Ciało

Jak pozbyć się cellulitu na udach? Które metody walki z pomarańczową skórką są najbardziej skuteczne?

Jeśli zastanawiasz się jak pozbyć się cellulitu na udach mamy dla Ciebie kilka sprawdzonych metod, dzięki którym rozprawisz się z pomarańczową skórką na dobre. Przeczytaj i wypróbuj ich skuteczność!

Jeśli zastanawiasz się jak pozbyć się cellulitu na udach mamy dla Ciebie kilka sprawdzonych metod, dzięki którym rozprawisz się z pomarańczową skórką na dobre. Przeczytaj i wypróbuj ich skuteczność!

Jak pozbyć się cellulitu na udach i pośladkach to pytanie, które zadaje sobie wiele kobiet. Cellulit określany również mianem pomarańczowej skórki występuje przeważnie u kobiet. Choć uda i pośladki to miejsca najczęściej nim dotknięte, grudki tkanki tłuszczowej widoczne na skórze mogą pojawiać się również na innych częściach ciała, jak chociażby brzuch czy też ramiona. Pomimo tego że cellulit nie wpływa bezpośrednio na zdrowie, a jest jedynie defektem estetycznym bywa bardzo uciążliwy, a pozbycie się go często staje się prawdziwym wyzwaniem. Aby mu sprostać, do walki z cellulitem trzeba się dobrze przygotować. Od czego zacząć?

Jak pozbyć się cellulitu – postaw na zdrową dietę!

Każdy kto zadaje sobie pytanie jak pozbyć się cellulitu na udach czy pośladkach, odpowiedzi na nie powinien poszukać wśród swoich nawyków żywieniowych. Okazuje się bowiem, że dieta i cellulit mają wiele wspólnego. Jedną z głównych przyczyn odpowiedzialnych za wystąpienie cellulitu jest niewłaściwa dieta, a dokładniej spożywanie dużych ilości żywności wysoko przetworzonej, produktów obfitujących w sól, cukier oraz tłuszcz. Aby pozbyć się znienawidzonej skórki pomarańczowej należy postawić na zdrową zbilansowaną dietę, w której podstawę stanowić będą produkty pełnowartościowe, bogate w błonnik. Błonnik przyspiesza bowiem przemianę materii, tym samym ułatwiając spalanie kalorii, które zamiast w tkankę tłuszczową przekształcane są w energię.

Zastanawiasz się jak pozbyć się cellulitu na udach – wybierz ruch!

Przyrost tkanki tłuszczowej, a tym samym ryzyko wystąpienia cellulitu zwiększa siedzący styl życia. Zbyt mała dawka ruchu w ciągu dnia i brak aktywności fizycznej sprawiają, że tkanka tłuszczowa zaczyna się nadmiernie gromadzić w takich partiach ciała, jak m.in. uda, pośladki czy brzuch. Lepiej oglądania filmu na kanapie lepiej postawić na jazdę na rowerze, długi spacer, wizytę na siłowni, gimnastykę lub inny dowolny rodzaj aktywności ruchowej. Można też wykonywać ćwiczenia antycellulitowe, które dzięki zaangażowaniu poszczególnych partii mięśni wzmacniają i modelują ciało, jednocześnie je ujędrniając i poprawiając jego wygląd skóry. Dieta i ćwiczenia to najskuteczniejsze domowe sposoby na pozbycie się cellulitu.

Zobacz też:
Męczy cię ostry ból pleców? To może być przepuklina kręgosłupa. Dowiedz się, jak wygląda jej leczenie i rehabilitacja

Jak pozbyć się cellulitu – nie zapomnij o pielęgnacji!

Bardzo istotną rolę w zwalczaniu cellulitu odgrywa również odpowiednia pielęgnacja. Jak pozbyć się cellulitu poprzez pielęgnację? W przypadku skóry z cellulitem najważniejszy jest masaż. Wykonywany prawidłowo pobudza krążenie krwi, usprawniając przepływ limfy, co zapobiega zastojom (tzw. cellulit wodny). Masaż należy wykonywać okrężnymi ruchami, najlepiej wykorzystując do tego celu specjalną rękawicę do masażu lub szczotkę. Aby poprawić mikrokrążenie warto też stosować do pielęgnacji produkty zawierające naturalne wyciągi roślinne, jak na przykład wyciąg z kasztanowca. Można też skorzystać z profesjonalnych zabiegów kosmetycznych, na przykład z wykorzystaniem bańki, które działają jak drenaż limfatyczny. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji można pozbyć się uciążliwego cellulitu z ud i brzucha oraz innych części ciała, ale też poprawić napięcie mięśni i ogólną kondycję skóry.

Pytanie dotyczące tego jak pozbyć się cellulitu z ud, pośladków i innych partii ciała dręczy wiele kobiet. Walka z cellulitem choć bywa trudna i wymagająca może zakończyć się sukcesem. Najważniejsze jest to, aby być konsekwentnym w podejmowanych działaniach. Redukcja cellulitu jest bowiem procesem, który poza zaangażowaniem wymaga również czasu. Bez wątpienia duże znaczenie, dla jego powodzenia odgrywają dieta i ćwiczenia. Ograniczenie w codziennym jadłospisie potraw, które zatrzymują wodę w organizmie i sprzyjają gromadzeniu się tkanki tłuszczowej, należy zastąpić dużą ilością warzyw i owoców oraz innych produktów zawierających błonnik, jak chociażby pełnowartościowe produkty zbożowe. Nie można zapominać także o aktywności fizycznej, która wspiera proces przemiany materii i przyspiesza metabolizm, zapobiegając w ten sposób powstawaniu pomarańczowej skórki oraz właściwej pielęgnacji. Kompleksowe działanie w każdym z tych aspektów pomoże pokonać problem cellulitu na dobre, przywracając skórze pożądany wygląd.Powiązane artykuły:

Dodaj komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne wpisy: