Kosmetyki do pielęgnacji twarzy Nivea Naturally Good będą od tej pory trafiać do nowych opakowań. Marka postanowiła tworzyć swoje produkty zgodne z dzisiejszymi trendami i zdecydowanie postawiła na ekologię.

Konsumenci w dzisiejszych czasach coraz chętniej sięgają po produkty marek, które można określić ekologicznymi. Wraz ze wzrostem świadomości swoich klientów, także firmy zdecydowanie częściej dokonują zmian w swoim portfolio w takim właśnie kierunku. Produkty oznaczone znakami „fair trade” czy „bio” łatwo znajdziemy nawet w dyskontach. Beiersdorf postanowił pójść o krok dalej.

Opakowania z surowca „drugiej generacji”

Wszystkie produkty Nivea ze wspomnianej linii będą umieszczane w opakowaniach, które powstają z surowca „drugiej generacji”. Chodzi o odnawialny polipropylen, który jest produktem ubocznym przemysłu leśnego.

Firma postawiła sobie za cel, aby do 2025 roku wykorzystywać o 50 proc. mniej surowców pochodzenia kopalnego. Dzięki przejściu na opakowania powstałe z udziałem wspomnianego odnawialnego polipropylenu, możliwe będzie zdecydowane zredukowanie emisji CO2.

W 30 krajach na całym świecie od czerwca produkty Nivea Naturally Good będą zapakowane w takie właśnie pojemniki. To efekt współpracy Beiersdorf z firmą SABIC.

Wiceprezes ds. zrównoważonego rozwoju Beiersdorf przyznał, że firma jest dumna z faktu, że w tej kwestii jest na rynku kosmetyków pionierem.

Opakowanie nie będzie się różniło od tego, które znamy

Z kolei starsza specjalistka ds. opakowań firmy Hannah Rasel poinformowała, że odróżnienie nowych opakowań od starych będzie praktycznie niemożliwe. Wszystko dzięki nowoczesnej technologii, która przy zmianie składników, z jakich powstają opakowania, pozwala zachować ich poprzedni wygląd. Odnawialne tworzywo sztuczne nie ma wpływu na efekt wizualny.

Co niezwykle istotne, opakowanie takie będzie w 100 proc. podlegało recyklingowi.

za: wiadomoscikosmetyczne.plPowiązane artykuły:
Zobacz też:
Przez pandemię Polacy nadal mniej wydają na kosmetyki
Archiwum: kwiecień 2021