Gąbeczki do makijażu pojawiły się już jakiś czas temu i zrewolucjonizowały nakładanie podkładu na twarz i dekolt. Początkowo były wykorzystywane jedynie w salonach kosmetycznych przez specjalistki, ale z czasem przeniosły się do kosmetyczek wszystkich pań. Obecnie większość kobiet ma gąbkę do makijażu, ale nadal warto poświęcić jej więcej uwagi. Jak używać gąbeczki do makijażu? Jakie kształty będą najlepsze? Przeczytaj i sprawdź, jaki produkt warto wybrać!

Czym jest gąbeczka do makijażu? Podkład pod ścisłą kontrolą

Gąbka do makijażu jest specjalnym narzędziem ułatwiającym wykonanie makijażu, a dokładniej – rozprowadzenie podkładu na skórze. Wiele osób uważa, że gąbka do podkładu jest zbędna, gdyż można posłużyć się palcami. Jednak nie ma w tym racji. Gąbeczka do podkładu pozwala na równomierne rozprowadzenie kosmetyku, aby nie powodował efektu maski na twarzy. Oznacza to, że palce nie zastąpią skutecznie gąbki do makijażu. Jeżeli chcesz wykonać make-up profesjonalnie, zaopatrz się w odpowiednie akcesoria, w tym także w kolorowy beauty blender.

Jak używać gąbki do makijażu – namoczenie

Blender do makijażu jest bardzo prosty w użyciu. Najpierw musisz go jednak zamoczyć w wodzie, aby nie wchłonął części twojego fluidu, podkładu czy innego kosmetyku. Namoczenie to ważny krok, ale niestety wiele kobiet o nim zapomina lub nie wie w momencie kupowania gąbki do podkładu. Gąbka zwiększy swój rozmiar, a ty będziesz mogła wycisnąć z niej zbędną wodę. Lekko wilgotna, ale jednocześnie elastyczna gąbka do makijażu jest dopiero wtedy gotowa do użycia, czyli nałożenia podkładu. Gdy już masz pewność, że twoja gąbeczka nie wchłonie kosmetyku, możesz jej użyć. 

Jak używać gąbki do makijażu krok po kroku? Nałożenie podkładu za pomocą aplikatora

Gąbka beauty blender jest już namoczona i wyciśnięta? Czas przejść do nałożenia podkładu na skórę.

 1. Wyciśnij podkład na rękę i nabierz go na gąbeczkę. 
 2. Teraz możesz nanieść podkład na skórę i równomiernie go rozprowadzić. 

Jak widzisz, gąbka do makijażu nie jest skomplikowanym narzędziem, a bardzo się przydaje. Co więcej, za jej pomocą możesz także rozprowadzić korektor pod oczy, nakładając go bezpośrednio na skórę i rozcierając. W ten prosty sposób osiągniesz makijaż bez smug i efektu maski.

Różne kształty gąbek do makijażu

Zastanawiasz się, dlaczego gąbka do makijażu ma zawsze inny kształt, kiedy oglądasz poradniki kosmetyczne online na YouTube i reklamy w internecie? Różnorodność to ułatwienie. Możesz bowiem dopasować gąbeczkę do swojego rodzaju twarzy i dotrzeć w każde trudno dostępne miejsce, np. wgłębienie przy skrzydełkach nosa czy kącikach oczu. Warto kupić cały zestaw gąbek do makijażu. Dzięki temu będziesz miała dużą gąbkę do nałożenia kosmetyku na twarz oraz mniejsze gąbeczki, które pozwolą ci rozprowadzić podkład także przy nosie czy oczach.

Zobacz też:
Zalotka do rzęs – co warto o niej wiedzieć? Jak używać zalotki?

Najlepsza gąbka do makijażu i jej cechy

Rynek obfituje w różnego rodzaju gąbeczki do makijażu. Różnią się między sobą kształtem i kolorem, ale jedna idealna gąbka do makijażu nie istnieje. Każda kobieta musi sama zdecydować, która gąbka do podkładu jest dla niej najlepsza i jednocześnie najwygodniejsza. Na co zwracać uwagę przy wyborze gąbki do makijażu? Najważniejsze cechy to:

 • kształt dopasowany do twarzy, najlepiej z ostrą końcówką, która umożliwia dotarcie do trudnodostępnych miejsc;
 • objętość, dzięki której nałożenie podkładu będzie wygodne;
 • mała chłonność podkładu;
 • odpowiednie rozprowadzanie, by nie tworzyć smug i plam;
 • odporność na zniszczenia;
 • łatwość mycia.

Wypróbuj różne gąbki do makijażu i zdecyduj sama, która jest najlepsza dla ciebie. Możesz oczywiście kup cały zestaw, aby nakładanie było bardziej komfortowe.

Jak myć gąbkę do makijażu?

Jak umyć gąbkę? 

 1. Zacznij od umycia dłoni. 
 2. Gąbka do makijażu również potrzebuje wody. Włóż ją pod bieżącą wodę i ściskaj przez chwilę. 
 3. Gdy twój aplikator zwiększy swoją objętość, użyj olejku pod prysznic tak, aby gąbka go wchłonęła. 
 4. Po dodaniu kropli wody gąbka powinna zacząć się pięknie pienić. Na tym etapie musisz wycisnąć podkład z wnętrza gąbki do makijażu, aby znów była czysta. 
 5. Na koniec wypłucz brudną, kremową od podkładu pianę i użyj mydła antybakteryjnego. 
 6. Wypierz ją ponownie i wyciśnij z niej nadmiar wody. Teraz twoja gąbka do makijażu jest czysta i odkażona, a ty możesz użyć jej ponownie.

Gąbka do makijażu jest narzędziem wykorzystywanym w czasie nakładania korektora pod oczy, podkładu lub fluidu. Możesz jej używać w domu, ale musisz robić to zgodnie z instrukcją, aby nakładana przez ciebie substancja została prawidłowo rozprowadzona po skórze. Możesz wybierać spośród różnych kształtów i kolorów gąbeczek. Na koniec pamiętaj, aby prawidłowo wyczyścić i zdezynfekować gąbkę. Jeśli tego nie zrobisz, pozostawisz na swojej skórze nieestetyczne smugi i plamy podczas kolejnego nakładania. Warto więc zadbać o higienę.Powiązane artykuły:
Archiwum: październik 2021