Firma Beirsdorf robi kolejny krok w kierunku bardziej ekologicznej produkcji swoich kosmetyków. Puszki do dezodorantów w aerozolu tej firmy będą produkowane z aluminium, które pochodzi w 100 proc. z recyklingu.

Beiersdorf razem z Nussbaum stworzy ekoopakowanie dla dezodorantów

Jak informuje serwis wiadomoscikosmetyczne.pl, koncern nawiązał w tej kwestii współpracę z Nussbaum. Szwajcarska firma od opakowań ma za zadanie stworzyć puszki dezodorantów w aerozolu, które będą bardziej przyjazne dla środowiska.

Prace są jednak dość mocno zaawansowane. Jak czytamy, pierwsze takie opakowania mają się pojawić na rynku już pod koniec tego roku. Materiały do produkcji opakowań dezodorantów będą pochodziły tylko ze zużytych puszek po napojach.

Dyrektor ds. technologii pakowania w Beierdosrf Norbert Menze; podkreśla, że pionierski projekt i współpraca ze wspomnianą firmę pozwoli na zmniejszenie śladu węglowego. Twierdzi, że jeśli chodzi o produkcję puszek aerozolowych, ślad ten może zostać zmniejszony nawet o 90 procent.

Beiersdorf idzie o krok dalej

To jednak nie koniec. Koncern ma zamiar sukcesywnie przechodzić na alternatywne opakowania również w przypadku pozostałych produktów.

Jak już wcześniej informowaliśmy w naszym serwisie, Beiersdorf postawił też na produkcję ekologicznych opakowań kremów z serii Nivea Naturally Good. Będa one umieszczane w pudełkach, które do złudzenia przypominają te, które już znamy. Różnica polega na tym, że powstawać będą one z odnawialnego polipropylenu.

Substancja ta jest produktem ubocznym przemysłu leśnego. Na dodatek będzie w pełni podlegało recyklingowi. Więcej na ten temat piszemy w tym miejscu.

Za: wiadomoscikosmetyczne.plPowiązane artykuły:
Zobacz też:
Piękna cera dzięki diecie? Nic prostszego! Oto, co warto jeść
Archiwum: maj 2021