Cellulit jest problemem powszechnie występującym wśród kobiet w różnym wieku. Dlatego też na temat metod jego zwalczania mówi się wiele. Większość kobiet podejmujących walkę ze znienawidzoną pomarańczową skórką, marzy o tym, by efekty podejmowanych wysiłków były zauważalne od razu. Wiele z nich zastanawia się jak pozbyć się cellulitu w krótkim czasie, by tuż z rozpoczęciem wakacji, czy też planowanego ważnego wydarzenia, móc cieszyć się idealnie gładką skórą. Czy to w ogóle możliwe?

Skoncentrowane działania, czyli jak pozbyć się cellulitu w krótkim czasie

Jak pozbyć się cellulitu w miesiąc? To pytanie zadawane jest bardzo często. Czas potrzebny do tego, by przywrócić skórze pożądaną gładkość, na dobre żegnając charakterystyczne grudki cellulitu, uzależniony jest od kilku czynników. Pierwszym i najważniejszym jest stopień zaawansowania cellulitu. Cellulit I stopnia, czyli tzw. cellulit wodny jest zdecydowanie łatwiejszy do zniwelowania. W jego przypadku, bardzo często wystarczy wykluczyć z diety produkty sprzyjające zjawisku zatrzymywania wody w organizmie i zadbać o prawidłowy poziom jego nawodnienia, by pozbyć się nieefektownych obrzęków. Aby poprawić krążenie krwi i usprawnić metabolizm, ułatwiając usuwanie wody oraz zbędnych produktów przemiany materii dodatkowo należy być aktywnym fizycznie. Codzienna dawka ruchu, wspomoże walkę z cellulitem, przyspieszając wypracowanie satysfakcjonujących rezultatów.

Drugi z czynników dotyczy przyczyny odpowiedzialnej za pojawienie się cellulitu. Przyczyny te bowiem bardzo często są związane z zaburzeniami gospodarki hormonalnej organizmu. Najczęściej dotyczą nieprawidłowego funkcjonowania tarczycy, choć nie jest to regułą. Niekiedy dobywają związane z innymi schorzeniami. W takiej sytuacji sama zmiana stylu nie wystarczy do tego, aby pozbyć się cellulitu. Może być ona traktowana wyłącznie jako metoda wspomagająca. Jak pozbyć się cellulitu w miesiąc w takiej sytuacji? Aby móc rozwiązać problem pomarańczowej skórki skutecznie, należy skonsultować się z lekarzem, który zleci przeprowadzenie odpowiednich badań i dalsze postępowanie. Wyeliminowanie głównej przyczyny cellulitu pomoże rozwiązać jego problem skutecznie i zapobiegnie ponownemu wystąpieniu.

Zobacz też:
Masaż gorącymi kamieniami – wpływ na organizm i przeciwwskazania

Zmiana stylu życia kontra cellulit

Jeżeli natomiast cellulit jest wynikiem wyłącznie braku aktywności fizycznej i złych nawyków żywieniowych, wówczas trzeba podjąć radykalne i skoncentrowane działania. Przy pełnym zaangażowaniu zmniejszenie widoczności cellulitu, nawet cellulitu tłuszczowego jest możliwe. Jak zatem pozbyć się cellulitu w miesiąc? Należy zatem zupełnie wyeliminować z codziennego jadłospisu wspomniane wcześniej produkty, zastępując je dużą ilością świeżych warzyw i owoców oraz produktami zbożowymi, zawierającymi duże ilości błonnika. Ponadto należy wypijać dziennie przynajmniej 2 litry płynów. Oprócz tego należy zacząć ćwiczyć. Aby pozbyć się cellulitu w jak najkrótszym czasie warto postawić na ćwiczenia angażujące te partie ciała, na których pojawiła się pomarańczowa skórka. Codzienne treningi można dodatkowo rozszerzyć o dowolną formę ruchu, np. jazdę na rowerze lub pływanie. Powiązane artykuły:
Archiwum: lipiec 2022