Dołeczki w policzkach – skąd się biorą? Czy każdy może je mieć? Czy warto zdecydować się na zabieg stworzenia uroczych dołeczków u chirurga?

Dołeczki w policzkach to niewielkie wgłębienia, które posiada zaledwie 1/5 populacji! Jak powstają? Czy istnieją ćwiczenia na dołeczki w policzkach? Jak można zyskać urokliwe dołeczki? Sprawdź!

dołeczki w policzkach

Osoby z dołeczkami w policzkach od zawsze uważane są za urocze i atrakcyjniejsze. Nie każdy może się pochwalić takimi wgłębieniami, ale są one niezwykle pożądane, zwłaszcza przez kobiety. Niektóre gwiazdy, mające wgłębienia w policzkach, zrobiły z nich swój znak rozpoznawczy – dołeczki w policzkach możemy zobaczyć m.in. u Mirandy Kerr, czy Ashtona Kutchera. Co istotne – tylko niektórzy wiedzą, że tak naprawdę są one wadą genetyczną. Dowiedz się więcej!

Dołki w policzkach to wada genetyczna

Dołeczki w policzkach, choć często uznawane są za zaletę, z medycznego punktu widzenia są nieprawidłowością anatomiczną. To wada w budowie kości policzkowej, która powstaje, gdy skóra w miejscu dziurek jest za mocno przyczepiona do kości. Jednakże jeśli jesteś posiadaczem takich czarujących dołków, to absolutnie nie powinieneś się niczym martwić, ponieważ jest to zaburzenie, które nie ma wpływu na twoje zdrowie i funkcjonowanie.

Czy dołeczki w policzkach są dziedziczne?

Powinieneś wiedzieć, że dołeczki w policzkach są dziedziczne. Jeśli zatem jesteś posiadaczem tej cudownej cechy, to najprawdopodobniej odziedziczyłeś ją po swoich rodzicach. Istnieje również duże prawdopodobieństwo, że twoje dzieci także będą miały dołeczki na policzkach po tobie!

Ćwiczenia na dołeczki w policzkach – czy istnieją?

Osoby, które marzą o wgłębieniach na policzkach, bardzo często decydują się na operację plastyczną. Jednak zanim się na nią zapiszą, często poszukują nieco mniej inwazyjnych metod na stworzenie naturalnych dołeczków. Niestety, choć w internecie można znaleźć wiele ćwiczeń, to większość z nich jest bezskuteczna i nie sprawi, że na twarzy pojawią się pożądane dołki w policzkach. Gimnastyka mięśni twarzy może jedynie ulepszyć jej kontury i wygląd.

Dołeczki na policzkach – czy warto wykonać operację plastyczną?

Jeśli chcesz mieć dołeczki w policzkach, to jedynym sensownym rozwiązaniem jest zabieg zwany dimpleplastyką. Pamiętaj jednak, że twoja decyzja powinna być w pełni przemyślana. Bardzo ważne jest też to, abyś wybrał sprawdzoną, cenioną klinikę medycyny estetycznej. Gdy znajdziesz tę odpowiednią, umów się na spotkanie z lekarzem i dokładnie omów przebieg operacji. Nie zapominaj, aby dopytać o szanse powodzenia, ewentualne ryzyko, czy czas rekonwalescencji. Dobra klinika na pewno odpowie na wszystkie twoje pytania i rozwieje wszelkie wątpliwości.

Zobacz też:
Laseroterapia – działanie. Jak wykorzystuje się laser? Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Jak przebiega dimpleplastyka i czy jest bezpieczna?

Polega na wykonaniu nacięcia wewnątrz jamy ustnej pacjenta, przez które następnie wycina się mały kawałek mięśnia i usuwa odrobinę tkanki tłuszczowej. Umożliwia to stworzenie łączenia między błoną śluzową i skórą, co powoduje, że podczas ruchów mimicznych twarzy, błona przyciąga skórę, czego efektem jest uroczy dołek w policzku. Zadowalające efekty operacji są widoczne po około 4–8 tygodniach. Dodatkowo wiedz, że zabieg:

  • trwa około 30 minut;
  • kosztuje średnio 7 tysięcy złotych;
  • wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Profesjonalny zabieg a możliwe komplikacje

Mimo że zabieg ten nie jest skomplikowany i zwykle nie występują po nim żadne komplikacje, to jednak zawsze istnieje ryzyko paraliżu nerwu u pacjenta. Oprócz tego należy wiedzieć, że po wykonaniu dimpleplastii może pojawić się obrzęk twarzy i uczucie uciskania, lecz te objawy szybko znikają już po kilku tygodniach. Może jednak się zdarzyć, że operacja się nie uda. W takiej sytuacji istnieje możliwość, że dołeczki w policzkach:

  • będą miały inny kształt;
  • lekko zmienią swoją lokalizację;
  • będą za głębokie;
  • sprawią, że twarz będzie wyglądała nienaturalnie.

Czy można zniwelować dołeczki w policzkach?

Niektórzy zastanawiają się nad tym, jak usunąć dołki w policzkach. Nie każdemu się one podobają, dlatego warto wiedzieć, że obecnie istnieje także wiele sposobów na ich wypełnienie. Do tych najpopularniejszych zaliczamy wypełnienie z zastosowaniem kwasu hialuronowego czy własnego tłuszczu. Bardzo ważne jest jednak to, że taki zabieg trzeba powtarzać co kilka miesięcy. Jeśli zatem chcesz usunąć dołeczki w policzkach, a po czasie stwierdzisz, że jednak je polubiłeś, to na nowo będziesz mógł się nimi cieszyć.

Dołeczki w policzkach niektórym osobom dodają pewności siebie. Są pożądane przez miliony osób, lecz niestety nie każdy może się nimi pochwalić. Jeśli należy do tego grona i bardzo chciałbyś mieć dołeczki, to poważnie rozważ powyższą propozycję. Dzięki zabiegowi w zaufanej klinice staniesz się posiadaczem pięknego dodatku do uśmiechu w bardzo krótkim czasie!Powiązane artykuły:

Dodaj komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne wpisy: