Guar hydroxypropyltrimonium chloride to jeden ze składników produktów przeznaczonych do pielęgnacji włosów. Wpływ substancji na włosy odbywa się na różnych poziomach, m.in. poprzez ułatwianie ich rozczesywania, ale nie tylko. Guar hydroxypropyltrimonium chloride zabezpiecza bowiem włosy przed nadmierną utratą wody, chroniąc je przed nadmiernym przesuszeniem i wynikającym z niego charakterystycznym puszeniem. Jak jeszcze guar hydroxypropyltrimonium chloride wpływa na włosy?

Guar hydroxypropyltrimonium chloride w kosmetyce

Guar hydroxypropyltrimonium chloride jest substancją pochodzenia syntetycznego, roślinnego. Swoje zastosowanie znalazła w produktach przeznaczonych do pielęgnacji włosów. Jako ich składnik spełnia kilka istotnych funkcji. Przede wszystkim działa kondycjonująco na włosy, ułatwia ich rozczesywanie i chroni przed splątaniem. Ponadto jako substancja o właściwościach antystatycznych ogranicza ich elektryzowanie się. Guar hydroxypropyltrimonium chloride chroni także włosy przed nadmierną utratą wody, zapobiegając w ten sposób ich przesuszaniu i puszeniu się oraz zmniejsza ich podatność na uszkodzenia i zniszczenia wynikające z nadmiernej utraty wody. Dodaje im blasku i w pośredni sposób nawilża. Składnik ten zastosowany w odpowiednich ilościach i właściwym stężeniu jest całkowicie bezpieczny dla człowieka.

Guar hydroxypropyltrimonium chloride to substancja o właściwościach pielęgnacyjnych wykorzystywana w produktach do włosów. Zastosowana w nich ułatwia ich rozczesywania, zapobiega elektryzowaniu i nadmiernemu przesuszeniu. Powiązane artykuły:
Archiwum: październik 2022
Zobacz też:
Sodium Myreth Sulfate (mirystylosiarczan etylenowy sodu) – co to jest?