Na ratunek suchym włosom!

Nadmiernie przesuszone włosy, kruche i łamliwe są problemem wielu osób. Suche włosy to nie to samo co włosy zniszczone, jednak zaniedbane mogą zacząć się łamać i wypadać. Przyczyn pogorszenia stanu włosów może być kilka. Poza niewłaściwą lub niewystarczającą pielęgnacją wpływa na nie również częste farbowanie włosów. Przyczynia się ono, zwłaszcza w kontekście długofalowym, do osłabienia struktury włosów, sprzyjając ich przesuszaniu.

0fc37fcffa17745c53e5388d56b3a6d4

Jeśli jego skutki połączą się dodatkowo z następstwami stylizacji przy użyciu gorącego powietrza, jak ma to miejsce podczas suszenia włosów suszarką oraz ich prostowania, wówczas ten problem może się pogłębiać. Czy można znaleźć sposób, aby go skutecznie rozwiązać? Okazuje się, że tak! Podpowiadamy, jak zadbać o suche włosy zniszczone farbowaniem.  

Dlaczego włosy stają się suche?

Twoje włosy, są jak skóra, dlatego wymagają odpowiednio dobranej kuracji pielęgnującej. W zależności od tego, jaka jest ich potrzeba: są suche, przetłuszczające się lub normalne – włosy będą potrzebowały specyficznego traktowania. Najpierw dowiedz się, jak nawilżyć włosy i odżywić suche włosy oraz jakie sposoby pielęgnacji należy wybrać.

Suche włosy bardzo szybko stają się kruche i łamliwe. Ich znakiem rozpoznawczym często są charakterystyczne rozdwojone końcówki. Suche włosy wykazują też tendencję do puszenia się. Trudno je ujarzmić i nadać im pożądany wygląd. Dlatego też wymagają pielęgnacji dostosowanej do ich konkretnych potrzeb. Przyczyn odpowiedzialnych za pogorszenie kondycji włosów jest kilka. Należy do nich między innymi niewłaściwa pielęgnacja, polegająca na stosowaniu niewłaściwie dopasowanych produktów lub też tych, które zawierają nieodpowiednie składniki odżywcze. Duży wpływ na pogorszenie kondycji włosów ma farbowanie, które przyczynia się do nadmiernej utraty wody z ich struktury. Dzieje się tak dlatego, że składniki zawarte w farbach do włosów, wnikając w głąb włosa, zaburzają jego wewnętrzną równowagę, co sprawia, że staje się on bardziej podatny na utratę wody. W rezultacie włosy farbowane stają się suche i matowe, pozbawione blasku i łamliwe. Aby to zmienić, trzeba skupić się na właściwej pielęgnacji. 

Suche włosy – pielęgnacja

Pytanie o to, jak zregenerować włosy po farbowaniu, zadaje sobie wiele osób. Kluczem do sukcesu w tej kwestii są systematyczne zabiegi pielęgnacyjne. Samo stosowanie odżywki do włosów to zdecydowanie za mało. Przede wszystkim należy zwykłe szampony i odżywki przeznaczone do codziennego stosowania zastąpić tymi, które są dedykowane włosom farbowanym. Tego typu produkty zawierają składniki dostosowane do potrzeb włosów poddawanych procesowi farbowania. Ponadto codzienną pielęgnację polegającą na stosowaniu odżywki dedykowanej potrzebom włosów po każdym myciu należy rozszerzyć, nakładają maskę do włosów przynajmniej 2 razy w tygodniu. Maski to preparaty o bardziej skoncentrowanym działaniu, które doskonale uzupełniają odżywki, zapewniając kompleksową pielęgnację. Warto zadbać o to, aby wszystkie produkty miały składniki nawilżające oraz substancje ograniczające nadmierną utratę wody. Aby dodatkowo zabezpieczyć przed nią włosy, można sięgnąć po preparaty termoochronne, które zabezpieczają przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury. Mogą to być wygodne w aplikacji spraye lub olejki, które nakłada się na końcówki włosów. By uniknąć ryzyka nadmiernego obciążenia, należy stosować je zgodnie z zaleceniami producentów. Warto też postarać się w jak największym stopniu ograniczyć codzienne stosowanie suszarki oraz prostownicy. 

Zobacz też:  Humektanty – jeden z trzech sekretów pielęgnacji skóry i włosów. Jak je stosować?


Powiązane artykuły:
Monika Jankowska
Absolwentka Kosmetologii Klinicznej. Uważa, że świadoma, odpowiednia pielęgnacja i prowadzenie zdrowego stylu życia są niezbędne do zachowania dobrej kondycji na lata w dzisiejszych, coraz szybszych czasach. Prywatnie miłośniczka jogi, zdrowej kuchni i podróży do Azji.

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Podobne artykuły w kategorii: Pielęgnacja włosów