Zadbane brwi stanowią nie tylko doskonałą oprawę oczu, ale też dodają charakteru całej twarzy. Trendy, jeśli chodzi o ich stylizacje, są zmienne. Aktualnie najmodniejsze są zdrowe, piękne brwi o naturalnym kształcie. Jeśli chcesz je wyjątkowo podkreślić, dostępne są różnego rodzaju specjalne kosmetyki, które świetnie spełnią taką rolę. Na upiększenie brwi i uzyskanie naturalnego efektu wpływa także laminacja brwi. Jest to nowoczesny, bezpieczny zabieg, którego celem jest podkreślenie naturalnego piękna włosków. Jeśli zastanawiasz się, czy warto skorzystać z laminacji i na czym w ogóle polega ten zabieg, zapraszamy do lektury naszego tekstu.

Laminacja brwi – na czym polega?

Laminacja brwi to zabieg, który dostępny jest w wielu profesjonalnych salonach kosmetycznych, a zwłaszcza tych, które koncentrują się na stylizacji brwi i rzęs. A na czym dokładnie polega? Stylistka w trakcie zabiegu nakłada na włoski specjalny preparat, który pozwala nadać pożądany kształt brwi i poprawić ich prezentację. Łagodne substancje chemiczne, które są składnikiem produktu do laminacji, zrywają wiązania dwusiarczkowe w strukturze włosów. Następnie są one odbudowywane na nowo. Dzięki temu możliwe jest dowolne kształtowanie włosów na łuku brwiowym.

Zabieg kończy nałożenie intensywnie regenerującej odżywki, która wzmacnia włosy i poprawia ich kondycję. Dopełnieniem zabiegu jest użycie farbki żelowej do zafarbowania brwi, ale nie jest to konieczne. Laminacja brwi to bezbolesny zabieg, wyjątek stanowi etap usuwania zbędnych włosków za pomocą pęsety, wosku lub nici.

Efekty laminacji brwi

Celem zabiegu, jakim jest laminacja brwi, jest uzyskanie ich pożądanego kształtu. Efektem jest także to, że włoski są bardziej miękkie i dzięki temu podatne na układanie. Można ułożyć je w sposób najbardziej zbliżony do naturalnego lub wyczesać nieco mocniej. W zależności od rodzaju brwi, a także efektu, jaki chcesz uzyskać, włoski można także zaczesać do góry. Jest to świetny sposób na dodanie objętości zwłaszcza tym brwiom, które naturalnie są dość wąskie. Dzięki temu, że zabieg zakończony jest nałożeniem intensywnej odżywki, brwi zyskują zdrowy, lśniący wygląd. Jeśli zależy ci na tym, żeby efekt był maksymalnie trwały i piękny, zabieg warto wykonać w profesjonalnym salonie kosmetycznym.

Dlaczego zabieg laminowania brwi jest tak popularny?

Na popularność laminacji brwi wpływ mają jej spektakularne efekty. Odpowiednio ułożone i wystylizowane włoski będą doskonale prezentować się przez kilka tygodni. Dodatkowo laminacja brwi nie jest nadmiernie kosztowna. Na zabieg decydują się zarówno osoby, które chcą po prostu utrzymać brwi w ryzach, jak i posiadaczki grubych, niesfornych i trudnych do ułożenia włosków.

Dzięki wykonaniu laminacji brwi ich codzienna stylizacja staje się przyjemnością. W wielu przypadkach zresztą dodatkowe, codzienne czynności pielęgnacyjne i dyscyplinujące stają się zbędne, a brwi wystarczy tylko przeczesać szczoteczką. Jeśli jednak uwielbiasz podkreślać brwi kredką, dzięki temu, że będą miały określony kształt, stanie się to zdecydowanie łatwiejsze. Efektem zabiegu jest także odżywienie i regeneracji włosków brwi.

Dla kogo sprawdzi się zabieg laminacji brwi?

Laminacja brwi to zabieg, na który panie decydują się bardzo chętnie, zwłaszcza, jeśli już raz przekonają się o jego efektach. A dla kogo laminacja brwi sprawdzi się najlepiej? Przede wszystkim dla osób, które posiadają gęste, grube i sztywne brwi, które nie chcą poddawać się stylizacji. Dzięki zabiegowi będą one układały się zdecydowanie lepiej, a stylizowanie brwi w domu będzie łatwe i przyjemne. Co natomiast z osobami, które posiadają bardzo cienkie i delikatne brwi? W takim wypadku należy polegać na poradach doświadczonej kosmetyczki. Preparaty używane do zabiegu mogą być zbyt silne dla delikatnych włosków.

Zobacz też:
Henna do brwi – ranking [cnt-year]

Jak długo utrzymuje się efekt laminacji brwi?

Ważną kwestią jest nie tylko to, na czym polega zabieg, ale też jak długo utrzymują się jego efekty. Laminacja brwi utrzymuje się maksymalnie do 1,5 miesiąca. Zazwyczaj jednak jest to około 4 tygodni. Na efekty wpływa w dużej mierze czas wzrostu włosków. W jaki sposób można jeszcze wpłynąć na skrócenie tego okresu?

 • spanie na twarzy zwróconej w stronę poduszki;
 • intensywne mycie twarzy, zwłaszcza w okolicy brwi;
 • demakijaż silnymi preparatami;
 • zmiany hormonalne;
 • przyjmowanie leków, antybiotyków – może spowodować nawet niepowodzenie zabiegu;
 • nieprzestrzeganie zaleceń po zabiegu.

Laminacji brwi – czy są przeciwskazania?

Czy do zabiegu laminacji brwi kwalifikuje się każdy? Jak wszystkie zabiegi, także ten ma listę przeciwskazań. Każdą sytuację, w której nie jesteś pewna, czy możesz skorzystać z zabiegu, należy przedyskutować z kosmetyczką lub stylistką brwi. Warto także zapytać o listę przeciwskazań i sprawdzić, czy na pewno się kwalifikujesz. W profesjonalnym salonie kosmetycznym zawsze zostaniesz zapytana o stan zdrowia, a przed wizytą wypełnisz ankietę. Laminacja brwi nie jest dobrym wyborem dla osób, które mają bardzo cienkie brwi. Oczywiście finalna ocena zależy od stylistki, ale warto pamiętać, że istnieje ryzyko, że nie będziesz zadowolona z zabiegu. Współczesna kosmetyka ma wiele alternatyw, jeśli chodzi o pielęgnację i koloryzację brwi, więc z pewnością znajdziesz coś, co będzie idealnie dopasowane do twoich potrzeb.

Laminacja brwi – lista przeciwskazań

Laminacja brwi to bezinwazyjny i bezpieczny zabieg, jednak warto wiedzieć, że istnieją pewne przeciwskazania do jego wykonania. A oto niektóre z nich:

 • ciąża – nie jest to przeciwskazanie samo w sobie, ale ze względu na ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej odradza się wykonywanie laminacji brwi w ciąży;
 • alergie na składniki preparatu wykorzystywanego do zabiegu;
 • świeży makijaż permanentny;
 • rany w okolicy brwi, stany grzybicze;
 • trądzik, opryszczka;
 • infekcja;
 • przycięte brwi;
 • przyjmowanie silnych leków i antybiotyków;
 • niedawna laminacja.

Ile kosztuje i ile trwa zabieg laminacji brwi?

Cena laminacji brwi zależy od kilku czynników. Przede wszystkim od miejscowości. W niewielkim mieście zabieg może być tańszy niż w stolicy. Koszt jest także uzależniony od salonu, jego renomy i liczby klientów. Wykwalifikowany, wysoce wyspecjalizowany personel zawsze sprawia, że cena rośnie. Jednak za tym idzie także jakość zabiegu. Średnio zabieg laminacji brwi kosztuje od 100 zł do 200 zł. A ile trwa? Zwykle około 45 minut. Czas jest jednak uzależniony od konkretnej stylistki, a także preparatów, które używane są do zabiegu. Preparaty do laminacji posiadają różny czas działania.

Laminacja brwi to zabieg bezpieczny, chociaż istnieją do niego także przeciwwskazania. Jeśli nie wiesz, jak odpowiednio pielęgnować brwi, warto skonsultować się z wykwalifikowaną stylistką. Pomoże ona wybrać zabieg idealny dla twoich potrzeb. Poza laminacją popularny jest także lifting rzęs, henna pudrowa, jak również farbowanie żelem.Powiązane artykuły:
Archiwum: listopad 2022