Henna pudrowa brwi to bardzo popularny zabieg. Tym, co przekonuje panie do jej zrobienia, jest naturalny barwnik. Nadaje on włoskom piękny kolor, ale również dogłębnie je odżywia.

Henna pudrowa – co to jest?

Jednym z najbardziej popularnych zabiegów na brwi jest henna pudrowa. Co to jest? W przeciwieństwie do tradycyjnej henny, do jej przygotowania nie używa się wody utlenionej. Barwnik w hennie pudrowej jest zupełnie naturalny, dzięki czemu taki zabieg jest dla włosa nie tylko bezpieczny, ale również korzystny.

Henna pudrowa do brwi – naturalny kolor i dogłębne odżywienie

Paleta kolorów henny pudrowej do brwi jest bardzo bogata, w związku z czym może być on idealnie dopasowany do twojego typu urody. Odcienie są naturalne, dzięki czemu taki rodzaj koloryzacji doskonale współgra z rysami twarzy. Często zdarza się, że używane na co dzień kosmetyki i inne zabiegi osłabiają włoski. Henna pudrowa w takiej sytuacji może je zregenerować.

Henna pudrowa z geometrią brwi

Niestety, nie każda kobieta może pochwalić się gęstymi brwiami. Różnego rodzaju zabiegi, niewłaściwa depilacja i pielęgnacja, a nawet czynniki genetyczne sprawiają, że włoski są rzadkie i cienkie. Henna pudrowa to również rozwiązanie dla pań, które zmagają się z tym problemem. Nie tylko koloryzuje włoski, ale również barwi skórę, dzięki czemu umożliwia uzupełnienie ewentualnych ubytków i nadanie brwiom odpowiedniego kształtu. Henna pudrowa z geometrią brwi doskonale sprawdzi się dla kobiet, które chcą nadać twarzy charakter.

Henna pudrowa – efekt

Od henny klasycznej tę pudrową odróżnia jeszcze jedna, ważna zaleta. Efekt henny pudrowej utrzymuje się znacznie dłużej od rezultatu zabiegu z użyciem jej tradycyjnej odpowiedniczki. Pudrowa henna na włoskach utrzymuje się od 6 do 8 tygodni, a na skórze przez około 2 tygodnie. To czyni ją bezbolesną alternatywą dla makijażu permanentnego.

Henna pudrowa – cena

Cena henny pudrowej jest różna, w zależności od miasta, w którym mieści się salon kosmetyczny. Koszt zabiegu zawiera się w granicach od 40 do 150 zł. Warto pamiętać, że może być też zależny od ilości zużytego kosmetyku oraz czynności wykonanych przez stylistkę.

Jak wygląda zabieg henny pudrowej?

Jak każdy zabieg koloryzacji, tak również henna pudrowa może wywołać reakcję alergiczną. Aby mieć pewność, że jej aplikacja będzie w pełni bezpieczna, warto wykonać próbę uczuleniową. Z takiego rozwiązania powinny skorzystać w szczególności panie, które zmagają się z alergiami, nigdy nie stosowały henny lub też nie farbowały włosów.

Konsultacja przed zabiegiem

Przed przystąpieniem do nałożenia henny stylistka przeprowadza z klientką rozmowę, by dowiedzieć się, jakich efektów ta oczekuje. Jest to więc idealny moment, by ustalić odpowiedni kolor, kształt i gęstość łuków brwiowych.

Oczyszczenie brwi przed zabiegiem

Aby cieszyć się długotrwałym efektem henny pudrowej, należy odpowiednio przygotować skórę i brwi. W tym celu należy wykonać dokładny demakijaż. Stylistka oczyści i odtłuści brwi i ich okolice. Może również wykonać peeling, który zapewnia dłuższe utrzymywanie się henny.

Geometria brwi

Aby efekt po zabiegu okazał się perfekcyjny, stylistka musi ustalić kształt łuków brwiowych jeszcze przed nałożeniem preparatu. Za pomocą specjalnych narzędzi nada brwiom kształt najbardziej odpowiedni do rysów twarzy.

Nakładanie henny pudrowej

W kolejnym kroku specjalistka nałoży na skórę wokół brwi specjalną pastę, która zapobiegnie ewentualnemu zafarbowaniu niechcianych miejsc. Następnie zaaplikuje mieszankę henny pudrowej.

Zobacz też:
Podkłady matujące na każdą potrzebę – znajdź najlepszy podkład do twarzy

Regulacja brwi

Czas samej koloryzacji henną pudrową to około 20 minut. Po tym czasie stylistka zmyje pozostałą pastę i ostatecznie wyreguluje brwi, pozbywając się niechcianych włosków.

Henna pudrowa w domu

Wiele pań zastanawia się, czy zabieg henny pudrowej można wykonać w domu. Oczywiście jest to jak najbardziej możliwe. Warto jednak mieć w tej kwestii doświadczenie, gdyż henna pudrowa dość szybko koloryzuje skórę i włosy. Jej nakładanie w domu odbywa się w taki sam sposób, jak w salonie kosmetycznym.

Henna pudrowa – zestaw startowy

W skład takiego kompletu wchodzą najczęściej: szampon do brwi, odtłuszczacz, miarka, pasta ochraniająca, saszetki z proszkiem koloryzującym, pędzelek, kieliszek na mieszankę, olejek. Poszczególne elementy zestawu do henny pudrowej mogą się różnić w zależności od producenta.

Jak zrobić hennę w domu i jak ją poprawnie nałożyć?

Na samym początku zadaj sobie pytanie, czy na pewno czujesz się na siłach, aby samemu zacząć wykonywać sobie hennę? Ewentualne niedociągnięcia, nie będą tak łatwe do zmycia. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów preparatów koloryzujących brwi. Jak zrobić hennę, tak, aby wyglądała naturalnie? Może zacznij od tzw. henny w kremie, zakupisz ją w większości drogerii. Efekt jaki daje jest bardziej naturalny, pokrywa z reguły tylko włoski, nie barwiąc przy tym skóry. Jej użycie opiera się na zmieszaniu produktu koloryzującego z dodanym do zestawu utleniaczem, w odpowiednich proporcjach podanych na ulotce. Następnie przygotowany preparat aplikuje się na włoski z pomocą odpowiedniego pędzelka, często dołączonego do opakowania. Jeśli Twoja kosmetyczka nadawała za pomocą henny odpowiedni kształt łukom brwiowym, zapewne stosowała tę w formie proszkowej. Efekt po niej jest bardziej trwały i wyraźniejszy. Każde brwi są inne, nierzadko brakuje im symetrii. Jeśli czujesz się pewnie i wiesz jaki kształt im nadać, sięgnij po hennę proszkowa. Zapewni Ci efekt na dłużej. Do jej użycia potrzebujesz wody utlenionej, sama aplikacja opiera się na takich samych zasadach.

Jak dbać o brwi po zrobieniu henny pudrowej?

To, jak długo będzie utrzymywał się efekt po wykonaniu henny pudrowej, zależy również w dużej mierze od przestrzegania zaleceń stylistki. Przez pierwsze 24 godziny od wykonania zabiegu nie należy dotykać brwi. Nie powinnaś też nakładać na nie kosmetyków i preparatów aż do 48 godzin. W tym czasie warto unikać słońca, długotrwałych kąpieli w domu i na basenie. Powstrzymanie się od tego typu czynności przez pierwsze dwa dni po zabiegu z pewnością pomoże cieszyć się spektakularnym efektem wyrazistej oprawy oczu na dłużej.

Henna pudrowa, brow henna – czy warto?

Hennę pudrową, zwaną też brow henną, warto wykonywać głównie ze względu na to, że jest to zabieg pozytywnie działający na włoski. Często po jego wykonaniu można zauważyć wzmocnienie i poprawę ich gęstości brwi. Henna pudrowa cieszy się popularnością również z uwagi na długotrwały efekt. Warto jednak pamiętać, że w przypadku cery tłustej, henna może utrzymywać się nieco krócej. Dla uzyskania trwałego efektu warto regularnie powtarzać zabieg.

Wiesz już, co to jest henna pudrowa. Jak więc widać, stanowi ona bardzo ciekawą alternatywę dla pań znudzonych codzienną stylizacją brwi oraz dla tych, które z jakiegoś powodu nie chcą wykonać makijażu permanentnego. Jest to również świetne rozwiązanie dla kobiet, które wybierają świadomą pielęgnację opartą o naturalne kosmetyki. Czy sprawdzi się u wszystkich kobiet? Trudno o jednoznaczną odpowiedź, gdyż – jak w przypadku każdego zabiegu – jest ona uzależniona od wielu czynników, preferencji oraz typu skóry i urody.Powiązane artykuły:
Archiwum: czerwiec 2021