Wiele osób decyduje się na piercing w różnych częściach ciała. Jednak, niezależnie od miejsca, w głowie zawsze pojawia się kilka pytań. Na pewno interesuje cię, czy taki drobny zabieg jest bolesny, ile kosztuje i czy jest bezpieczny. Czytaj uważnie, a dowiesz się wszystkiego! Jedno jest pewne, piercing nosa to coś, co może dodać ci uroku i podkreślić twój wyjątkowy styl i wizerunek. 

Kolczyk w nosie — ponadczasowy hit

Przekłuwanie nosa to trend, który jest bardzo popularny przynajmniej od kilkunastu lat. Co ważniejsze, cały czas jest modny, a w ostatnich latach jeszcze bardziej się nasilił. Do wyboru masz różne rodzaje kolczyk w nosie – każdy znajdzie coś, co spełni jego oczekiwania. Taki drobny i delikatny dodatek świetnie podkreśli twój charakter i unikalny styl. To idealna propozycja dla odważnych osób, które lubią się wyróżniać. 

Jesteś odważną, ekstrawagancją osobą, która lubi wyróżniać się w tłumie? Możesz wyrazić swój unikalny styl przez charakterystyczne ubranie, fryzurę, styl bycia, ale także drobne dodatki takie jak biżuteria i inne akcesoria. Kolczyk w nosie z boku to drobiazg, który z pewnością zwróci uwagę! Na pewno wiesz, że starsze pokolenia nie są przyzwyczajone do tego typu ozdób na ciele i babcia lub prababcia mogą nie akceptować twoich wyborów. Pamiętaj jednak, że to ty masz się czuć dobrze w swoim ciele.

Pewnie zastanawiasz się, czy przekłucie nosa jest bolesne. To kwestia indywidualna, każdy z nas ma inny próg odczuwania bólu, choć nie da się ukryć, że zabieg ten nie należy do najbardziej przyjemnych. Dziurka w nosie i umieszczenie kolczyka powinno być wykonane przez specjalistę, który zna się na swojej pracy. 

Zobacz też:
Olej arganowy – właściwości i zastosowanie tego marokańskiego płynnego złota

Bardzo ważne jest także zachowanie wszystkich zasad higieny i dezynfekcji. Wybierając miejsce, do którego się udasz, aby wykonać taki zabieg, pamiętaj, żeby było sprawdzone i czyste. To bardzo ważne, aby nie doszło do zakażenia, a rana szybko się goiła. Zapewnienie bezpieczeństwa i wiedza osoby wykonującej zabieg to najważniejsze aspekty, na które trzeba zwrócić uwagę. 

Kolczyki w nosie – komu pasują?

Pojawia się kluczowe pytanie: czy kolczyk w nosie to coś dla ciebie? Nie da się zaprzeczyć, że to bardzo fajny dodatek, który może podkreślić charakter i wizerunek. Jednak taki kolczyk z pewnością nie będzie pasował każdemu. Świetnie sprawdzi się u osób, które mają delikatną urodę, mały nos i nie malują się mocno na co dzień. W takim przypadku kolczyk w nosie będzie charakterystycznym dodatkiem, który będzie świetnie współgrał z delikatną urodą i doda jej nieco wyrazu. 

U osób o charakterystycznej urodzie, mocnych rysach twarzy kolczyk w nosie też będzie dobrym dodatkiem, jednak w takim przypadku cały wizerunek będzie mocny i wyrazisty. Wszystko zależy od tego, co chcesz osiągnąć. Głównym czynnikiem, na który trzeba zwrócić uwagę, jest wielkość nosa. Jeśli go akceptujesz, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zrobić piercing w nosie. Pamiętaj, że będzie on zwracał uwagę, dlatego jeśli nos jest twoim kompleksem, może to nie być najlepszy pomysł. 

Rodzaje kolczyków w nosie

Poznaj kilka podstawowych rodzajów piercingu nosa.

Kolczyk w nosie – nostril 

To klasyczne przekłucie płatka nosa, najbardziej popularne. Kolczyk może znajdować się po prawej lub po lewej stronie nosa. To przekłucie po jednej stronie nosa. Stosuje się tu dwa rodzaje kolczyków, pierwszy o nazwie labret zakończony jest stopką, a drugi o nazwie lobe to kolczyk okrągły. Kolczyk nostril to świetny wybór.

Kolczyk w nosie – high nostril

To nieco zmieniona wersja klasycznego nostrila. Robi się go wyżej, kolczyk przechodzi także przez chrząstkę. 

Zobacz też:
Kwas migdałowy – rozświetlona i odmłodzona skóra twarzy

Kolczyk w nosie – bridge 

To kolczyk nad nosem, między oczami. Nie jest to bardzo popularne rozwiązanie, jednak są osoby, które się na to decydują. Trzeba jasno powiedzieć, że przekłucie tkanki w tym miejscu jest bardzo bolesne. Stosuje się tu dwa rodzaje kolczyków w kształcie sztangi lub banana. 

Kolczyk w nosie – septum 

To dosyć popularne przekłucie, podobnie jak nostril. Dziurkę robi się w chrząstce przegrody nosowej. W tym przypadku zabieg również jest bolesny i często stosuje się znieczulenie miejscowe. Stosuje się kolczyk w kształcie podkowy. 

Jak widzisz, masz kilka opcji do wyboru w zależności od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć. Niezależnie, który kolczyk wybierzesz, z pewnością świetnie podkreślisz swój unikalny styl. Zmiana wizerunku może odbywać się na różnych płaszczyznach. Możesz zmienić kolor włosów, fryzurę, styl ubierania, a także dołączyć drobne dodatki na przykład w postaci pięknych kolczyków w różnych częściach ciała. Wyróżnij się spośród tłumu i pokaż charakter! 

Decydując się na kolczyk, wybierz sprawdzony salon piercingu, w którym bezpiecznie wykonasz zabieg i będziesz cieszyć się nowym wizerunkiem. Z pewnością ta drobna zmiana zachwyci twoich bliskich i przyjaciół. Najważniejsze jednak, że to ty masz czuć się dobrze w swoim ciele, o tym warto pamiętać na co dzień. 

Przekłuwanie nosa – zabieg i gojenie

Przekłuwanie z pewnością nie należy do najbardziej przyjemnych zabiegów. Przy niektórych rodzajach kolczyków w nosie stosuje się znieczulenie miejscowe. Po zabiegu oczywiście możesz odczuwać delikatny ból i dyskomfort w miejscu przekłucia. W większości przypadków nieunikniona jest także delikatna opuchlizna i zaczerwienienie. Rana może goić się nawet do kilku tygodni. Ważne jest, aby stosować się do wszystkich zaleceń, które otrzymasz od osoby wykonującej zabieg. Nie czekaj i już dziś wybierz się do sprawdzonego salonu, w którym wykonasz zabieg. 

Zobacz też:
Ciemny blond – delikatny kolor dla subtelnych kobiet

Pielęgnacja kolczyka w nosie

Przy wszystkich zabiegach, w których przerywane są tkanki, bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja miejsca przekłucia. Właściwa pielęgnacja jest kluczowa, jeśli chcesz, aby rana zagoiła się szybko, bez problemów. Szczegółowe zalecenia powinieneś dostać od osoby, która będzie wykonywała zabieg. Zazwyczaj stosuje się przemywanie rany solą fizjologiczną kilka razy dziennie. Nie powinnaś nakładać makijażu w miejscu przekłucia, nie możesz też dotykać rany brudnymi rękami. Unikaj solarium i basenów. Aby rana dobrze się goiła, zaleca się także unikanie alkoholu i innych używek w tym czasie. Jeśli tylko zobaczysz coś, co wzbudzi twój niepokój i wątpliwości, koniecznie skontaktuj się z osobą, która wykonywała zabieg lub udaj się od razu do lekarza.