Inulin to składnik wielu kosmetyków, zwłaszcza o działaniu nawilżającym. Dzięki swoim właściwościom substancja ta zabezpiecza przed nadmierną utratą wody z naskórka, tworząc na powierzchni skóry ochronny film. Dodatkowo dodana do produktu, chroni go przed wyschnięciem, przedłużając w ten sposób jego przydatność do użycia.

Inulin i jego zastosowanie

Inulin to substancja pochodzenia naturalnego, która występuje w roślinach. Jest to substancja o właściwościach nawilżających, która tworzy na powierzchni skóry ochronny film, zabezpieczając ją przed nadmierną utratą wody. Dodatkowo nabłyszcza i natłuszcza zarówno skórę, jak i włosy , poprawiając ich wygląd. Co więcej jako skuteczny antyoksydant niweluje szkodliwe działanie wolnych rodników, spowalniając naturalne procesy starzenia się skóry. Działa przeciwzapalnie i łagodząco. Inulin dodany do produktów myjących znacznie zmniejsz ich drażniące właściwości.

Inulin to substancja pochodzenia naturalnego, która posiada właściwości nawilżające. Ponadto chroni produkty przed wysychaniem, przedłużając ich trwałość. Powiązane artykuły:
Archiwum: wrzesień 2022
Zobacz też:
Kwas octowy (acetic acid, kwas etanowy) – co to jest?