywany jest dodatkowo masaż. Może pojawić się niewielkie pieczenie, które jednak ustępuje w ciągu kilku godzin. Zaleca się wykonanie 3 zabiegów w odstępie 14 dni.

Efekty mezoterapii Nithya

Zabieg inicjuje regenerację strukturalną, czyli inaczej samoregenerację. Po zabiegu skóra staje się napięta i gęstsza, odzyskuje elastyczność i blask. Zmarszczki ulegają wygładzeniu, poprawia się również kontur twarzy. Skóra wygląda młodziej i zdrowiej. Pierwsze pozytywne rezultaty są dostrzegalne już po pierwszym zabiegu. 

Zobacz też:
Powiększenie punktu G kwasem hialuronowym – zastrzyk orgazmu dla poprawy jakości życia seksualnego

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg nie może zostać przeprowadzony w następujących przypadkach:

  • okres ciąży i karmienia piersią;
  • choroby skóry;
  • choroba nowotworowa;
  • opryszczka;
  • choroby autoimmunologiczne.

Nithya to nowoczesna terapia odmładzająca na twarz i ciało. Najwyższej jakości kolagen typu I odbudowuje, oraz stymuluje procesy samoregeneracji w skórze. Sprawdza się również w redukowaniu blizn i rozstępów. Zabieg można wykonywać nawet na bardzo wrażliwych częściach ciała. Rezultat jest widoczny już po pierwszym zabiegu, jednak pełny efekt wymaga kolejnych 3 lub 4 miesięcy. Kuracje warto powtórzyć po okresie 1-1,5 roku. Powiązane artykuły: